sokol-vrany.cz > Přestupová sága je u konce, Jaráb zpět ve Vraném

Přestupová sága je u konce, Jaráb zpět ve Vraném

27.7.2022

Přestupové telenovela táhnoucí se několik měsíců konečně dospěla do úspěšného finiše a my můžeme s velkou radostí prohlásit, že obránce Michal Jaráb bude znovu oblékat dres Vraného.

Po čtyřech letech se tak Jaráb vrací zpět na místo činu, kde zažil pravděpodobně nejlepší roky své kariéry a s výhledem na budoucnost může přidat další. Jednání se Slanym byla dlouhá a tvrdá, avšak naši činovníci ukázali bojovného ducha a své vytoužené posily se nevzdali. Tento týden bylo vše spečetěno a od nové sezóny tak v kabině oblíbený "Džerba" bude moci znovu obléknout svůj dres s číslem 18, který mu obdivuhodně uvolní současný držitel tohoto dresu Martin Kotěra.

Kroky Michala Jarába následuje i slánský odchovanec a donedávna i tahoun zdejšího áčka Filip Hansl, který vyslyšel dlouhotrvající volání vranského Sokola a souhlasil s přestupem do Agros Arény. Klub využil současné situace a podařilo se mu podepsat tohoto rozdílového hráče, který může senzační výkony s přehledem předvádět v obraně, záloze, ale i útoku. Podpis kvituje celý mančaft v čele s kabinou, která má na podpisu Fíly bezesporu velkou zásluhu, jelikož se s čerstvým ženáčem někteří znají téměř celý život a on tak lehonce zapadne do kolektivu staronových spoluhráčů.

Ze Slaného jsme také přivedli ofenzivního štírka Miroslava Hrůnka, kterého zná náš trenér z dorosteneckého věku a jež by měl nahradit skončivšího Patrika Kročila. Z nejbližšího okolí na něj jde samá chvála a kladné hodnocení, což je pozitivní, protože pokračovat v Kročilových šlépějích nebude vůbec nic snadného. Z pražských fotbalových arén přišla další posila, a sice Marek Klár. Tento vášnivý fanoušek němécké Borussie Dortmund zastává pozici krajního obránce, kam by měl přinést potřebnou konkurenci a konstruktivní rozehru.

Podařilo se nám také napevno získat Dáňu Havlovce z Klobuk, kam by formou výměny měl putovat mladičky Tadeáš Dragoun a sbírat herní praxi. Havlovec se v našem týmu uchytil velice dobře a je skvělou zprávou, že už u nás zůstane natrvalo. V neposlední řadě jsme do zdárného konce dotáhli podpisy hráčů, kteří s náma již od jara trénovali - Miroslava Jaroše z Černuce a Zdeňka Růžičku ze Zlonic. Tito hráči přinesou další konkurenci na post ofenzivních hráčů a nové možnosti ve skládání útočné vozby.

Detailnější herní profily našich posil přineseme v průběhu sezóny, až si je pořádně proklepneme a vyzpovídáme u piva a rumu.