sokol-vrany.cz > Ohlédnutí za sobotní brigádou

Ohlédnutí za sobotní brigádou

27.4.2021

V sobotu 24. dubna se od 9:00 uskutečnila dlouho plánovaná brigáda v areálu našeho domovského svatostánku Agros Areny. Celkem se nás z řad hráčů sešlo 11 kusů a pod vedením koordinátora celé brigády Pavla Hanzlíka jsme se s vervou pustili do práce.

Mezi první příchozí patřili dlouholetí vranští koně Honza "uzený losos" Liška, Tomáš "Kladivo" Novák a především Tomáš Löwe, jehož přítomnost byla o to potěšující, když přišel z vlastní dobré vůle, ačkoliv nemusel, jelikož se neustále potýká se zraněným kolenem, které mu znemožňuje jakékoliv zapojení do tréninků či zápasů. Ukázal ale vranské srdíčko a neskutečný pracovní zápal, kdy s jen dvěma pomocníkama vyčistil kanálky po jedné celé délce. Jelikož koordinátor celého dne měl několikaminutové zpoždění a my nechtěli ztrácet čas, tak jsme si úkoly rozdělili sami a roztěkaně jsme začali fackovat vše, co se nabízelo, mnohdy i sami sebe. Až právě příjezd Pavla Hanzlíka určil směr a řád brigády a Pavlik v nepřehlédnutelných neonově zelených rukavicích rozdával pokyny třemi jazyky na všechny strany, přičemž sám s lopatou v ruce odklízel zeminu.

Drenáž nám dala opravdu velikou práci, navíc náš kapitán Adam "Koutinho" Fedrhanc byl tak naivní, že si celou dobu myslel, že se nachází pouze na jedné straně u tribuny. K jeho překvapení se ale nacházejí i na straně druhé, kde byly opravdu zanedbané jak jeho plnovous a dobrou půl hodinu na nastalou situaci čuměl jak chleba z tašky. Mezi hráči se šeptalo, že u něj někdo zahlédl i slzy. Drenáž na straně tribuny, hospody a dětského hřiště si vzal pod svou správu zmiňovaný "Lewik" a pod svá mohutná křídla vzal jako své pomocníky Petra Adamuse a Simona Pustaie - dvojici, která svým pracovním úborem nemohla být rozdílnější. Jeden byl vybaven jako správný český poctivý zedník a přišel rovnou s pivkem v ruce a druhý byl vymóděn jak ze salónu Osmanyho Laffity připraven po práci jet rovnou na diskotéku do Roudnice.

Drenáž u střídaček obhospodařovalo více chlapců i z důvodu, že bylo potřeba prořezat a dost zkrátit "Feriovské" křoví. Na takovou těžkou práci byl potřeba ten nejtěžší kalibr a tak jsme vedle křovinořežů použili i motorovou pilu. A na tak těžký kalibr byli potřeba ti nejtvrdší chasníci, a tak se tohoto úkonu zhostila trojice Honza "Switowski" Paluba, Tomáš "Bonaqua" Kubík a Ivan "Lvov" Shamin, který ranní sraz bral podle moskevského času, a tak přijel s hodinovým zpožděním (nutno dodat, že tam pak ale s námi byl asi až do 4 odpoledne, kdy zbyla už opravdu jen hrstka statečných). Mezi tuto hrstku přišel na poslední chvíli ještě náš bývalý hráč a teď už jen poctivý fanoušek Jirka "Konik" Koukolíček, který i během svého krátkého štěku udělal tu nejhorší práci, kdy vyčistil drenáž v okolí, kam velice často chodíme na malou. Klobouček Jirko!

Vypadalo to, že zeminu a veškerý odpad budeme vyvážet až do soudného dne, jelikož jsme měli pouze tři kolečka a místo na vykládku bylo pomalu až v Lukově, ale naštěstí máme v našich řadách Honzu Lišku a jeho památná slova. ,,Nepracuj tvrdě, ale chytře," a Lišák na traktůrku s pivem v ruce nám opětovně vrátil naději do života, aby se sám pak vydal se svým pomocníkem natěračem Krampolem svářet klandry u tréninkového hřiště. Z reproduktorů se ozývala sametová hudba DJ Fedrýska a práce odsejpala jak po másle, dobrá nálada panovala mezi všemi zúčastněnými a vtípky se valily na adresu každého jedince. Čas však neúprosně běžel a nám bylo nad slunce jasnější, že to prostě nemůžeme stihnout. Několik lidí navíc muselo odejít dřív, tudíž se naše levná pracovní síla po obědě stáhla na méně než polovinu. Přesto jsme však ty nejdůležitější věci zvládli udělat a můžeme s radostí prohlásit, že drenáž je kompletně vyčištěná, křoví zkráceno, klandry svařené a střídačky natřené a opravené. Jediné, co jsme nestihli, bylo shrabání listí, ale to už je pouze kosmetická úprava, kterou snad zvládneme v dohledné době před či po tréninku. Během soboty nás napadla možná vylepšení v okolí hřiště, s kterýma bychom rádi oslovili naše nejvyšší bafuňáře, tak uvidíme, zda si něco dokážeme prosadit.

Rádi bychom poděkovali předsedovi Pavlovi Patčovi za dodání nezbytného nářadí a dalších věcí potřebných pro práci, v neposlední řadě také za pivo a buřty.

Velké díky také správci a trávníkáři Jindrovi, který přiložil ruku k dílu a také poskytl náčiní pro úspěšný pracovní proces.

Především ale obrovské díky za svůj volný čas a odvedenou službu těmto hráčům: Honza Liška, Tomáš Löwe, Tomáš Novák, Petr Adamus, Simon Pustai, Honza Paluba, Ivan Shamin, Adam Fedrhanc, David Krampera, Pavel Hanzlík a Tomáš Kubík. Výborná práce borci, zvládli jste to naprosto bravurně a jak by řekl DJ Arnoštek: ,,Jste skvělí, jste báječní, jste dokonalí, mám vás rád."

Fotky z celého dne budou v odděleném článku, poněvadž jich je docela dost. Přejeme krásný den.