sokol-vrany.cz > Preview: TJ Tatran Rakovník - TJ Sokol Vraný

Preview: TJ Tatran Rakovník - TJ Sokol Vraný

25.5.2023

Netradičně již zítra (v pátek) nás čeká další mistrák, kdy se od 18:00 představíme na Šamotce v Rakovníku proti tamějšímu Tatranu.

Už od reportu předesíláme, že nás nyní čekají dva výjezdy v řadě - Rakovník a posléze Švermov - abychom se se sezónou rozloučili dvěma domácími mači za sebou. Tatran Rakovník nás před startem jara požádal, zda by nebylo možné přesunout vzájemný souboj z neděle (výkop 10:15) na pátek (výkop 18:00). My, jelikož jsme hodné a ohleduplné duše, tak jsme souhlasili, páč i nám samotným přišlo dobré odehrát utkání v pátek večer než v neděli ráno.

Tatran neprožívá dobrou sezónu a za celé jaro získal pouhých pět bodů - za dvě remízy 1:1 doma se Lhotou a pak v Roztokách a za výhru 3:2 v Lubné z posledního kola. Rakovničtí fotbalisté v každém zápase vstřelili gól, kromě měření se Švermovem, kde vyšli na prázdno. Nicméně hodně gólů také inkasují, na jaře jich bylo rovnou 24 a během celé sezóny 77, což z jejich defenzivy dělá tu nejhorší v celé soutěži. Vstřelených gólů má Tatran pouze 25 a to značí dělený druhý nejhorší útok B třídy spolu s Lubnou. Horší už je jen Lhota, avšak ta má na Rakovník v tabulce náskok 7 bodů. Roztoky však body pouze 4, tudíž boj o záchranu bude napínavý až do posledního kola a je jasné, že nám Rakovník doma nenechá nic zadarmo.

V podzimním zápase jsme doma pod hustou mlhou porazili našeho soka 6:0 po gólech Kejvala (2), Kostovčíka, Kubíka, Nováka a Fedrhance. Bohužel, kvůli zranění vypadl ze sestavy jak Kejval, tak Novák, nicméně trio Kostovčík/Kubík/Fedrhanc k dispozici budou. Ze zápasu je omluven Košťák, který si užívá zaslouženého volna ve slunné Dubaji. Jiné změny ale v našem týmu neočekáváme, takže pevně věříme v dobrý výkon a zisk tří bodů.

Výkop již zítra, tj. v pátek 26. května v 18:00 na Šamotce v Rakovníku.