sokol-vrany.cz > Preview: TJ Sokol Vraný - AFK Libčice

Preview: TJ Sokol Vraný - AFK Libčice

18.8.2023

Sezóna je na startovním roštu a hned v prvním zápase 1.B třídy se naši borci představí doma v nedobytné Agros Aréně. Naším soupeřem budou AFK Libčice.

Náš soupeř, byť se může zdát poněkud neznámý, je stálým a dobrým mančaftem 1.B třídy, avšak dlouhou dobu působil ve vedlejší skupině B. Vždy patřil k celkům první poloviny tabulky, loňskou sezónu zakončil na 6. místě se ziskem 36 bodů a vyrovnaným skóre 59:59. Můžeme se jen domnívat, co způsobilo jejich přesun do naší skupiny A - lepší dojezdová vzdálenost to ale asi nebude. Libčice stejně jak my sehrály během letní přípravy tři přípravné zápasy, z nichž vytěžily výhru, remízu i prohru s celkovým skóre 12:11. Jejich soupeřem byl i náš společný soupeř v soutěži FK Slavoj Kladno, výsledek zápasu však nelze dohledat, na druhou stranu ale zase víme, že po přáteláčku následovala posvícenská zábava.

Náš celek přes léto doznal pár znatelných změn - odešlo několik dlouholetých stálic a přišlo dost nových hráčů. Naše přestupové léto trochu koresponduje s tím Chelsea, protože tolik hráčů nepřivedl snad žádný jiný klub. Nicméně si je nutno přiznat, že to bylo potřeba, jelikož náš kádr byl dlouhá léta velice úzký a často nás to v průběhu sezóny doběhlo. To by nyní mělo být minulostí a všichni doufáme, že se naše nové posily co nejlépe aklimatizují v novém prostředí, bude je to s námi bavit a stanou se Vranému oporami. Přejemi jim hodně štěstí v tomto snovém angažmá a časem si všechny plejery ve zkratce představíme.

Letní přípravu jsme začali necelý měsíc po skončení předešlé sezóny a její náročnost zapříčinila, že z ní nemáme vůbec žádné souhrnné zhodnocení. Sehráli jsme tři přípravné zápasy, které jsme poprvé za dlouhá léta všechny vyhráli. Přesné výsledky však dohromady nedáme, jelikož i rozhodčí měli problém držet tempo v těch gólových přestřelkách, takže to je jeden velký otazník. Jistojistě ale víme, že některé nové posily se trefily, tudíž budou sypat při zápisném penízky do kasy jak šejkové z Al Nassru.

Všechny naše fanoušky srdečně zveme na zahajovací zápas této sezóny, který se odehraje v neděli 20. srpna od 17:00 v Agros Aréně, ve které jsme neprohráli celou loňskou sezónu. Chceme na to navázat a udržet pověst nedobytné pevnosti, abychom splnili klubové vysoké předsezónní cíle.

Přejeme hezký víkend a vidíme se v neděli.