sokol-vrany.cz > Klub > Novinky > Mácháč Tennis Open 2016 ovládla nasazená jednička

Mácháč Tennis Open 2016 ovládla nasazená jednička

22.7.2016

V sobotu 16.července se v areálu tenisového klubu v Doksech odehrál 6.ročník tradičního letního tenisového turnaje.

Počasí vyšlo dokonale a tak se nemuselo po vzoru Wimbledonu nic přerušovat. Krátce po 17.hodině byl znám vítěz. Málokoho překvapilo, že se jím stala nasazená jednička Bakero.

Krátce k dění ve skupinách :

Ve skupině A se děly věci. Po dvou jasných výhrách Bakera nad nestárnoucím Bobem a už trenérem prvního týmu Pepou Fujdiarem přišla nečekaná porážka od dobře hrajícího Fildy, který tak postoupil ze skupiny z prvního místa a zůstal tak v horní polovině pavouka. Z druhého místa šla jednička turnaje Bakero a musel do spodní části pavouka. Čekal ho tak duel s vítězem skupiny C.

Ve tříčlenné skupině B zvítězil ambiciózní Martin a Patrik postoupil ze druhého místa, což byl pro něj historický úspěch. Je vidět, že na sobě zamakal a i nedávné narození syna mu jde k duhu. Třetí místo Gatussa Tůmiče bylo nemilým překvapením. Co bylo za jeho selhánám nevíme. Sil měl dost a ještě v pět ráno chodil po Bílém kameni :)

Skupina C se kvůli na poslední chvíli omluvenému Kudrnovi hrála také ve třech. Bylo se na co koukat! Marcel sice nepostoupil ze skupiny, na což už si všichni zvyli, ale jednoznačně patřil k nejlépe oblečeným hráčům. Tento úbor údajně schovával přes půl roku (nejen před tchánem) ve skříni, aby ho předvedl zrovna na tomto prestižním turnaji. Z prvního místa postoupil Kavas, který si poradil i s druhým postupujícím Djerbou (pozdějším finalistou!)

Ve skupině D nečekaně nepostoupila nasazená dvojka Karlos, ale zase vyhrál trofej o nejfotogeničtějšího tenistu (pozn.autora : Gazza se letos neúčastnil). Lídrem poslední skupiny byl Práglis, který jako jediný na turnaji porazil všechny v základní skupině. Nenápadný Urbi šel z místa druhého. Pepa Fujdiar ml. byl letos do počtu a fotbal mu jde výrazně lépe :)

Ve skupině o udržení se nepodařilo Marcelovi vyhrát ani ve svém čtvrtém zápase a i když se ze všech připravoval nejpoctivěji, tak sestupuje z elitní skupiny a bude bojovat o účast v příštím ročníku.

Čvrtfinálové dvojice :

Filda 0:2 Djerba  .......projevila se lepší fyzická připravenost Djerby

Urbi 2:1 Pláša   ......Martin se vyndal ze všech sil, ale Urbi ho "upinkal" ....barva jeho hlavy ihned po spielu splývala s Marcelovým tričkem

Kavas 1:2 Bakero  ....tenhle duel stál Bakera moc sil ...Kavas byl nepříjemným soupeřem a potvrzoval svojí dominanci ve skupině ....rozhodla demolice v tie-brake

Patrik 0:2 Práglis  .....tady Patrik nestačil na rozjetou mašinu! ...nebo to Práglisovi nechal výměnou za to, že nebude muset rozměňovat svůj oblíbený "pětilitr" ...Bůh ví

Semifinále :

Djerba 2:0 Urbi  ........jednoznačná záležitost pro Djerbu

Bakero 2:0 Práglis  ......Bakero si podal dalšího vítěze ve skupině a nekompromisně kráčel za vítězstvím

Finále :

Bakero 2:0 Djerba ....tenis nejvyšší kvality o kterém Bob prohlásil  "Že si tak dlouho na tenise nepochutnal"

Na čem si poté pochutnali všichni, bylo výborné pivečko u Luboše Šrámka na hřišti v Doksech.

Nad všem z pozice hlavního arbtitra dohlížel vedoucí družstav David Zázvorka.

Poděkování patří, stejně jako loni, generálnímu partnerovi akce, společnosti -Plašil transport-.

pár fotek z turnaje zde

plasiltransport.jpg

nejfotogeničtější hráč turnajenejfotogeničtější hráč turnaje
nejfotogeničtější hráč turnaje