sokol-vrany.cz > Preview: SK Buštěhrad - TJ Sokol Vraný

Preview: SK Buštěhrad - TJ Sokol Vraný

25.9.2020

Opatření se nám zpřísňují, téměř vše se pomalu znovu zakazuje, avšak fotbal tu s námi zatím stále je přítomen. Po minulém vítězném derby v domácím prostředí se opět vydáváme na výjezd na hřiště našeho soupeře, kterým tuto sobotu 26. září bude SK Buštěhrad. Výkop proběhne v 16:30 a počítáme s další diváckou podporou.

Naše výhra a zisk tří bodů způsobila osamostatnění se našeho klubu na druhém místě v tabulce s devíti body, kdy se nacházíme pouhé tři body za zatím stoprocentními Velvary.Uvidíme ale, jak na to budeme navazovat, jelikož tento týden jsme schytali obrovské rány a ztráty v hráčském kádru, které by zamávaly i s ligovými mančafty.

Jako první ztrátu uveďme zranění Karla Kejvala v zápase se Zlonicemi, který si, dle doktora, poranil meniskus a zatím se neví, jak se jeho stav bude vyvíjet a zda pro něj sezona skončila či nikoliv. Dalším, kdo má problémy je Petr Baruzzi, který má natržené postranní vazy a do výledků magnetické rezonance si nebude vůbec jist, jakzávažné toto zranění bude a na jak dlouho ho vyřadí. V neposlední řadě vypadává i kapitán Adam Fedrhanc, u kterého se projevily v úterý příznaky koronaviru, naštěstí všakpo odběrech ve slánské nemocnici a příchozích výsledcích bylo potvrzeno, že je negativní a tudíž veškerá panika byla zbytečná. To ho samo o sobě neuzdravilo a bohužel se zjistilo, že má akutní absces na mandli, který po prasknutí může způsobit otravu, tudíž čeká na operaci a i s následnou rekonvalescencí bude mimo hru minimálně do konce října, ne-li celý podzim. Do toho započítejme stále marodícího Tomáše Kubíka a můžeme říct, že se nám to rozsypalo jako domeček z karet nebo populární karetní hra záchod. Všichni ale věříme, včetně marodů, že máme dostatečně silný tým, který se s těmito ranami dokáže poprat a přes veškeré okolnosti hrát dále pěkný fotbal a dělat i dobré výsledky.

Náš sobotní soupeř u Buštěhradu mezitím nezažívá zrovna povedený start do sezony. Jeho první dva zápasy soutěže s kladenskými celky Novo a Kročehlavy skončily prohrami, na které navázal dvěmi výhrami na penalty nad Brandýsekm a Lidicemi. V součtu se čtyřmi body se krčí na 11. místě v tabulce s trojbodovým náskokem na dva celky uzavírající soutěž. Papírově bychom tedy měli být favority, na což se ale rozhodně nedá vsázet, vzpomeneme-li si na víc na naše poslední vystoupení na buštěhradském pahorku. V loňské sezoně jsme zesměšnili šíleným výkonem s tímto soupeřem, který nás deklasoval výsledkem 7:0 a my z Buštěhradu odjížděli jak spráskaní psi. Tuto potupu už jednoznačně nechceme zažít a proto doufáme, že naši borci udělají vše pro to, abychom si tentokrát odvezli tři body.

Budeme velice rádi, pokud za námi podniknete výjezd a uděláte skvělou diváckou kulisu umocněnou možností, že by to mohl být poslední zápas této sezóny, pokud se koronavirová opatření budou nadále zpřísňovat. Ale nechceme strašit.

Hezký páteční večer a zítra na viděnou