sokol-vrany.cz > A tým > Archiv > sezóna 2010-11 > Dobřichovice - Vraný A 1:2

Dobřichovice - Vraný A 1:2

19.9.2010  17:00
1.A třída 7.kolo
Trenérský řez prospěl, David zahájil senzačně

Vraný - Že jejich parta není na odpis, o tom přesvědčili fotbalisté Vraného v neděli v Dobřichovicích. Na hřišti zatím výtečného nováčka I. A třídy, který by případnými třemi body vyplul na druhé místo tabulky, nečekaně zvítězili 2:1. Premiéra hrajícího kouče Michala Davida, který zaskočil za v týdnu odvolaného Břetislava Wozniaka.

David lehce přeskupil sestavu, hlavně vysunul Maliňáka do zálohy. Také mu předal kapitánskou pásku a do útoku postavil uzdraveného veterána Sedláčka. Mužstvo mu pak pomohlo obětavým výkonem od první do poslední minuty. „Kluci hráli vážně nadoraz,“ pokyvoval uznale zraněný útočník Josef Bauer.

Dobřichovice měly tenhle zápas jasně vyhrát, jenže ouha. Jakoby s tím počítaly až příliš, jejich výkon tentokrát nebyl dobrý a brzy se to projevilo i na skóre. Nejprve se blýsk parádní akcí hostující Rešl. Od lajny se uvolnil přes tři hráče a krásnou střelou o tyčku otevřel účet (24.).

Za dalších desert minut skákali Vraňáci radostí podruhé. Na centr ze standardky si naskočil nejvýše Matoušek a jeho hlavička byla přesná – 0:2. Domácí se však do půle povedlo zareagovat. Jejich záložník si zkušeně přes Kocmana došel pro penaltu a Karda korigoval.

Vraný ve druhém poločase trochu rezignovalo na útok a hlavně se soustředilo na obranu. I díky Sedláčkovi dobře drželo míč, po jeho vystřídání ale domácí přece jen některé nebezpečné situace vytvořili. Jenže hosté měli v bráně Jochmana, kterému zápas vyšel perfektně a dvě jasné tutovky nohama vykopl.

Výhru nakonec mohl pojistit střídající Němec, když předskočil gólmana, ale jeho hlavička mířila metr mimo. Gól nepadl ani při dlouhém nastavení, a tak se tři body od Berounky stěhovaly na severní výspu kladenského okresu.

„Myslím, že nás domácí trochu podcenili a pak už se do hry nedostali. Kluci opravdu bojovali, dali pěkné góly a vyhráli zaslouženě,“ dodal Josef Bauer.

Branky: 40. Karda (pk) – 24. Rešl, 35. Matoušek

Vraný: Jochman – Kocman, David, Matoušek, Zelenka – Plašil, Trejbal, Blažek, Maliňák – Rešl (80. Němec), Sedláček (60. Volf).