sokol-vrany.cz > Preview: SK Baník Libušín - TJ Sokol Vraný

Preview: SK Baník Libušín - TJ Sokol Vraný

19.8.2022

Novou sezónu v nové soutěži začneme na známém místě, a sice v Libušíně, kde jsme naposledy hráli před dvěma měsíci s tamějším béčkem. Nyní nás čeká libušínské áčko.

O naší loňské sezóně a postupu z okresu do 1.B třídy bylo napsáno již mnoho. Letní příprava skončila o víkendu domácí výhrou se Švermovem a menší souhrn jejího průběhu bychom rádi přinesli koncem měsíce nebo začátkem září. Nyní se veškeré soustředění upíná na úspěšný vstup do sezóny, který nám do cesty nepřinesl lehkého soupeře, ba právě naopak - čeká nás Baník Libušín, jež se v minulém roce představil dokonce v 1.A třídě.

Sezónu však neprožil nikterak úspěšnou, z 28 zápasů nasbíral pouze 23 bodů, což ho odsoudilo k sestupu o patro níž. Skóre 39:85 mu vyneslo pozici druhého nejhoršího útoku i obrany soutěže, horší už byl pouze poslední tým tabulky Mníšek pod Brdy. To však neznamená naprosto nic pro nadcházející sezónu, jelikož četné letní odchody v kádru znamenaly, že se mužstvo Libušína poměrně přebudovalo a pro nás tak bude složité ho zanalyzovat a vytvořit si nějaká očekávání. Přípravu začali hráči Libušína o tři dny dříve než my, avšak odehráli stejný počet přáteláků. V prvním utkání s účastníkem Krajského přeboru SK Doksy prohráli 4:0, následně remizovali s okresním celkem Velké Přítočno 1:1, aby v posledním zápase s Tuchoměřicemi (podobně jako Švermov hrají v B třídě naši skupinu A) zvítězili 3:1 a naladili se tak na naše borce.

Naše příprava probíhala dle stanoveného plánu, nicméně mnoho dovolených a omluvenek způsobilo, že trenér nebyl úplně spokojený s tréninkovou docházkou, byť se počty hráčů na tréninku často pohybovaly okolo 15-16 lidí. V našich přípravných zápasech jsme nejprve remizovali s rezervou Loun, posléze jsme rozstříleli rezervu Roudnice, a v posledním přáteláku jsme porazili Švermov. Výsledky tedy nebyly špatné, avšak nesmíme létat hlavou v oblacích, aby nás to na začátku podzimu nevytrestalo jako loni, kdy jsme po zdárné přípravě dostali doma výprask od Zlonic. Navíc jedeme na hřiště soupeře, kde jsme s tamějším béčkem odehráli předposlední zápas loňské sezóny, a přestože jsme ještě v 90. minutě vedli 1:0, tak jsme nakonec odjížděli domů s prohrou 2:1 po penaltách. Vzpomínka ne úplně příjemná, tudíž máme co napravovat a především chceme vstoupit do podzimu ziskem třech bodů!

Výkop je zítra v 17:00 a budeme rádi za co největší podporu vranských fanoušků i ultras, pro které ten fotbal hrajeme.

Hezký víkend.