sokol-vrany.cz > Preview: TJ Sokol Vraný - TJ Sokol Černiv

Preview: TJ Sokol Vraný - TJ Sokol Černiv

19.5.2021

Dámy a pánové, milí a drazí fanoušci vranského fotbalu, je to vskutku až neuvěřitelné, ale tuto sobotu odehrajeme první fotbalové utkání v tomto kalendářním roce a vůbec první utkání od přerušení mistrovské sezony, které proběhlo v půlce října 2020.

Žijeme v příšerné době, ve které si člověk nemůže být vůbec ničím jistý. Veškeré hodnoty vzaly pod tíhou pandemie za své a životní jistoty se vytrácí. Pokud tedy nepočítáme Lucku Borhyovou, která se na nás z televizních obrazovek směje neustále svým umělým robotickým úsměvem a nejedno dítě se při jejím sledování zhrozí, kdy dojde k přetížení jejího operačního systému. Minulý týden jsme zde hlásali, že došlo k ukončení sezony ze strany FAČRu kvůli nepřetržitým přísným vládním opatřením, byť se představenstvo do poslední chvíle dušovalo, že bojují všemi silami o restart amatérských soutěží. Týden se s týdnem sešel, opatření se rozvolnila a my bychom tak mohli mistrovskou soutěž v klidu dohrát. To se však už asi nestane, ale nemusíte si zoufat. Naše vedení bryskně zareagovalo rychlostí, s kterou Rey Koranteng skáče do řeči svým hostům v Televizních novinách, a zajistilo nám první přátelský zápas proti našemu již obvyklému soupeři z přípravné fáze.

Tuto sobotu 22. května se od 17:00 utkáme v naší domácí Agros Areně se Sokolem Černiv. Již informovaní čtenáři vědí, že náš svatostánek prošel úpravami během dubnové brigády, tudíž se diváci u nás budou cítit jak v pohádce. Ano, čtete správně - podle současných vládních nařízení (a bylo potřeba rychle vystudovat tři obory na dvou vysokých školách, abych jim porozuměl) se na utkání mohou dostavit i diváci, pokud splní příslušné podmínky. Podle zmiňovaného vládního vydání je maximální přípustný počet diváků do 50% celkové kapacity míst na sezení a celkový počet přítomných (včetně sportovců) není vyšší než 700 lidí. Všechny osoby v hledišti musí mít respirátor a zároveň je v hledišti zákaz konzumace jídla a pití. Na tribunách je mezi diváky vždy jedno neobsazené místo a hrací plocha musí být 2 metry od hlediště, což je u nás splněno. Další opatření platí pro scénický zpěv, ale protože se sobotního utkání z důvodů matčiných narozenin nemůže zúčastnit náš kapitán Adam Fedrhanc, tak doufáme, že by na hřišti nikdo vysokými oktávami pořvávat nemusel.

V posledních dnech neustálých lijáků byly tréninky opravdu těžké. Jeden by si pomyslel, že žijeme někde na Faerských ostrovech a ne v Česku během května, který by měl být teplý a radostný. Včerejší příval deště se trefil přesně do naší tréninkové jednotky a sic nejsme z cukru, tak mnoho z nás ztratilo odvahu trénovat. Avšak nakonec jsme sebrali zbytky sil a potrénovali, přičemž zítra nás čeká po dlouhé době první předzápasový trénink se střelbou a herními situacemi. Snad budeme mít konečně také oba brankáře, poněvadž dost často musel v brance zaskakovat univerzál Honza Liška, kterému pak ale chybí zápasová praxe a dotek utajeného řešení. Vítaným impulsem byla výhra v tréninkovém zápasu pro šutéra Tomáše Kubíka, který vyhrál snad poprvé po šestnácti letech a jeho cifra na pokutách se tak po dlouhé době zastavila. Mnoho hráčů jakoby vycítilo v posledních týdnech blížící se zápasy a jejich forma nabrala raketový vzestup, za všechny lze jmenovat třeba Láďu Důfu, který terorizuje svou hrou všechny přítomné.

Rádi bychom vám podali i bližší info o našem soupeři, ale během pandemie a lockdownu naši zvědové vyučeni praktikami z tábora Marcela Bielsy nepřinesli žádné užitečné informace. Musíme si tedy soupeře rozebrat na videu z posledního zápasu, který jsme vyhráli 3:1 po gólech Kubíka a Krampery, jež je v plném tréninkovém zápřahu a navíc zkrášlen čerstvým jarním sestřihem, nebo jak řikají v anglofonních zemích "trimem". Do sobotního zápasu by měl bez obav naskočit i Sajmon "Heča" Pustai, který už dávno doléčil poraněná žebra, což se mu stalo právě proti Černivi.

Pokud tedy nemáte co dělat a nebojíte se mezi lidi na čerstvý vzduch, tak vás zveme na naše utkání v domácím prostředí v sobotu 22. května. Výkop je v plánu od 17:00. Moc rádi vás všechny uvidíme.

Hezký zbytek týdne.