sokol-vrany.cz > Preview: FC 05 Zavidov - TJ Sokol Vraný

Preview: FC 05 Zavidov - TJ Sokol Vraný

12.5.2023

K dalšímu venkovnímu utkání zajíždíme do předalekého Zavidova, jehož hráče jaro nepotkalo v úplně oslnivé formě.

Po podzimu se Zavidov nacházel na předních příčkách tabulky, jak tomu ostatně bývalo po většinu sezón. Jaro ale udělalo na tomto mančaftu solidní paseku, když ze 7 zápasů zvládl Zavidov vyhrát pouze dvě a obě doma - 8:1 s Rakovníkem a 5:2 se Švermovem. Zbytek mačů prohrál - 1:0 ve Lhotě hned zkraje jara, 4:3 v Hostouni, 4:0 v Libušíně, doma 0:4 s Tuchoměřicemi a naposledy minulý týden 3:1 v Lubný. Výsledky jasně hovoří, že se Zavidovu nedaří na venkovních hřištích, což potvrzuje i naše podzimní vzájemné klání, kde jsme našeho soupeře porazili 4:2. Nyní doma veškeré zápasy zavidovští hráči zvládli, nepočítáme-li souboj s Tuchoměřicemi, které do konce sezóny už asi neztratí ani bod. Doma je ale jinak Zavidov velice silný, pravděpodobně těží i ze svého umístění, jelikož cesta pro jakýkoliv nerakovnický mančaft je úmorná, dlouhá a strastiplná, což může hráče vyčerpat a už v autě prohrávat 1:0. Naše poslední utkání na tomto hřišti se odehrálo v sezóně 2018/2019 a rupli jsme tam 4:1. Doufejme, že letos uděláme lepší výsledek a využijeme nepříliš oslnivou jarní formu našeho soupeře.

Naše forma z posledních dvou zápasů také není nikterak oslnivá, poněvadž jsme, i přes dobré výkony, získali pouhopouhý jediný bod a třetí místo se nám opět vzdálilo. Potřebujeme se znovu dostat na vítěznou vlnu a rádi bychom začali už teď v neděli. Po zranění se vrací Kostovčík, což bude vítaná vzpruha, kor v momentě, kdy na marodku usedl pro změnu Kejval. Otazník visí nad více hráči, jelikož se u nás od neděle mnoho nezlepšilo, spíš naopak. Únava a zranění začínají kulminovat, tudíž musíme doufat, že se hráči dají zázračně do kupy.

Výkop proběhne v neděli 14. května v 17:00 na stadionu v Zavidově. Kdo dorazí podpořit naše kluky, má u nás pivo.