sokol-vrany.cz > Preview: Sokol Hostouň B - TJ Sokol Vraný

Preview: Sokol Hostouň B - TJ Sokol Vraný

3.11.2022

K poslednímu letošnímu podzimnímu venkovnímu zápasu a celkově jedeme na hřiště Sokolu Hostouň, kde poměříme síly s tamějším béčkem.

Rezerva Hostouně patří ke stabilním celkům naší soutěže, kterou hraje už nějakým šestým rokem. Po jejich postupu z okresu do B třídy se náš tým potkal s Hostouní v sezóně 2017/2018, kdy jsme nejprve domácí zápas v září 2017 vyhráli 2:1 - gól tehdy vstřelil Krampera - a následně v dubnu 2018 venku prohráli 3:0 - tento zápas ze současného kádru pamatuje Fedrhanc, Jeřábek, Jaráb, Kubík, Kostovčík, Krampera, Adamus a Hanzlík. Když mluvíme o Hanzlíkovi, tak nesmíme zapomenout na zápas ze září 2018, kdy jsme si z Hostouně přivezli výhru 3:0 a právě Pavka dal památný gól téměř z poloviny hřiště, kdy nachytal domácího brankáře na švestkách. Od té doby už v řece uběhlo hodně vody a vranský Bukayo Saka se přesunul na pozici asistenta trenéra, ale nepochybně si v neděli rád zavzpomíná na asi svůj nejkrásnější gól kariéry. V březnu 2019 jsme na domácí půdě uhráli s hostouňským béčkem remízu a posléze uhráli penalty, což bylo jedno z mála pozitiv na té příšerné sezóně. Od té doby jsme válčili v Okresním přeboru a rezerva Hostouně se pokaždé umístila v 1.B třídě na bedně, tudíž nás nečeká žádný lehký soupeř. Nelze brát v potaz ani ospalejší podzim z jejich strany, kdy se zatím drží na 8. místě s pouhými 15 body za 5 výher. Dvě z nich přišly venku - minulý týden 1:0 v Lubný a v prvním kole 3:2 v Lánech - a tři výhry se uskutečnily na domácí půdě - 4:2 se Lhotou, 6:0 s Roztoky a 5:0 se Švermovem. Pro domácí to bude taktéž poslední zápas na svém stadionu, tudíž se budou chtít se svými diváky rozloučit vítězně a našemu celku jistě zatopí.

Vraný koně nečeká lehký zápas, tím spíš, že hostouňské áčko hraje v neděli od 10:15 na pražské Admiře, a tak se dá očekávat, že proti nám dostanou šanci hráči z lavičky. Do konce roku nám vypadlo pár hráčů, kteří si obnovili zranění a k tomu nás ještě kosí rýmičky a nachlazení, které způsobuje stále přetrvávající babí léto. Do konce sezóny zbývají dva zápasy a tři tréninky, tak to snad už nějak poskládáme. Možnost, že by Hanzlík nazul kopačky a zkusil další wonder goal tu samozřejmě je, ale snad nebude potřeba se k ní uchylovat.

Pokud máte v neděli čas, tak dorazte podpořit Vraňáky k poslednímu domácímu zápasu do Hostouně - výkop je ve 14:00. A pokud nemáte, tak pošetřete síly a energii na poslední domácí mač, který se v Agros Aréně odehraje v neděli 13. listopadu od 14:00. Soupeřem nám bude Švermov, kterého jsme v posledním přáteláku letní přípravy porazili 5:0, tudíž bude na co navazovat.

#VranýKoně

1.B třída skupina A 2022/23