Anketa

trénink
Celkem hlasů 49
Začali jste už také s tréninkem, ať už individuálním nebo týmovým?


Partneři a sponzoři

PartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartner

Média

PartnerPartnerPartner
sokol-vrany.cz > Preview: TJ Sokol Vraný - SK Slavoj Pozdeň

Preview: TJ Sokol Vraný - SK Slavoj Pozdeň

2.10.2020

Přes všechny otazníky, které vyvstanuly, se zítřejší derby odehraje podle původního plánu a vy tak můžete přijít podpořit vranský Sokol do tohoto dlouho vyhlíženého derby! Bude to na dlouhou dobu možná poslední zápas, na který budou moci fanoušci, tudíž o důvod víc, abyste zaplnili tribuny a zakřičeli si na naše chlapce.

Derby jako žádné jiné pro nás. Zápas jako každý druhý pro našeho soupeře. Tak by se možná dalo zítřejší utkání popsat hned ze začátku a nebylo by to možná daleko k pravdě. Pozdeň se svou lokací nenachází nikterak blízko ku Vranému, tudíž to nemůžeme označit za regionální derby úrovně tomu předchozímu se Zlonicemi. Nikdy neproběhly ani nějaké kontroverzní přestupy mezi oběma kluby, které by vytvořily nepřátelskou atmosféru jako třeba se slánským SK. V dobách A a B týmu se pozdeňský Slavoj nemohl našemu áčku ani rovnat kvalitou na fotbalovém hřišti či mimo něj, o zázemí a stadionu nemluvě. Bylo to pár vzájemných utkání s vranským béčkem, kdy se vytvořila silná rivalita mezi těmito mužstvy a zakořenila se hluboko v DNA především vranských borců. My se teď pokusíme trochu přiblížit počátky vzniku tohoto náhledu na zítřejší zápas, který snad i vám fanouškům vleje olej do ohně a rozproudí vaší krev takovým způsobem, že zítra vranská Agros Arena bude vřít víc jak dortmundský Signal Iduna Park.

A tým Sokola Vraný ve své podstatě nikdy s Pozdní nehrál. Byly tomu souboje s B týmem, které se většinou odehrávaly v III. či IV. třídě a měly tak malý zájem ze stran médií a diváků, že o nich nejsou skoro žádné statistiky. Poslední dvojutkání v III. třídě tohoto rázu proběhlo v sezóně 2014/2015, kdy Vraný obě utkání zvládlo 3:0 (doma) a 3:1 (venku) po brankách hráčů, kteří už dávnou věčnost náš dres nenosí. Zlom nastal v sezóně 2016/2017, kdy náš B tým byl veden tandemem Tomáš Novák/Honza Liška. V dosti provizorní sestavě jsme zajížděli na hřiště Pozdně a odnesli si naprosto neslýchaný a ostudný debakl 12:0, kdy nás soupeř zesměšnil nevídaným způsobem, kdy dokonce jeden z ofenzivních hráčů Pozdně vstřelil šest gólů. Obrovská potupa, která přišla před koncem podzimní části, nás vybičovala k diametrálně odlišným a majestátním výkonům v jarní části, kdy jsme předvedli vítěznou šňůru deseti zápasů v řadě se skóre 49:9. Touto jízdou jsme se dotáhli až na čelo tabulky III. třídy a jednoznačně jsme bojovali o postup do Okresního přeboru, na který si celý kádr věřil. Rozhodnout se mělo v jedenáctém zápase jara, kdy do naší arény zajížděla Pozdeň. Ve vzduchu bylo cítit natěšení, motivace a chuť zvítězit a také to tak zpočátku vypadalo. Do soupeře jsme se zakousli jak Luis Suárez ve své největší slávě a po pár minutách jsme vedli 1:0 a dvakrát nastřelili brankovou konstrukci. Bohužel, během deseti minut ke konci poločasu dostal dvě žluté Adam Fedrhanc a byl vyloučený a navzdory příznivému poločasovému výsledku 1:0 v náš prospěch nás Pozdeň v druhém poločase rozebrala a odjela s výhrou 5:1. Ani následné dvě výhry z posledních dvou zápasů nám postup nepřinesly a tato jediná jarní porážka nás stála postup v konkurenci s pozdeňským soupeřem. Osud tomu však chtěl a administrativní machinace způsobily sloučení vranského A týmu s B týmem a příští sezónu náš už jediný mančaft hrál dokonce 1.B třídu. Během následných seancí u piva a tmelení týmu se tedy tak nějak přirozeně utvořila tato rivalita a výsledkem je další derby, na které se celý náš tým velmi těší.

Jak už bylo zmíněno v minulém týdnu, smůla se nám lepí na paty a nejenom tam a my se bohužel musíme popasovat s několika zraněnými hráči. Do zápasu pravděpodobně nenaskočí kapitán Adam Fedrhanc, ne kvůli své historii proti tomuto celku, ale kvůli operaci mandlí, která úspěšně proběhla teprve v úterý. Doufáme, že alespoň přijde dát pár užitečných rad svým spoluhráčům a vybudí je k nadpozemskému výkonu. Fit není ani Karel Kejval, který stále laboruje s kolenem. Otazníky visí nad startem Matěje Suka, Honzy Paluby a Matěje Suka, o jejichž startu rozhodne až náš lekářský tým těsně před zápasem. Předseda klubu Pavel Patč po domluvě s Romanem Prymulou vysílá i vládní speciál pro německého specialistu Hanse-Wilhelma Mueller-Wohlfahrta, kterého můžete znát z dlouhodobého působení v Bayernu Mnichov, aby udělil zelenou těmto našim borcům. Změna bude i na naší lavičce, kde post hlavního trenéra pro tento zápas zastane nejzkušenější člověk ve vranském kádru Pavel Hanzlík, který si tak v této sezóně vyzkouší už každý post, snad až kromě aktivního hráče v poli. Na lavičce by ho měl doplnit už zmíněný Fedrhanc. Důvodem tohoto tahu je nucená karanténa pro našeho kouče Davida Cimrmana, byť jeho testy na koronavirus byly negativní, ale s tím nic neuděláme. Přejeme mu, aby vše v klidu zvládl.

Pan Prymula utahuje opasky, seč mu síly stačí a vypadá to, že tento zápas bude na nějaký čas poslední, kdy mohou fanoušci zavítat podpořit svůj oblíbený klub. Apelujeme tedy na všechny, aby si zítra vyčlenili čas a dorazili do Agros Areny nás podpořit. Budeme rádi za každého fanouška, poněvadž pro to ten fotbal hrajeme. A pro radost samozřejmě. Mělo by být hezké počasí a hospoda znovu otevřená, tudíž pivko a klobása jsou jasná záležitost. 

Výkop v 16:00. Těšíme se na vás!

#VranýKoně 

Loading...

fotbalový klub Sokol Vraný

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 

Okresní přebor    2020/21

 

pořadí 
        tým  bodů
     1.FC Slovan Velvary B  21
     2.SK Kročehlavy  20
     3.TJ Sokol Vraný   14
     4.SK Slavoj Pozdeň  11
     5.FK Brandýsek  11
     6.SK Zlonice  11
     7.TJ Sokol Smečno  9
     8.FK Slovan Kladno  9
     9.SK Baník Libušín B  9
   10.SK Buštěhrad  7
   11.TJ Novoměstský Kladno  6
   12.TJ Viktorie Černuc  6
   13.TJ Sokol Lidice  5
   14.SK Družec  4


podrobnější tabulka

 

Fotogalerie