sokol-vrany.cz > Letní příprava skončila, v sobotu začíná sezóna

Letní příprava skončila, v sobotu začíná sezóna

24.8.2020

Po více než měsíci našemu mužstvu skončila letní příprava, během které absolvovali hráči soustředění, 12 tréninkových jednotek a 3 přípravná utkání. V následujícím článku přineseme statistiky a detaily z tohoto období před tím, než začne mistrovská sezóna.

Start letní přípravy pod vedením trenéra Davida Cimrmana byl naplánován na 21. července od 18:00. Ve svém volnu před zahájením tréninků měli hráči více jak tři týdny času na veškeré dovolené a jiné letní radovánky, ale jak to tak bývá, ne každý měl dovolenou naplánovanou právě v tomto volnějším mezidobí. Přesto se nás v začátku přípravy sešlo hodně a na začátku letního soustředění, o kterém jsme vám zde už psali, nás bylo dokonce 20 kusů. Velmi slibný začátek, který však dlouho nevydržel a čím více se příprava chýlila ke svému konci, tím i počet hráčů na trénincích povážlivě klesal. Nutno říct, že v posledních dvou týdnech přípravy byl trenér nucen jeden trénink zrušit z důvodu málo lidí a na dalších dvou nás dohromady nebylo snad ani deset. Hořký konec přípravy, nicméně všichni doufáme, že se to jen nešťastně sešlo, jak každý měl zajištěné různé dovolené a do mistrovské části sezóny půjdeme zase v hojném počtu jak na trénincích, tak v zápasech.

Během přípravy jsme odehráli ze čtyř naplánovaných zápasů tři, jelikož ten poslední nám postupně odvovaly celky z Rynholce a béčko Hřebče. Generálka před ostrým startem nám tedy padla, to ale nic nemění na tom, že všichni dychtivě očekáváme mistrovský zápas. Aby taky ne, když poslední jsme hráli 16. listopadu 2019 doma proti FK Brandýsek. Zápas skončil po penaltovém rozstřelu 2:1 v náš prospěch a následná jarní část byla kvůli pandemii způsobené koronavirem předčasně ukončena bez postoupivších a sestoupivších týmů. Paradoxní je, že sezónu 2020/2021 začínáme znovu doma v Agros Areně a opět proti Fk Brandýsek.

Z odehraných zápasů máme bilanci dvě výhry a jednu prohru s celkovým skóre 8:8. Dalo by se říct, že prozatím jsme tým prvních poločasů, jelikož v nich jsme vždy předvedli výkon snášející nějaká přísnější měřítka, ale v druhém jsme byli schopni absolutně propadnout, což dokázal především zápas proti Černčicím. Utěšovat se snad můžeme tím, že nás nikdy nebyl dostatečný počet, aby trenér mohl prostřídat sestavu a poslat na hřiště čerstvé nohy. Zda to opravdu bylo tím se přesvědčíme velmi brzy.

Po celou dobu vedeme poctivou docházku na trénikové jednotky i zápasy a samozřejmě vedeme i statistiky po utkání. Nejpilnější v docházce na tréninky a 100% účast mají tito hráči - Matěj Luka a Erik Rezek - kteří josu následováni Tomášem Kubíkem, jež chyběl pouze na posledním tréninku z důvodu menší havárie v jeho domě, jinak by byl taktéž stoprocentní. Dva tréninky zameškal kvůli pracovním povinnostem Honza Paluba, který se k nám do týmu po menší odmlce vrací ze Sokolu Jedomělice. Následují hráči s třemi zameškanými tréninky a to jsou David Krampera (který během své rekonvalescence zastával i post asistenta trenéra a hlavního nosiče vod/piv), Adam Fedrhanc, Tomáš Novák a Libor Volf, který po dlouhém a vleklém jednání náš tým nakonec znovu posílí. Následují hráči se čtyřmi omluvenkami z tréninků a to jsou Láďa Dufek, navrátilec a vranský patriot Honza Liška, univerzál Simon Pustai a čerstvá posila z Klobuk Matěj Suk. Největším lajdákem v týmu by se dal označit náš ruský car Ivan Shamin s účastí na jednom tréninku, avšak Ivan má dlouhotrvající problémy s třísly, které ho vyřadily na dobu neurčitou. Dalším hráčem s velmi liknavým přístupem je Karel Kejval s účastí na třech tréninkách, kdy na jeho zlepšený přístup apeluje snad celá kabina. Jelikož jsme si před sezónou určili označení Poctivec a Lajdák podzimu, je zde možno vidět, kdo má k jaké trofeji nejblíže.

Nejlepšími střelci se v přípravě stali hráči Tomáš Kubík a Libor Volf s 3 přesnými zásahy a my budeme doufat, že na to navážeí i během celého podzimu, jelikož jejich góly budeme potřebovat. Po jednom gólu přidal Honza Liška a David Krampera po fantastických akcích v zápase proti Černivi, respektive Lužci. Dvě asistence na gól ještě registroval Erik Rezek spolu s Tomášem Kubíkem, které následovali hráči s jednou asistencí a to Libor Volf, Honza Liška, Matěj Suk a Adam Fedrhanc, kterého se nebojíme označit jako paliče přípravy.

Tím bychom náš referát o letní přípravě ukončili. Ještě se sluší doplnit, že díky našemu hráči a snad i hlavnímu kustodovi Pavlovi Hanzlíkovi tento týden přijde nová sada zápasových dresů a tréninkových triček. Spolu s ní i nová výbava do lékárny a v neposlední řadě i kapitánské pásky. Za jeho neúnavnou práci a starostlivost mu chceme poděkovat, poněvadž bez něj bychom možná hráli nazí.

Vás všechny tedy chceme pozvat na sobotu 29. srpna do naší Agros Areny, kde od 17:00 začneme sezónu zápasem proti FK Brandýsek. Rádi vás uvidíme a slibujeme, že se budeme snažit o co nejlepší výkon ověnčený třemi body!

Hezký týden a v sobotu na viděnou