koronavir pauza
Udržujete se nějakým individuálním tréninkem během koronavirové pauzy?

sokol-vrany.cz > Od zítřka vstupují v platnost nová opatření

Od zítřka vstupují v platnost nová opatření

13.10.2020

Od včerejšího večera už jistě víme to, co asi každý člověk poslední dny tušil. Od středy 14. října vejdou v platnost nová vládní opatření omezující shlukování se lidí v maximálním počtu 6 lidí oproti původním 20, tudíž to znamená konečnou i pro tréninky a jiné rekreační sportovce.

Vláda dlouho řešila, jak více zpřísnit nařízení, aby se zamezilo dalšímu šíření covidu, až nakonec přišla s tímto omezením:

Maximální dovolený počet lidí ve skupině je nově 6, takže my musíme přehodnotit a zrušit původní plány, které počítaly s pokračováním v klasickém tréninku po dobu přerušení soutěže. Poslední trénink v normálním počtu hráčů proběhne dnes od 17:30, a pak až do odvolání máme smůlu. Nová opatření by měla platit do 3. listopadu, ale vzhledem k neustále narůstajícímu počtu nakažených není snad nikdo takový optimista, aby věřil, že se 3. listopadu vrátí vše do starých kolejí. Podzimní sezónu tímto považujeme za ukončenou a budeme doufat, že se soutěž rozběhne alespoň na jaře v nějakém rozumném termínu, aby se vše stihlo dohrát, poněvadž bychom neradi přišli o dobře rozjetou sezónu. Samozřejmě pokud bude situace příznivá a nárůst nakažených se zastaví.

Další opatření, které se nás dotknou, je uzavření všech hospod, restaurací, klubů a barů. Povoleno bude pouze výdejní okénko, jako tomu bylo letos na jaře, a to pouze do 20:00. Dalším citelným omezením je zákaz pití alkoholu na veřejných místech, ke kterému se mnoho lidí uchylovalo po zavíračkách svých lokálních podniků. Sklenku vína, džbánek piva nebo panáka na nervy si tedy bude muset každý dát doma sám v kruhu svých nejbližších.

Přejme si, abychom všichni tuto dobu přežili ve zdraví a v klidu, a že se brzy všichni zase shledáme.

V tomto týdnu přineseme ještě další díl rubriky Putování po stadionech, kde se zaměříme na našeho posledního soupeře z víkendu - TJ Viktorii Černuc.

#VranýKoně

1.FC Slovan Velvary B  21