sokol-vrany.cz > Preview: TJ Novoměstský Kladno - TJ Sokol Vraný

Preview: TJ Novoměstský Kladno - TJ Sokol Vraný

10.9.2021

Náš tým čeká první venkovský zápas této sezóny a rovnou v dosti netradiční čas - v neděli od 10:15 budeme hrát s TJ Novoměstský Kladno, známé také jako Novo Kladno.

V minulém zápase jsme se naladili na vítěznou vlnu kvalitním výkonem, po kterém se na úterní trénink dostavilo rekordních 20 lidí (!!!), kdy i přes tento počet stále chybělo několik hráčů. Kde se najednou vzalo tolik lidí?, tak takovou otázku si klademe asi všichni. Zejména proto, že ve čtvrtek nás už bylo zase "jen" 13, což je ale i tak krásný počet. Tréninkové jednotky byly opět kvalitní a mnoho hráčů si řeklo o nedělní základní sestavu, avšak uvidíme, jak to trenér poskládá. Ten především apeloval na dodržení životosprávy před dopoledním výkopem a ať nikdo nezkouší přijít na sraz nalitej nebo rovnou z párty - v takovém případě ať zůstane radši doma s česnečkou a ledovým obkladem na čele.

Jak bylo řečeno, poslední výhra by nás měla naladit na vítěznou vlnu a dodat sebevědomí a my doufáme, že do zápasu půjdeme znovu zdravě namotivovaní a nahecovaní a nebudeme si myslet, že je zápas vyhraný ještě před tím, než vůbec začne. Je potřeba to mít v hlavě srovnané, ať po týdnu nespadneme zase na "prdel". Morálka je dobrá, marodka téměř žádná, tudíž by nám mělo hrát vše do karet.

Náš nedělní soupeř má na svém kontě po dvou zápasech stejně jako my tři body za výhru a prohru. V prvním zápase vedli doma nad libušínským béčkem po deseti minutách už 2:0, aby ještě do poločasu o vedení přišli a poločasový výsledek 2:3 pro hosty vydržel až do závěrečného hvizdu. Druhé utkání přineslo jedno z mnoha kladenských derby v soutěži a v zápase na hřišti Kročehlav Novo dlouho vedlo, aby deset minut před koncem inkasovalo vyrovnávací gól. V poslední minutě zápasu se jim však podařilo zápas strhnout na svou stranu a po vítězství 2:1 si připsali první tři body. Hřiště Novo Kladna se nachází hned vedle populárního sportovního areálu Sletiště, které se v blízké budoucnosti bude rozšiřovat právě na tuto hrací plochu. Město Kladno odkoupilo hřiště Novo Kladna za několik miliónů a do tří let by na daném místě měla začít výstavba nové haly a bazénu - domácí zápasy pak hráči tohoto týmu budou hrát na nedalekém hřišti v Rozdělově. Máme tedy pár posledních možností si na tomto hřišti zahrát a třeba vám přinést i nový díl rubriky Putování po stadionech.

Byť se v neděli hraje už v dopoledních hodinách a ve zdánlivě dalekém Kladně, tak i přesto budeme rádi, pokavaď si nějaký vranský fanoušek najde na náš zápas cestu.

Budeme se na vás těšit a zatím přejeme krásný víkend!