sokol-vrany.cz > Preview: TJ Sokol Vraný - TJ Sokol Tuchoměřice

Preview: TJ Sokol Vraný - TJ Sokol Tuchoměřice

26.8.2022

Po minulém odloženém zápase pro nás začíná sezóna ostrým zápasem až tuto neděli, kdy v domácí Agros Aréně přivítáme celek z Tuchoměřic.

Konec letních měsíců je za rohem stejně jako návrat dětí do školek a škol, a nechutné pařáky se čím dál častěji střídají s přivalovými dešti. Jeden takový nám odložil zápas v Libušíně, a tak jsme si na start soutěže museli počkat o něco déle. Doufejme, že se žádný nečas tento víkend už nepřižene a my tak budeme moci vyběhnout na našem domácím svatostánku k prvnímu soutěžnímu zápasu.

Soupeřem nám bude Sokol Tuchoměřice, jenž stejně jako my dostal minulý víkend volno kvůli nepřízni počasí. Nemůžeme tak zanalyzovat jeho herní pojetí ani strategii, poněvadž je to soupeř pro nás takřka neznámý. Na webových stránkách mají z letošního roku pouze jedinou zprávu, a sice pozvánku na oslavu 130 let Sokola a 70 let fotbalu v tamější obci. Musíme si tedy pomoct jinak, a sice menším reportem libušínských bafuňářů z posledního přátelského zápasu letní přípravy, kdy áčko Libušína porazilo našeho nedělního soupeře 3:1. Libušín, dle onoho reportu, svého soka jednoznačně přehrál a mohl vyhrát i větším brankovým rozdílem, pokavaď by nebyl tolik zbrklý v zakončení. TJ Sokol Tuchoměřice loni hrál Okresní přebor Prahy západ, který dokázal vyhrát s polštářem pěti bodů a pyšnil se nejlepší obranou - za 24 zápasů inkasoval pouhých 14 branek, což jde nepatrně v rozporu s tím, co předvedl v Libušíně. Útočná síla tuchoměřických dokázala vsítit 97 branek, což je o jednu více než náš loňský počin a bude tak zajímavé sledovat souboj těchto dvou podobných celků. Díky blízké dojezdové vzdálenosti z Prahy se dá očekávat soupiska plná mladých běhavých hráčů se zkušenostmi z ligových či divizních klubů, kteří tak prověří schopnosti našich vranských borců.

Během týdne se v našem táboře nezměnilo téměř nic, tréninková morálka více než slušná, účastníci čtvrtečního tréninku se dočkali i bohatého cateringu díky Rezkovi s Růžičkou. Nyní je třeba dodržet poctivou životosprávu o víkend a v neděli zabojovat o první tři body v prvním zápase letošní 1.B třídy.

Budeme rádi za maximální podporu a plnou Agros Arénu v tomto veledůležitém utkání!

Hezký víkend přejí