sokol-vrany.cz > Preview: SK Lhota - TJ Sokol Vraný

Preview: SK Lhota - TJ Sokol Vraný

21.10.2022

Podzim se pomalu chýlí ke konci a náš předposlední výjezd nás zavede zpátky do dorosteneckých let, jelikož se ve Lhotě představíme v neděli dopoledne v 10:15.

Celek ze Lhoty byl v minulosti pro náš A tým klasickým soupeřem, kde se výsledky a body přelévaly z jedné strany na druhou. Nicméně poslední vzájemný zápas obou mužstev se datuje daleko do sezóny 2015/2016, což ze současného kádru pamatují možná jen Jaráb a Kubík. Z webovek Lhoty toho opět moc nevyčteme, jelikož poslední příspěvek se datuje do roku 2020, a tak opět nasadíme brýle, prokřupneme prsty na rukou a zabrouzdáme po těch internetech. SK Lhota se nějakých 7 let pohybovala v Krajském přeboru, kde se v sezóně 2015/2016 umístila na 13. místě a A tým Vraného na sestupovém 15. místě. Od té doby se v našem týmu mnohé změnilo a Lhota dalších 6 sezón odehrála v kraji s proměnlivými výsledky. Dokázala se umístit na 2. místě soutěže, avšak poslední dva roky obsadila úplný chvost tabulky a po pár administrativních verdiktech skončila až v 1.B třídě. Jistě za to mohl i velký odliv hráčů, který způsobil menší úpadek tohoto v minulosti velmi silného týmu. Letos na podzim dokázala Lhota z 9 zápasů vytěžit pouhých 7 bodů za bezbrankovou remízu s Hředlemi a výhry 2:1 nad Rakovníkem a 4:0 se Švermovem. Minulé kolo dokonce prohrála 2:1 v Lubný a je druhým týmem (po nás), který poslednímu celku tabulky daroval body. To však neznamená, že bychom našeho nedělního soupeře podcenili, protože se ve Lhotě kvůli všelijakým důvodům vždy hrálo těžce a body se získávaly složitě, což se jistě potvrdí i tentokrát.

Návrat do tréninku tento týden ohlásil Klár, což je dobré znamení. Bohužel, na nedělní zápas bylo ohlášeno pár nových absencí, takže prostor dostanou málo vytížení hráči z lavičky, a budou mít tak šanci ukázat trenérovi, že si místo v základní sestavě zaslouží. Uvidíme, zda svou příležitost chopí za pačesy. Bude zajímavé sledovat, jak se popasujeme s dopoledním výkopem, který většina hráčů zažila naposledy v dorostu nebo žácích. Jo a taky loňský podzim na Novo Kladnu. Snad už jsou naši hráči dostatečně vyzrálí, že tomu přizpůsobí životosprávu a ožerou se maximálně v pátek a v neděli ráno budou freš jak burgry z mekáče.

Budeme rádi za jakoukoliv podporu našich fanoušků na tomto zápase, jelikož se jedná o předposlední venkovní mač. Takže nezapomeňte, výkop v neděli ve Lhotě v 10:15.

Hezký víkend.