sokol-vrany.cz > Krátké ohlédnutí za podzimní částí B týmu

Krátké ohlédnutí za podzimní částí B týmu

20.12.2011

Sejít se s trenérem B týmu není vůbec jednoduché. Trvalo mi to tři týdny, než jsem našel volnou půlhodinku v jeho nabitém pracovním kalendáři.

Sešli jsme se v jeho oblíbené kávarně u italského espressa a jako vždy dorazil přesně ve sjednaný čas a v dokonale sladěném outfitu.

První otázka nemůže být ani jiná.

Patriku, jak bys zatím hodnotil sezónu ? Jsi spokojený s 6. místem ?

Všem přeji dobrý den a předem bych chtěl říci, že nerad hodnotím polovinu sezony. Jelikož nás čeká ještě ta druhá část a jak by řekl pan Peroutka ze sboru myslivců ve Vraném, tak zajíci se počítají až po honu. Jen mohu podotknout, že můj mančaft dělí jedna výhra od třetího místa a to není špatný!

Trocha čísel. V tabulce pravdy jste na 0 b. s aktivním skóre 38:30 a bez jediné remízy ! Vypovídá to něco o Vaší taktice ?

Podívej se, pokud budeš hrát ve třetí třídě na plichtu, tak to nikoho bavit nebude. Když nepočítám úvodní zápas, u kterého jsem nebyl, tak máme průměr 5 vstřelených gólů na domácí zápas, to je atraktivní pro všechny. S tím jsem za jedno s kolegou Vavruškou z Příbrami. Tomu rozumím. Bohužel na venkovní zápasy jezdíme jak na výlety, ale ten samý problém má třeba letos i bundesligový Werder Brémy.

Co bys viděl pozitivního na podzimu a s čím naopak jsi nebyl spokojen ?

Hráli jsme vždy na vítězství a polovinu zápasů odchytal útočník Martin Plašil bez komentářů. To bylo sehr gute. Naproti tomu se nám nepovedl zápas ve Zlonicích, ve kterém jsme chtěli uspět a dostali pořádnou nakládačku. To jsem měl také viel schlechte Laune*.

(pozn. redakce : * hodně špatnou náladu)

Koho z hráčů bys pochválil a kdo Tě zklamal ?

Mančaft je dobře složený a je to kolektivní výkon, kde každý má svojí úlohu. Jednotlivce většinou chválím jen v byznyse, hlavně mé obchodní manažery. Jsem a budu hodně náročný na hráče, kteří se připravují s A týmem a někdy jsem čekal něco navíc u těchto borců.

Když už jsi nakousl kooperaci s A týmem, jak ta probíhala?

Je třeba si uvědomit, že béčko nemá nikdy konsolidovaný kádr a využívá zmíněné hráče. Musím však vyzdvihnout spolupráci s A týmem, tam se nám podařilo najít správnou a společnou cestu. Hlavní coach Jirka Pazdera nám vychází maximálně vstříc. U dorostu je to o něco složitější, chápu, že hrají prvního  fleka a moc jim to přeju, ale je třeba brát v úvahu, že nejhorší přechod je vždy z dorostu na seniorský fotbal. Hráči za půl roku, za rok skončí a čím dříve je zapojíme, tím lépe se budou v budoucnosti uplatňovat. Vem si kolik dorostenců v okolí skončilo nebo se nechytli ve vyšší kategorii a to by byla velká škoda, jelikož máme ve Vraném opravdu dobrou generaci mladíků.

Nedá mi to, abych se nezeptal. Nastoupil si také ve dvou utkáních, co Tě k tomu vedlo ?

Popravdě?  Fotili jsme se a navíc mě už svrběli nohy. Trošku mi ty zápasy chybí. Ale vybral jsem si lehčí soupeře, přece jenom nějaké to kilo navíc je znát a koleno vydrží tak dva zápasy do měsíce. Musím se ještě udržovat, jelikož to chci  dohrát po boku vranských ikon a chtěl bych ještě jednou do okresního přeboru, tentokrát s béčkem.

Je pravda, že jsi měl v létě i jiné nabídky na trénování?

Podívej se, pro Frantu Straku je to job, mě zatím živí jiná práce  a fotbal  dělám, protože  Vraný mám  moc rád. Něco na stole opravdu leželo, ale pokud od vedení budu slyšet, děláš to richtig, tak není co řešit. Na druhou stranu můžeme jít na jaře  od porážky k porážce a já si budu balit teplákovou soupravu už v pátým kole.

A co ambice do další sezony ? Proslýchá se, že chcete jít za postupem a působení v okresním přeboru by bylo přeci jen kvalitnější přípravou pro hráče, kteří v A týmu nedostávají tolik příležitostí ?

Tento rok jsme si dali za úkol, že budeme hrát atraktivně pro diváky, což se daří. Pokud dojde v létě  k realizaci stávající dohody s elitním útočníkem, dalo by se říci jedním z nejlepších na Kladensku, pak do toho šlápnem. Navíc přijde nastálo brankář Tomáš Löwe z dorostu, který by měl vyřešit pozici jedničky. Přebor má dobrou úroveň a byl by pro všechny hráče jen přínosem.  A chtěl bych zažít ještě nějaké zápasy, jako třeba proti Lužné, kterou jsme porazili ve dvou, ty víš o čem mluvím!

Na závěr přeji všem krásné vánoce a hezký Nový rok 2012.

trenér B týmu Patrik Šubrt se na chvilku zastavil a udělal si pro náš web častrenér B týmu Patrik Šubrt se na chvilku zastavil a udělal si pro náš web čas