sokol-vrany.cz > A tým > Archiv > sezóna 2010-11 > SK Doksy - Vraný A 3:1

SK Doksy - Vraný A 3:1

5.9.2010  17:00
1.A třída 5.kolo
Sebevědomí napumpoval bombou Škvára/Kladenský deník

Doksy - Na domácí půdě se fotbalistům SK Doksy zatím daří. Nováček I. A třídy tady vyhrál i svoje druhé vystoupení, zatímco soupeř z okresu – Vraný, ten zatím na soupeřovy trávníky jezdí úplně zbytečně.

Domácí přitom sužovalo dost a dost patálií. Mimo hru se ocitli dva stabilní členové zálohy Junek s Maříkem, absentovali i Mošnička s Kostkou. Hrál alespoň Větrovec, byť po nemoci týden netrénoval. Hostům zase chyběli David a Mrvík, jenž je po operaci.

Týmu koučů Škváry a Zlaty napumpoval sebevědomí nejzkušenější muž sestavy M. Škvára, když už ve 3. minutě bombou z 30 metrů proměnil svůj TK ve vedoucí branku.

První půle byla na šance ale bohatá a Vraňáci jen litovali, že Blažek místo brzkého vyrovnání trefil pouze tyčku. Místo toho přišel další gól domácích, jimž v sezoně zatím dokonale vycházejí rohové kopy. Barták z něj tentokrát nenašel žádného čahouna, nýbrž nejmenšího borce na hřišti Studeného a ten hlavou z přední tyče zvýšil.

Brankovou konstrukci pak do přestávky trefil domácí Větrovec, ale v závěru i hostující Rešl, skóre se ale měnilo až ke konci druhé části.

Ta se odehrála většinou na polovině Doks, tlak Vraného nebyl ale účelný a žádná velká šance z něj nepřišla. Místo toho Bartoš z brejku v 79. náskok zvýšil na 3:0. Hned z protiakce sice Maliňák poslal tvůj TK krásně kolem zdi, ale jeho úspěch na zvrat stačit nemohl.

„Vzhledem k absencím jsme měli ze zápasu obavy, ale o to víc hráči bojovali,“ těšilo vedoucího mužstva Doks Josefa Pavlíčka.

Hostující kouč Břetislav Wozniak nehaněl svoje hráče jako po prvních dvou prohrách v sezoně. Radostí ale neposkakoval. „Měli jsme absence, a proto děkuji třeba Matouškovi, že přerušil svou dovolenou v Harrachově. Také ostatní se snažili, bohužel jsme ale udělali individuální chyby u obou prvních gólů a také měli trochu smůlu v zakončení. Tím nechci snižovat hru Doks, které podle předpokladů hrály hodně od podlahy, nicméně fotbal dunět musí, o tom to je,“ řekl Wozniak.

Branky: 6. Škvára, 25. Studený, 79. Bartoš – 81. Maliňák