sokol-vrany.cz > Preview: TJ Baník Švermov - TJ Sokol Vraný

Preview: TJ Baník Švermov - TJ Sokol Vraný

1.6.2023

Poslední venkovní zápas této sezóny nás čeká v neděli ve Švermově, který zažívá na jaře velmi dobrou formu.

Švermov jsme v posledním podzimním zápase doma porazili 1:0 díky gólu Kubíka z penalty. Zápas to byl dost ostrý a vyhrocený - především z hostující strany - čemuž napomohli i hostující značně podnapilí fanoušci. Po zápase na nás pořvávali, nadávali a vyhrožovali, že na jaře u nich dostaneme přes držku. Těmto výhružkám se musíme vždycky smát, avšak strach vzbuzovala jarní forma Švermova, minimálně do konce dubna. Do dubna totiž Švermov ztratil body pouze za prohru 5:2 v Zavidově, jinak ale zvítězil 2:0 s Braškovem, 3:1 v Lánech, 2:1 s Hředlemi, 1:0 se Lhotou a 3:0 v Rakovníku. Květen však švermovští začali remízou 0:0 s Hostouní, aby pak prohráli třikrát v řadě - 5:2 v Roztokách, 3:2 v Libušíně a minulý týden doma 5:0 s Tuchoměřicemi. Tím hůř možná pro nás, jelikož se jedná o poslední domácí zápas sezóny pro Baník Švermov, takže se jistě bude chtít rozloučit vítězně se svými milými fanoušky.

Forma našeho týmu je vskutku tristní, což vyvrcholilo minulý týden bůrem v Rakovníku. Musíme doufat, že ztracenou formu před koncem jara ještě nalezneme, abychom sezónu dohráli se ctí. Bude to však velmi obtížně, jelikož naše zdecimovaná sestava žádných výrazných změn k lepšímu nezaznamenala. Jedině Košťák se vrátil z dovolené, takže je dobře, že bude k dispozici. Zbytek zraněných hráčů zůstává na marodce, ke kterým přibyl vyloučený Havlovec. Navíc má přes víkend kapitán Fedrhanc rozlučku se svobodou, takže on s pár spoluhráči přijede ve značné indispozici. Pokud vůbec přijedou. Nechme se překvapit, jakou základní jedenáctku trenér Cimrman na neděli připraví.

Výkop je 4. června v 17:00 ve Švermově.