sokol-vrany.cz > Preview: TJ Sokol Vraný - SK Zlonice

Preview: TJ Sokol Vraný - SK Zlonice

18.9.2020

Každý už má určitě všeho plné zuby po tomto týdnu plným nových vládních opatření a změn. Fotbal nám tu naštěstí zatím ještě zůstává a tak si vás dovolujeme pozvat na náš zítřejší zápas. Vracíme se po třech týdnech do Agros Areny a vyzveme k souboji sousední Zlonice v tomto očekávaném derby.

Po dvou zápasech, které jsme odehráli na cestě a hostujících hřištích Lidic a Velvar, z kterých vám náš redaktorský tým přinesl důkladné reportáže, se konečně vracíme do našeho výtečného svatostánku, který je pro nás samosebou ten nejlepší. Známá vůně okolí, naše prvotřídní kabina s motivujícím sparťanským nápisem "NIC NEŽ VÍTĚZSTVÍ" a pažit, na kterém známe každý hrbol a každou skulinu. A v neposlední řadě vás, naše fanoušky, kdy konečně můžete zajít na pivko a fotbal a neřešit dilema, kdo bude řídit a pít limonádu. V tomto ohledu je ale zítra menší zádrhel, jelikož hospoda Na hřišti bude zavřená kvůli personálním důvodům, avšak je zajištěn a bude přistavěn stánek s občerstvením. Nemusíte se tedy bát, že by pivo neteklo proudem nebo že by vás postihl hlad a nebyl by čím ukojit. Všechno bude tak, jak má. A teď už k onomu zápasu.

Poslední utkání s naším sobotním soupeřem jsme odehráli loni v září, paradoxně také po dvou venkovních zápasech, přičemž ten poslední venkovní byl taktéž s velvarským Slovanem. Po utržených loňských dvou debaklech ze začátku podzimu jsme se chtěli návratem do Agros Areny dostat na vítěznou šňůru, ale místo toho jsme doma v derby potupně prohráli 3:0. Sestava to byla dosti improvizovaná a slepená, kdy v útoku se objevili hráči, z nichž jeden se na Vraném po zahozené penaltě v tomto zápase už nikdy neukázal a druhý odešel zadními dveřmi v průběhu jara bez jediné zmínky. Záložní řada byla také zajímavá, kdy se na křídle objevil náš univerzál Simon Pustai a dokonce měl i pár šancí a ve středu zálohy se objevil nikdo jiný než zarputilý playmaker Filip Soudek, který se ale vinou věčně zraněného kolene přesunul během podzimu 2019 ze hřiště za klandr k pivu a usedlejšímu rodinnému životu. Na zítřejší událost však přislíbil svou účast a neutuchající podporu a za výhru i nějaké to pivo do kabiny.

Další utkání, které jsme s týmem Zlonic odehráli, se datují až do sezóny 2016/2017, kdy oba kluby měly své B týmy hrající 3. třídu. Obě utkání skončila velmi dobře pro vranské borce, kteří v oné sezóně útočili na postup do Okresního přeboru a z nynější soupisky si tato utkání pamatuje hned sedm hráčů - Izera, Kubík, Liška, Fedrhanc, Novák, Hanzlík a Krampera. Tato utkání jsme zvítězili v poměru 13:0 a 7:0 a zvláště v tom prvním se vynořili tři hattrick skórující hráči (Liška, Novák a Fedrhanc) a tito všichni tři kanonýři jsou připraveni zítra do zápasu naskočit - Fedrhancovi byl trest prominut na podmínku, směšně nastavenou až do 17. prosince (důvody pro tak dlouhou dobu jsou nám všem neznámé). Toto regionální derby jsme odehráli i v sezóně 2017/2018 v 1. B třídě. První zápas jsme ve Zlonicích po nemastném neslaném výkonu prohráli 1:0, abychom v následné jarní domácí odvetě jim to vrátili i s úroky výhrou 2:0. Oba góly tehdy vstřelil Tomáš Kubík. V naší sestavě se v té době proháněli ještě dva zkušení a super borci, jejichž odchod s námi všemi i celým klubem na dlouho zamával - kapitán Libor Urban a Michal Jaráb.

Věříme, že správně ušitá taktika od trenéra Davida Cimrmana nás připraví do tohoto zápasu, do kterého konečně můžeme jít v plné palbě. Chybět akorát bude opět Simon Pustai, na jehož ekvilibristiku si budeme muset ještě delší čas posečkat. Další výpadky v sestavě ale nikdo nehlásí a naopak se nám vrátil do tréninkové zátěže náš ruský řezník Ivan "Smolov" Shamin, u kterého budeme zvědaví, zda zvládne nějakou porci minut na hřišti.

Vraný Koně se vracejí podupat trávníček Agros Areny po delší době a my apelujeme na všechny fanoušky, aby přišli a byli toho svědky. Bude to velký a důležitý zápas, který nabídne ještě jeden pikantní příběh. Pozici hrajícího trenéra zloničákům zastává bývalý hráč a trenér TJ Sokola Vraný Josef "Božo" Fujdiar, kterého máme všichni stále v dobré paměti. Nastoupit by měl i zítra, pokud se nezdrží v kuchyni, a jeho souboje po celém hřišti i mimo něj s naším Honzou Liškou by tak měly být ozdobou celého dne. Všichni víme, že Fudži rád hru přitvrdil a pro ostré slovo nešel nikdy daleko, takže to bude jistě zajímavá podívaná. Zlonice poslední zápas vyhráli nad Lidicemi 5:1 a zatím v soutěži v normální hrací době neprohráli a jistě budou chtít na minulé vítězství navázat v tomto souboji. My se naopak toužíme vrátit na vítěznou vlnu a uděláme pro to vše. Buďte u toho!

Zítra je výkop naplánován na 16:30, takže doražte v hojném počtu. Po zápase celý tým bude zůstávat na pivo a klobásu u stánku na levnou krásu, tudíž si budete moci s hráči pokecat, pozvat je na pivo nebo je vyplísnit za předvedený výkon (k čemuž snad nebude důvod). Hezký zbytek dne a zítra se vidíme v Agros Areně.