sokol-vrany.cz > Preview: SK Lány - TJ Sokol Vraný

Preview: SK Lány - TJ Sokol Vraný

28.4.2023

O čarodějnice jedeme k dalšímu venkovnímu zápasu, tentokrát na hřiště mančaftu, se kterým jsme na konci zimní přípravy odehráli poslední přípravné utkání před jarem - SK Lány.

Byť se celá republika bude připravovat na pálení čarodějnic, my se budeme chystat k výjezdu do prezidentské obory. Nebo někam k ní. S Lány jsme během této sezóny hráli již dvakrát a vždy vítězně - na podzim doma v mistráku 6:2 po čtyřech gólech Kubíka a dvou kapitána Fedrhance, a ve zmíněné generálce na jaro v půlce března 3:1 po gólech Fedrhance, Kubíka a Hrůnka. Bilanci s nimi máme tedy dobrou díky tomuto ročníku, ale nenechme se oklamat. Zatím náš poslední výjezd na hřiště SK Lány proběhl v květnu 2019 s diametrálně odlišnou sestavou při naší poslední účasti v 1.B třídě a nedopadlo to pro nás dobře - odvezli jsme si šílený debakl 10:2. Takovou nálož nedostal v soutěži snad nikdy nikdo a pravdou je, že jsme se s valníkem museli dvakrát do Lán vracet, abychom tu gólovou nadílku vůbec odvezli.

Hřiště je v Lánech nepříjemné a strašně krátké, alespoň co si pamatujeme. Ideální tedy pro dalekonosné střelce s dynamitem v noze. Lány nezažívají úplně snové jaro a nachází se na 10. místě tabulky s 23 body a s naprosto vyrovnaným skóre 36:36. Jaro lánští borci zahájili remízou 1:1 v Hostouni, poté následovaly tři porážky v řadě - doma dvakrát 1:3 se Švermovem a Tuchoměřicemi a 1:0 v Libušíně - avšak minulý týden zvítězily 5:2 v Lubný. Doma letos ještě nevyhrály a tak budou cílit na první jarní výhru před domácím publikem, čemuž my chceme jednoznačně zabránit.

Náš klub po minulém zápase poskočil na třetí místo soutěže, kde bychom se nějaký čas rádi udrželi - nejlépe do konce sezóny. Předchozí domácí vítězství musíme potvrdit v tomto venkovním zápase, ale uvědomujeme si, že nás nečeká nic lehkého. Koneckonců, ani ten přátelák nebyl nic lehkého a soupeř nás chvílemi přehrával. Po nemoci se vrací střelec Kubík, zda to bude rovnou do základní sestavy, toť otázka. To stejné platí i pro štírka Havlovce, který ve čtvrtek stále ještě se stehy v obličeji absolvoval první trénink. Uvidíme v neděli.

Zanechte nedělních příprav na večerní čáry a doražte podpořit naše chlapce do Lán ke tříbodovému zisku.

Přejeme pěkný prodloužený víkend.