sokol-vrany.cz > Preview: TJ Viktorie Černuc - TJ Sokol Vraný

Preview: TJ Viktorie Černuc - TJ Sokol Vraný

9.10.2020

Dámy a pánové, před námi je poslední zápas na minimálně dva týdny vzhledem ke zpřísněným vládním opatřením. Zítra, tedy v sobotu 10. října, zajíždíme na hřiště Viktorie Černuc, kde se chceme porvat o možná poslední tři body tohoto podzimu a také si je odvézt. Výkop je v 15:30.

Neustále narůstající počty nakažených Covidem 19 způsobily, že vláda, v čele s ministrem zdravotnictví plukovníkem Prymulou, od pondělí zakazuje po dobu dvou týdnů veškeré volnočasové aktivity. Tedy, veškeré profesionální i amatérské soutěže - avšak 20 lidí se venku sejít může a fotbal či jiný sport si zahrát, ale o tom až příště. Pro nás tedy zítřejší zápas bude posledním na minimálně dva týdny, respektive do doby, kdy vláda tato opatření uvolní. Ale to může být kdykoliv podle momentální situace v republice.

Paradoxně pro náš tým toto zmrazení soutěže bude spíše k užitku než ke škodě, jelikož, jak jsme zde už informovali v předchozích článcích, náš mančaft bojuje s početnými zraněními mezi hráči. Karel Kejval má stále problémy s kolenem a jemu by se nejvíce hodilo, pokud by se zbytek podzimu odehrál až na jaře a on by tak měl téměř půl roku na rekonvalescenci. Otazník se vznáší i nad Matějem Sukem, který má problém se stehenním svalem od zápasu s Buštěhradem a nejspíš to bude také ještě šetřit a připravovat se na zápasy po opětovném rozběhnutí soutěže - zda to bude ještě teď na podzim nebo až na jaře nevíme. Oproti tomu start kapitána Adama Fedrhance by mohl být reálnější než se původně zamýšlelo, jelikož jeho rekonvalescence probíhá nadmíru dobře, ale i tam se budeme muset nechat překvapit do výkopu zápasu. S velkou pravděpodobností zítra nenastoupí Tomáš Novák, který utrpěl při úterním tréninku zranění kotníku po nevybíravém zákroku jednoho ze svých spoluhráčů, což jsme rozhodně nepotřebovali. Problémy s kolenem vykazoval při čtvrtečním tréninku náhradní brankář Tomáš Löwe, takže zítra na lavici nebude nejspíš nikdo, kdo by kryl záda naší brankářské jedničce Dominiku Izerovi. Simon Pustai stále není fit ani pro roli náhradníka, natož vedoucího týmu. Během týdne byl mimo tréninkový proces i Erik Rezek, který bojuje s mírným nachlazením - to je tím, jak i v říjnu neustále chodí dělat plavčíka na plovárnu, byť jsme ho varovali, že už na to není vhodné počasí. Jak známo, rýmička je u chlapa vážná nemoc, ale doufáme, že po pár čajíčcích se dá dohromady a zítra se nám na hřišti ukáže v nových kopačkách, které mu firma Nike v tomto týdnu ušila přesně na míru a vystřelí nám tři body. Poslední absenci hlásí i Honza Paluba, který se stále nezotavil ze svého zranění a navíc si musí plnit pracovní povinnosti až do středy, takže nám nepomůže svým pověstným barytónem ani z lavičky.

Jak vidíte, dvoutýdenní pauza našemu týmu opravdu jen prospěje, poněvadž to vypadá, že náš lékařský tým je na úrovni toho z Arsenalu, jelikož taková obrovská marodka naposled postihla právě jen tento londýnský klub ještě za časů Tomáše Rosického. Byť jsme převážně udělaní chasníci s nějakými kily navíc, tak jsme až příšerně sklenění a kdejaký ostřejší zákrok je pro nás automaticky stopka a zranění. Žádné výmluvy však k zítřejšímu utkání nemáme a pojedeme tam s jasným úkolem - a to zvítězit! I přes četná zranění jsme v týdnu odtrénovali dva dobré tréninky pod vedením zaskakujícího dua Libor Volf/Pavel Hanzlík v docela dobrém počtu hráčů, tudíž můžeme s klidným svědomím říct, že jsme na zápas připraveni. S černuckou Viktorií jsme naposledy hráli loňský podzim, kdy jsme ve velice bojovném a tvrdém zápase na jejich hřišti prohráli 4:1. V utkání jsme vedli 1:0 po zásluze Lukáše Košťáka, ale soupeř nás posléze svou tvrdou hrou a nakopávanými svíčkami přehrál a porazil. Ono se bohužel ani na hřišti Černuce jinak hrát nedá, jelikož je to opravdu špatné nekvalitní hřiště, kde je takřka nemožná nějaká kombinační hra. Uvidíme, co se za rok stihlo změnit nebo nezměnit. Hlubší okénko do historie vzájemných zápasů vám přineseme až v rubrice Putování po stadionech, jelikož se náš sekretář stále ještě nestihl vrátit z vranských archivů a toto preview už má uzávěrku. Alespoň se máte na co těšit.

Soutěže tedy i přes vládní nařízení tento víkend ještě dobíhají, avšak zákaz vstupu fanoušků už v platnost dávno vešel. Pokud bychom hráli domácí utkání, tak by nás to velice mrzelo, jelikož rádi hrajeme před vranskými ULTRAS. Nicméně hrajeme venku a navíc v Černuci, kde se na domácí mače scházejí tamější žlutí rowdies a vytvářejí velice nepříjemnou atmosféru kořeněnou vulgárními slovy a mnohdy i rozlitým pivem, nad čímž nejedno oko vranského pivaře zvhlne smutkem. Nepřítomnost domácích fanoušků by tedy mohla být pro nás a pro samotný fotbal přínosem a utkání by tak nemuselo vygradovat do zákeřných rozměrů s brutálními zákroky, jak tomu bylo loni. Loňský zápas jsme neustáli v hlavách především my, kdy dva naši hráči byli ke konci utkání vyloučeni - Matěj Luka za druhou žlutou kartu za řeči směrem k rozhodčímu a Petr Adamus přímou červenou kartou po likvidačním zákroku v pokutovém území. Nutno dodat, že domácí hráči po našich borcích celý zápas šli velice ostře až za hranicí pravidel, ale rozhodčí byl k jejich zákrokům velmi benevolentní. To pak frustrace narostla a pramenila z toho tato dvě zbytečná vyloučení. Letos je však situace odlišná a věříme, že takové divoké utkání se už nebude opakovat, rozhodčí si to pohlídají a my se budeme moci soustředit jen na fotbal a svůj výkon.

Mrzí nás, že naši fanoušci nemohou být přítomni na fotbale, ale slibujeme, že v neděli přineseme důkladný referát o průběhu celého dne a utkání, abyste měli pocit, že jste byli po celou dobu s náma. V následujících dvou týdnech si to pak nostalgicky budete moci číst při chladných večerech jakožto připomínku, co vás čeká, až opatření opadnou a fotbal se zase vrátí do vesnic a měst.

Mějte hezký víkend, držte nám palce a sportu zdar!