sokol-vrany.cz > Preview: SK Braškov - TJ Sokol Vraný

Preview: SK Braškov - TJ Sokol Vraný

23.9.2022

Další venkovní zápas sehrajeme na půdě nevyzpytatelného Braškova tuto neděli od 16:30.

Braškov patří mezi dlouhodobé stálice 1.B třídy, kde se již několik sezón umisťuje pravidelně mezi 5.-8. místem a body se z jeho hřiště neodváží snadno. To můžeme potvrdit, protože náš poslední zápas na půdě tohoto celku jsme odehráli v květnu 2018 a odvezli jsme si prohru 5:2. Dva góly vsítil tehdejší kapitán týmu Libor Urban a ze současného kádru tento zápas pamatují pouze Fedrhanc, Krampera, Jeřábek, Jaráb a Kubík. Pro nás zatím poslední sezóna v B třídě nebyla nikterak snová, neboť nás na konci čekal sestup do okresu, ze kterého jsme se vyhrabali až letos, a tudíž jsme v oné sezóně utrpěli vysoké porážky snad v každém utkání. Podzimní klání v Agros Aréně jsme však nad Braškovem vyhráli 3:2 a velký podíl na tom měla naše tehdejší čerstvá posila Tibor Kostovčík, který v zápase vstřelil dva góly. Uvidíme, zda se téměř na den přesně po 5 letech znovu prosadí. Svou pozici v soutěži Braškov potvrzuje od samého začátku letošní sezóny, protože se znovu pohybuje na 6. místě. Tři body získal za výhry 2:0 nad Švermovem a 3:0 v Lubný, jeden bod vybojoval na půdě Libušína za remízu 1:1 a doma prohrál 1:3 s Tuchoměřicemi. Jejich stadion tak není nedobytný a naši borci se pokusí navázat na venkovní vítězství v Roztokách.

Naše mužstvo čítalo na startu letní přípravy téměř 30 hráčů. Proběhly nějaké odchody a přibylo mnoho zranění, takže nyní jsou naše počty vskutku tristní. Několik hráčů má dlouhodobá a vážná zranění a bude zázrak, jestli je letos ještě vůbec uvidíme vyběhnout na hřiště, ostatním rekonvalescence také zabere ještě nějaký čas. Tréninky však byly v tomto týdnu kvalitní s velkým počtem hráčů a soupiska určená pro nedělní zápas je schopna vybojovat tři body. Zároveň nás, byť je repre pauza, čeká anglický týden díky vložené dohrávce úvodního kola s Libušínem. Tento týden bude tedy důležitý z hlediska průběhu celé sezóny a jejího vývoje a my se můžeme přesvědčit, jak si ve zbytku povedeme či nikoliv. Mnozí si vzpomenou, že loňský anglický týden nám hrubě nevyšel a málem nám to zkomplikovalo postup.

Program je následující:

• neděle 25. září od 16:30 zápas v Braškově
  • středa 28. září od 16:30 zápas v Libušíně
  • neděle 2. října od 16:00 zápas doma v Agros Aréně s Lány

Budeme rádi za maximální podporu našich fanoušků ať už na výjezdu v Braškově a Libušíně, a pak samozřejmě v domácím chrámu Agros Aréně.

Přejeme klidný a pohodový víkend.