sokol-vrany.cz > Příprava skončila, sezóna začíná!

Příprava skončila, sezóna začíná!

24.8.2021

Letní příprava je po více jak měsíci u konce a tento týden už začne našim borcům klasický režim fotbalového podzimu, a sice úterý/čtvrtek trénink a o víkendu zápas.

Letošní start do letní přípravy proběhl v úterý 20. července 2021 a celkově se na prvním tréninku po necelém měsíci volna sešlo 15 hráčů. Přivítali jsme i některé nové borce v průběhu léta, o kterých si ale povíme někdy příště, až budou doladěny veškeré technické aspekty a detaily přestupů. Během tohoto léta proběhlo celkem 12 tréninkových jednotek a musíme říct, že veskrze pořád panovala nadprůměrná účast. Byli tací, kteří tréninky jako vždy flákali, ale také mnoho poctivců, kteří chodili s železnou pravidelností. Mimo tréninky jsme odehráli i 3 přípravné zápasy, z nichž se nám všechny podařilo vyhrát. Nyní si pod drobnohled vezmeme docházku našich plejerů.

Titulem poctivec přípravy se mohou tentokrát pyšnit dva hráči a to Ivan Shamin, který má stoprocentní tréninkovou i zápasovou docházku. V prvním utkání dokonce vstřelil hattrick, na což snad naváže i v mistrovské sezóně. Nutno dodat, že na jeden trénink dorazil i po své druhé dávce očkování proti Covidu, za což mu patří velké uznání, kor když některé jeho spoluhráče to vyřadilo z provozu i třeba na dva dny. Druhým poctivcem přípravy není nikdo jiný než Honza Liška, který má také stoprocentní tréninkovou i zápasovou docházku, přestože ho kolikrát museli spoluhráči nebo trenér přemlouvat. Během dvou zápasů si v kanadském bodování připsal úctyhodných 3+3 a v Černivi dokonce musel zaskočit na pozici brankáře za chybějícího Izeru s Pustaiem a kde přispěl k výhře 5:4 několika zákroky. Uvidíme, kde bude jeho pozice na podzim, ale jak vidno, tento univerzál nemá problém zahrát jakoukoliv pozici, snad jen kromě lavice.

Jednu tréninkovou absenci si připsala osobnost jara Ladislav Dufek, který chyběl i na jednom utkání, tudíž tentokrát se mu tento titul připisovat nebude. Jednu absenci eviduje i Tomáš Kubík, který však byl na všech utkáních (i v Černivi, kde před tím pomáhal revitalizovat studnu u prarodičů) a připsal si za tři zápasy neuvěřitelných 9 gólů a jednu asistenci. Klobouk dolů a modleme se, aby forma vydržela co nejdéle. Není proto asi žádných pochyb, kdo se stal nejlepším střelcem přípravy a nejspíš i osobností. Jednu tréninkovou absenci má i Erik Rezek, kterého ale příprava zastihla také ve velké formě a během třech zápasů si připsal jeden výstavní gól a pět asistencí! Spolu s Tomášem Novákem (přítomen na osmi tréninkách a dvou zápasech (ten poslední ale proseděl se zraněným kotníkem)) se stali nejlepšími nahrávači přípravy a snad budou tato naše dvě tykadla zásobovat útočníky i během celé sezóny.

Dále je mnoho hráčů, kteří mají zameškáno 2-4 tréninky, ale přesto patřili mezi pravidelné účastníky tréninků i zápasů. Na opačném pólu se nachází a zaslouženým lajdákem se stává s přehledem Matěj Luka, který má na svém kontě účast na jediném zápase a nakonec i jediný trénink, když se dostavil v sobotu na poslední den soustředění a následné rožnění prasete. Tady to chce razantní zlepšení, stejně jako u pár dalších jedinců.

Všechny tři zápasy jsme vyhráli o celkovém skóre 21:8, kdy většinu gólů jsme svému soupeři opět připravili sami svými defenzivními chybami. Dopředu to byla jiná písnička a tam se nám vesměs dařilo, byť jsme samozřejmě mnoho šancí znovu zahodili. Tento týden se pokusíme některé mouchy vyladit a připravit se na nedělní první mistrovský zápas po téměř roce, kdy na svém hřišti přivítáme rivala z nedalekých Zlonic.

Výkop je od 17:00 a preview přineseme v pátek. Do té doby přejeme klidný pracovní týden.