sokol-vrany.cz > Preview: TJ Sokol Vraný - TJ Baník Rynholec

Preview: TJ Sokol Vraný - TJ Baník Rynholec

27.5.2021

Dámy a pánové, je to k nevíře, ale máme tady další víkend a s tím i další fotbalový zápas. Sice se v tomto týdnu stalo toliko událostí, že si o tom náš národ odborníků bude povídat minimálně do léta, ale zákaz sportování mezi ně naštěstí nepatří. A tak vás nadšeně zveme na sobotní dopolední klání v Agros Areně, kde vyzveme soupeře z Rynholce netradičně již v 10:00.

Někdo na ministerstvu končí, a někdo začíná. Znovu. A tak jsme tento týden mohli už podruhé přivítat na postu ministra zdravotnictví dvojnásobného magistra (a teď už i ministra) Adama Vojtěcha. Stejně tak vás tento rok i my už podruhé můžeme přivítat na našem vranském svatostánku a pohladit vás po duši naším fotbalovým uměním. Minulý zápas byl velice divoký a nemá cenu se k němu více vracet, to víme všichni. Defenzivní lapsy náš tým provází snad ještě z doby, kdy byl ministrem zdravotnictví David Rath, aktuálně obyvatel ruzyňského vězení. Pracujeme na jejich odstranění a další utkání bude správnou příležitostí, jak se s nimi vypořádat.

Zápas začíná v nevšední hodinu z jednoduchého důvodu. Vranský inventář a patriot Honza Liška má rozlučku se svobodou, tudíž se výkop uzpůsobil jeho potřebám a náš soupeř s tím bez problémů souhlasil. Alespoň budeme po ránu čerství a natěšení na fotbal, pokud všichni hráči pojmou páteční soustředění svědomitě a půjdou spát hned po Máme rádi Česko. Na úterním tréninku jsme vykázali rekordně nízkou účast, a sice 10 lidí, z nichž Libor Volf spíše vyklusával z důvodu lehkého zranění. Naopak se ale do plné zátěže vrátil brankář Dominik Izera a tak bude zajímavé sledovat, kdo se v sobotu objeví mezi třemi tyčemi. "Izy" to nebude mít úplně "easy" po Pustaiově heroickém výkonu z minulého týdne, kdy se díky svému penaltovému zákroku stal hvězdou českého Instagramu a štáb TV Prima dlouho zvažoval, zda ho nenasadit do vily influencerů v pořadu Like House.

Na sobotní zápas by se nás však mělo znovu sejít dostatek a věřme, že i počasí bude fotbalu přát. Na našeho soupeře se připravíme jako na toho předešlého, poněvadž informace máme naprosto totožné. Totiž žádné, byť jsme náš tým špehů lehce obměnili a dokonce jsme nasadili i počítačového fantoma, aby prolomil brány rynholeckého firewallu a zjistil nějaké užitečné informace z originálně vedeného webu. Herní taktiku ani klíčové hráčské posty jsme se nedověděli, ale víme, že náš soupeř má dnes večer trénink, na který ale nikoho na výzvěd překvapivě neposíláme, jelikož máme svůj vlastní trénink. Nemůžeme čerpat ani z loňského roku, kdy jsme sice měli s rynholeckým Baníkem hrát, ale úřednická chyba tomuto klání zabránila a nám tak zbyly pouze oči pro pláč. Co tedy dodat, no, snad že v Rynholci mají výborné hřiště s umělou trávou. Takže tolik asi k našemu soupeři.

Adam Vojtěch má zálibu ve zpěvu, čímž se nikterak neliší od naší skvadry. Přestože nemáme vešteckou kouli, tak ale nějak tušíme v hloubi duše, že se v sobotu zpívat bude. A hodně. Apelujeme tedy na naše fanoušky, aby nemávli rukou nad tímto brzkým časem výkopu a přišli nás opět podpořit. Po zápase bude jistě mnoho chvil na přátelský rozhovor s některým z hráčů. Nicméně nám je jasné, kdo bude sobotním mužem dne/večera, a po právu.

Bohužel, kvůli dalším pracovním povinnostem bude hospoda až do 15:00 zavřená, takže vám navrhujeme, abyste si přinesli vlastní občerstvení - především pivo. Není nad to si dát hnedle po ránu pár lahváčů na zlepšení nálady, no ne?

Těšíme se na vás a přejeme klidný zbytek pracovního týdne.

Uvidíme se v sobotu v Agros Areně v 10:00.