sokol-vrany.cz > Preview: TJ Sokol Vraný - SK Černčice

Preview: TJ Sokol Vraný - SK Černčice

7.8.2020

Po sedmidenní pauze, deštivém začátku týdne a opětovném návratu letních tropů se vrací i vranský fotbal. V neděli 9. srpna přivítáme na svém hřišti našeho pravidelného soupeře v přípravných zápasech - SK Černčice. Výkop je v 17:00.

Týden utekl jako voda a máme tu druhý přátelský zápas. Tento týden byl nejprve ve znamení prudkých dešťů, kdy jsme se v úterý chvílemi i strachovali, zda se uskuteční trénink. Počasí se však umoudřilo a trénink mohl být a přestože panovalo chladné a nepříznivé počasí, na červenec atypické, tak se nás na tréninku sešlo 15 hráčů. Trenér se ve zkratce vrátil k předešlému zápasu a vesměs svůj tým pochválil za předvedený výkon, přičemž vytkl naši zbrklost v zakončení, která však netrápila pouze jeho. Velice rozumně zhodnotil, že to mohlo a snad i muselo pramenit ze předchozího soustředění, kdy hráči opravdu makali a měli těžké nohy, tudíž se po hřišti nepohybovali s lehkostí baletek, jak je jim obyčejně vlastní. Následný trénink byl znovu kvalitní a pilovala se hlavně střelba, aby to na dalším zápase opět nebyl festival zahozených šancí.

Čtvrteční trénink proběhl ve velkém horku a na čerstvě pohnojeném trávníku, takže název Agros Arena konečně dostál svému jménu. Nové posily, naše nejnovější vraný koně se pouze divily nad krásným venkovským odérem a při různých soutěžích a závodech v tréninku končily vždy na druhém místě, jelikož veteráni klubu jsou již na tuto atmosféru zvyklí a dodává jim energii navíc. Časem se však i nováčci otrkají, pevně tomu věříme!

Nedělní zápas, jak jsme předeslali, se opět odehraje na vranském pažitu, který ovšem v posledních dnech dostal solidně zabrat. Současné vysoké teploty tomu také moc nepomáhají, takže se můžeme zatím jen domnívat, v jaké kondici hřiště bude. To samozřejmě neznamená, že by naši borci šli do zápasu s menší motivací nebo chutí. Zápas vyhlížíme všichni s nadšením, avšak nutno dodat, že v naší sestavě dojde k pár změnám, poněvadž se trenérovi několik hráčů omluvilo - ať už kvůli práci, školení, nebo jiným aktivitám. S nedělním soupeřem jsme se letos už jednou utkali a to v přáteláku po koronavirové pauze, kdy byla zrušena sezóna. V daném zápase jsme vyhráli 5:3 v divoké přestřelce, kde se výborně uvedl útočník Kubík dvěma nádhernými góly. Budeme si přát, aby mu to střílelo podobně nebo dokonce lépe jako ve čtvrtečním tréninku, kde patřil k nejlepším hráčům.

Minulé utkání byla nádherná návštěvnost a my se těšíme, že se to zopakuje i tuto neděli, ačkoliv se hraje v 17:00. Náš tým chce z domácího prostředí udělat nedobytnou tvrz a k tomu potřebuje i podporu Vás - fanoušků! Takže přejeme hezký víkend a v neděli v 17:00 na viděnou!