Anketa

platformy ke sledování
Celkem hlasů 87
Jaká sociální platforma je nejlepší ke sledování dění v našem fotbalovém klubu?


Partneři a sponzoři

PartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartner

Média

PartnerPartnerPartner
sokol-vrany.cz > Preview: FC Slovan Velvary - TJ Sokol Vraný

Preview: FC Slovan Velvary - TJ Sokol Vraný

12.9.2020

O jeden den delší čekání na vranský fotbal je u konce a my se představíme již zítra, tj. v neděli 13. září, na hřišti Slovanu Velvary. Výkop je naplánován ještě na 17:00 hodinu, naposledy v tomto kalendářním roce.

Po minulém týdnu a malém hřišti nás nyní čeká to velvarské, které má pro změnu o trochu větší rozlohu, což bude zprvu velmi znát. Dalším zajímavým a možno i klíčovým faktorem bude fakt, že tamější áčko soupeřící v ČFL hraje v dopoledních hodinách v Mladé Boleslavi, tudíž je možné, že nevyužití hráči pak naskočí rovnou do sestavy proti nám v tomto nesporném zápasu kola. S podobnou situací máme zkušenost již z loňska, avšak současná forma a tréninky během týdne značí, že jsme mnohem lépe soustředěni a připraveni se s touto nelehkou výzvou poprat a zvítězit.

Loňský zmiňovaný zápas pro nás dopadl velice nechvalně, kdy jsme až na pár záblesků a chvilkových pasáží nebyli pro velvarské hráče soupeřem a ti nás, posíleni o čtyři hráče z áčka, smetli jednoznačným výsledkem 7:1 na svém hřišti. My se ale do minulosti už neohlížíme a na tento zápas nemyslí vůbec nikdo z mančaftu, takže nějaký stres či tréma nejsou na pořadu dne. V minulém kole vyloučený kapitán Adam Fedrhanc dostal od disciplinární komise stopku na dva zápasy, takže je jisté, že se zítra v sestavě neobjeví a bude na své spoluhráče pro změnu řvát z lavičky a ne ze hřiště, jak je tomu normálně zvykem. Po předchozí absenci se však vrací svatebčan Tomáš "kamenické kladivo" Novák, který s největší pravděpodobností vpluje rovnou do základní jedenáctky. Jak trenér zalátuje vzniklou díru po Fedrhancovi se asi musíme nechat překvapit až do předzápasové analýzy. Chybět bude i zraněný obránce Jan Jeřábek, který si z minulého zápasu odnesl prokousnutý jazyk a pár stehů. Měsíční klid byl naordinován i univerzálovi Simonu Pustaiovi, který tak doplní hlavního kustoda Fedrhance a ujme se roli vodonoše a motivátora.

Náš zítřejší soupeř je po dvou kolech na stejném bodovém zisku v tabulce jako my. První dva zápasy navíc hrál oba venku, takže to pro něj bude zítra premiéra na domácím stadionu, dá se tedy očekávat, že se bude chtít poprvé před vlastními fanoušky předvést v plné parádě. V prvním zápase podzimu se představil v Lidicích, kde si dokázal vybojovat tři body za výhru 2:1. V druhém zápase zavítal do Družce, odkud si odvezl výhru 4:1 a jejich ofenzivní tahoun Václav Podivínský zaznamenal hattrick. Celkově má na kontě pět zásahů, totožný počet jako naše modla Tomáš Kubík, nepodivovali bychom se tedy, kdyby v utkání došlo na střelecké hody a přestřelku mezi těmito dvěma hráči. Samozřejmě je jasné, na koho vsázíme naše peníze. A důvod je prostý, po týdnu máme opět v sestavě kola našeho koně a to tentokrát rovnou toho nejstaršího a životem ostříleného mazáka - náš východní symbol, dochvilného a na poctivou předzápasovou rozcvičku hledícího slovenského legionáře Tibora Kostovčíka. Ten se heroickým výkonem v obranné čtveřici minulý týden zasadil o naši důležitou výhru, svým ostrým a nekompromisním stylem defenzivní práce připomíná Martina Škrťela v raném věku. Paradoxní pro neznalého diváka je, že na tréninku se nadšeně hrne do útoku a v okamžiku sekund se z něj stává chladnokrevný zabiják a střelec typu Róberta Vitteka, nicméně změnu pozice v zápase trenér zatím neplánuje.

Tento víkend začíná nejlepší fotbalová liga na světě - anglická Premier league, což s tímto preview nemá vůbec nic společného, a proto vás chceme tímto způsobem nalákat na utkání kola do Velvar. Je to také poslední zápas podzimu, kdy je výkop v 17:00, takže máte dostatek času vrátit se z výletu a vše v klidu stihnout. Další týden už se výkop přesouvá o půl hodiny dřív. Vemte svoje rodiny, kamarády nebo vyražte prostě sami a podpořte vranské chlapce v tomto velice těžkém a důležitém zápase.

Budeme se na vás těšit.

#VranýKoně 

Okresní přebor    2020/21

 

pořadí 
        tým  bodů
     1.FC Slovan Velvary B  12
     2.TJ Sokol Vraný   9
     3.TJ Sokol Smečno  8
     4.SK Kročehlavy*  8
     5.SK Slavoj Pozdeň*  7
     6.FK Slovan Kladno  6
     7.TJ Viktorie Černuc  6
     8.SK Baník Libušín B  6
     9.SK Zlonice  5
   10.FK Brandýsek  5
   11.SK Buštěhrad  4
   12.TJ Novoměstský Kladno  3
   13.TJ Sokol Lidice  1
   14.SK Družec  1

* Zápas Pozdeň - Kročehlavy je naplánován na 28. září.

podrobnější tabulka

 

Fotogalerie