sokol-vrany.cz > Preview: TJ Sokol Vraný - TJ Baník Švermov

Preview: TJ Sokol Vraný - TJ Baník Švermov

11.11.2022

Na den přesně po třech měsících se znovu utkáme doma se Švermovem - tentokrát se však nejedná o přátelák, nýbrž mistrák, a navíc poslední v roce 2022.

13. srpna jsme od 17:00 přivítali v Agros Aréně TJ Baník Švermov v posledním přátelském utkání naší letní přípravy. Soupeř tehdy dorazil pouze v 11 lidech s jediným náhradníkem (brankářem), tudíž se úroveň zápasu a konečný výsledek 5:0 nedal brát nikterak v potaz. V tomto zápase se třikrát prosadil Kubík, na jehož góly budeme znovu spoléhat, a dvakrát Hrůnek, který měl v průběhu podzimu prapodivnou docházku, a uvidíme, zda bude na tento zápas vůbec připravený. Švermov se pohybuje v B třídě třetí sezónu a jeho současná pozice v tabulce koresponduje s předchozími finiši, kdy to také tahal okolo desátého místa. Nyní zastává stejnou pozici díky 13 vytěženým bodům, které si připsal za čtyři výhry - 3:0 se Zavidovem, 4:0 s Rakovníkem, 5:2 s Roztoky a 2:1 s Lubnou - a jedinou remízu 1:1 v Hředlích. Zajímavé je, že všechny vítězství přišly na domácím hřišti a venku získal Švermov pouhý bod, dá se tedy konstatovat, že mu venkovní zápasy příliš nevoní. A co teprv v naší svatyni u prasečáku, hm? Ofenziva tohoto mužstva patří s 16 vstřelenými brankami k jedné z nejhorších v soutěži, nicméně na tomto základě nesmíme našeho nedělního soupeře podcenit, a už vůbec ne díky výhře 5:0 v letním přáteláku.

Poslední tréninky tohoto roku proběhly v lepším počtu než v předchozích týdnech, soupiska se nám nerozsypala, byť to tak chvílemi na podzim vypadalo. V posledním domácím zápase tohoto roku chce náš tým předvést disciplinovanou a zodpovědnou hru směrem dozadu (nejlépe s čistým štítem) a směrem dopředu hezký kombinační fotbal s chladnokrevným proměňováním šancí - tedy to, co nás zdobí. Chceme z Agros Arény zachovat nedobytnou tvrz, kterou se prezentuje po celý podzim. Za rok 2022 jsme doma prohráli jediné utkání, a sice to poslední v Okresním přeboru, když už se většina týmu viděla v hospodě s pivem v ruce. Rozlučku máme tentokrát až příští týden, tudíž neočekáváme v neděli žádné podcenění, ale naopak vítězný výkon.

Všechny naše fanoušky a diváky srdečně zveme k poslednímu utkání v Agros Aréně v roce 2022. Přijďte se s našimi kluky rozloučit vítěznou děkovačkou.

Hezký svatomartinský víkend přejí

#VranýKoně