sokol-vrany.cz > Preview: TJ Sokol Vraný - SK Zlonice

Preview: TJ Sokol Vraný - SK Zlonice

27.8.2021

Sezóna je tady! Po více jak deseti měsících nás čeká první mistrovský zápas a bude to hned pikantní regionální derby proti sousedům ze Zlonic. V neděli v Agros Areně tudíž očekáváme velkou návštěvu!

10. října tomu bylo, kdy končila minulá sezóna a kdy náš tým odehrál poslední mistrák. Bylo tomu na hřišti Černuci a vranští borci tam tehdy vyhráli rozdílem třídy 3:0. Od té doby uplynulo mnoho času a dní, odteklo hodně vody, vystřídalo se nespočet ministrů zdravotnictví, naše ústa vyměnila přehršel roušek a respirátorů, na ruce jsme vylili hektolitry dezinfekce, Covid projel téměř celou řeckou abecedu se svými variantami, ale vranský fotbal naštěstí stále zůstává. Nápor na nervovou soustavu to byl skutečně velký, kdy se chvíli trénovat mohlo, pak zase nemohlo, zápasy se rušily, abychom je pak znovu domlouvaly a tak to bylo pořád dokola. Více jak polovina populace už má za sebou kompletní očkování, odmítači stále odmítají, avšak Covid by měl být "pod kontrolou" v rámci možností. Nikdo ale asi nejsme tak naivní, abychom si mysleli, že se podzim už bude odehrávat v klasickém režimu. Dle našeho názoru je znovu jen otázka času, kdy se všechno zakáže a zruší, avšak můžeme se samozřejmě mýlit. Pojďme si tedy užít amatérský fotbal tak dlouho, dokud to bude možné a my se vám pokusíme udělat radost už tuto neděli!

Začátek sezóny asi nemohl přinést pikantnější souboj v okresní soutěži, než právě ten, který se odehraje ve vranské Agros Areně. Jako soupeř sem zajíždějí SK Zlonice, který se nám pokusí vstup do soutěže znepříjemnit. V kuloárech se proslýchá, že jsou na nás dost nahecovaní a věří si, že nás můžou porazit, což ale našim borcům dodává ještě větší motivaci a mohlo by to fungovat v náš prospěch. Co si povědět o našem nedělním soupeři? Moc toho není, poněvadž na žádných dostupných internetech jsme nedohledali informace o průběhu přípravy tohoto celku. Víme, že měli odehrát přátelák proti Jedomělicům a začátkem června s Knovízem, ovšem s jakým výsledkem a zda skutečně utkání proběhla, to je pomalu záhada Blair Witch. No, tak hlavně, že víme, že se koná zlonická zábava, to je nejdůležitější. Dle našich záznámů můžeme zjistit, že poslední vzájemné utkání jsme odehráli v září loňského roku na domácím hřišti, ve kterém jsme po urputném boji nakonec zvítězili 4:3. Utkání nebylo pro citlivější povahy či osoby se slabším srdcem, jelikož to bylo drama až do poslední minuty. To se, doufejme, letos již opakovat nebude a misky vah budou po celou dobu nakloněni na naši stranu. Nicméně po důkladném pátrání našeho sekretáře po okolních webech jsme zjistili, že před týdnem náš soupeř absolvoval generálku v Černivi (kterou jsme my dva týdny před tím porazili 5:4) a prohrál vysoko 5:0.

Konec přípravy zakončený mini soustředěním dopadl na výbornou, kdy na tréninkách nás bylo až 17 hráčů, což je naprosto dechberoucí a nutno pochválit vše zúčastněné. Tento týden však docházka mírně klesla, za což můžou i určitá menší zranění a pracovní povinnosti. Inu práce je práce, o čemž ví své i hráči ze Zbuzan, kteří se také před výjezdem do Liberce v rámci MOL Cupu scházeli jak švábi na pivo a přesto se jim podařilo město pod Ještědem vyřadit. Nálada ve vranské kabině je ale dobrá, zdravě soutěživá a všichni už se nemůžeme dočkat neděle. Věříme, že podáme výkon hodný Sokolu Vraný a svého soupeře porazíme. Díky našemu předešlému článku, kde jsme hodnotili přípravu, můžete vědět, jak se našemu týmu dařilo a jak hráči pod trenérským dozorem svědomitě makali. Budeme moc rádi, pokud svou podporu přijdete vyjádřit i v neděli na zápas a podpoříte naše hráče hlasivkami, trubkami nebo klaksony. Zlonický kotel bude asi také přítomný, tak by to mohl být zajímavý souboj jak na hřišti, tak v hledišti.

Tak si poznamenejte do kalendáře nebo doma na ledničku - 29. srpna od 17:00 v Agros Areně. Vraný vs Zlonice.

Těšíme se na vás.