sokol-vrany.cz > Preview: TJ Sokol Vraný - TJ Baník Lubná

Preview: TJ Sokol Vraný - TJ Baník Lubná

31.3.2023

Již tuto neděli se vracíme do domácí Agros Arény a v prvním jarním mistráku vyzveme soupeře z chvostu tabulky Baník Lubnou, kde jsme na podzim pouze remizovali.

Náš soupeř do jara vstoupil výrazněji lépe než my, a hned v úvodním zápase si doma připsal cenný skalp 3:1 nad tabulkovým sousedem Roztoky. Tímto počinem se Lubná poprvé v letošní sezóně dostala z posledního sestupového místa, poslala tam svého soupeře a ještě dokázala předskočit Tatran Rakovník. Nyní má ztrátu pouhé čtyři body na jedenáctou Lhotu a nově nabité sebevědomí bude chtít Lubná určitě využít proti nám. Aby také ne, když jsme na podzim patřily mezi zlomek týmů, které Lubné darovaly body. Patřily mezi ně však i Tuchoměřice, které nás minulý týden jednoznačně deklasovaly. Lubná bude chtít vytěžit z nedělního zápasu maximum a bude nepříjemným soupeřem, kdy její tvrdý styl hry a dlouhé nákopy nedělají našim hráčům zrovna pěkné chvilky.

Náš tým se naopak potřebuje zvednout z tvrdé facky jak od Heleny Růžičkové a napravit svou reputaci a vstup do jara. A není k tomu lepšího soupeře, než Lubnou, která nás v otřesném zápase na podzim připravila o výhru v poslední minutě zápasu. Gól nám vstřelila tamější snad šedesátiletá ikona (prý bývalý brankář) a soudě dle bezprostředních oslav se radovánky protáhly až do rána. Náš cíl je tedy jasný - odčinit podzimní remízu a současně debakl z minulého týdne domácí výhrou a připsat si první jarní tři body.

Na závěr bychom chtěli dodat, že náš tým v tomto týdnu zasáhla smutná zpráva, a to, že pro vranského patriota a odchovance Tomáše Nováka skončila sezóna kvůli poraněnému menisku. Uvidí se, jak se situace bude dál vyvíjet, ale ve vzduchu visí velká pravděpodobnost konce kariéry, což by byla obrovská škoda a pro celé Vraný nezměrná ztráta. Uvidíme, co přinese budoucnost, a jak se "kamenické kladivo" rozhodne.

Zveme všechny fanoušky vranského fotbalu a kamarády na první jarní mistrák v Agros Aréně. Výkop je v neděli 2. dubna v 16:30.

Těšíme se na vás a přejeme pěkný víkend.