sokol-vrany.cz > Preview: TJ Sokol Vraný - FC 05 Zavidov

Preview: TJ Sokol Vraný - FC 05 Zavidov

14.10.2022

Další utkání v domácím prostředí nás čeká už tuto neděli, kdy do Agros Arény zavítá soupeř ze Zavidova.

Celek ze Zavidova je stálicí této soutěže a vždy se umisťuje na těch nejvyšších příčkách. Bodejť by ne, když čtyři sezóny odehrál v 1.A třídě, ze které o patro níž sestoupil v sezóně 2017/2018. V té následující (pro nás sestupové) sezóně 2018/2019 se v 1.B třídě poprvé (a také zatím naposledy) potkal s vranským Sokolem, a jelikož rozložení sil bylo u obou mančaftů diametrálně odlišné, tak jsme v obou zápasech utrpěli porážky 4:1 venku a doma 5:1, ve kterém se prosadil hráč současného kádru Kostovčík. Nás následně postihl sestup, Zavidov zvládl celou soutěž s klidem vyhrát, avšak neměl ambice postupovat zpátky do A třídy. Před pandemiíí covidu Zavidov po podzimu znovu seděl na prvním místě soutěže, aby v následující neúplné a přerušené sezóně skončil na 5. místě tabulky. Vloni skončil na 4. místě, které má obsazené i letos, navzdory tomu, že ze začátku podzimu soutěž dlouho vedl. Propadat tabulkou se Zavidov začal po překvapivé prohře na hřišti Švermova, což následovala remíza s Libušínem a prohra v Tuchoměřicích. Jinak má ale tento silný celek na svém kontě samé výhry a o 2 body více než my. Můžou se pyšnit stejným počtem vstřelených gólů jako my, avšak inkasovali jich o 11 méně, tudíž bude jistě zajímavé sledovat, jakým směrem se bude tento zápas ubírat.

U nás je to stále stejná písnička - zranění, nemoci, a zase zranění. Nikdo se zatím nedokázal plně zotavit, naopak někteří rekonvalescenti si svůj pobyt na marodce asi ještě prodlouží, takže atmosféra není úplně sluníčková. Pozitivní je, že tímto zápasem už konečně vyprší čtyřzápasová stopka Košťáka za červenou v Braškově, takže budeme alespoň o jeden kus víc v příštím týdnu. Stále máme však dost konkurenceschopný tým, který dokáže v dobrém rozpoložení porazit každého, a zároveň chceme potvrdit pověst domácí nedobytné pevnosti.

Přijďte se o tom sami přesvědčit v neděli 16. října od 15:30 do Agros Arény. Všichni jste srdečně zváni.

Pěkný víkend.