sokol-vrany.cz > Fanzóna > Putování po stadionech > Putování po stadionech - ARSENAL

Putování po stadionech - ARSENAL

29.7.2011

Než se rozeběhne nový ročník soutěže a budeme moci hodnotit další fotbalové stánky středních Čech, tak si odskočíme do Londýna.

Podíváme se na stadión londýnských Gunners, za které hraje Tomáš Rosický. Otevřen byl v červenci roku 2006, tudíž je o rok starší než naše vranská aréna.

Stadión leží necelých 10 minut chůze od stanice metra, která se nazývá stylově - ARSENAL. Architektonicky je stadión hodně povedený. Do této chvíle jsme v našem seriálu podobný neviděli. V okolí stadionu bylo vzorně uklizeno.

Kabina domácích byla čistá, prostorná a každý z 29 hráčů má dobrý výhled jak na trenéra, tak na jeho taktickou tabuli a plazmovou obrazovku. Součástí kabiny je samozřejmě rehabilitační místnost, která disponuje 6 lehátky a několika rotopedy. V další menší místnosti je sklad nových kopaček a jiné sportovní obuvi. Takovou zásobu nemá možná ani pražský Nike store.

Sociální zařízení bylo na nadprůměrné úrovni. Za počet toalet (8) by se nemuselo stydět ani české nákupní centrum. Dostatek sprch (10) s teplou vodou nás už vůbec nepřekvapil. Čekali jsme ale více od relaxačního bazénku, který je součástí sprch. Voda mohla být čistší :)

Fanoušci, kterých se vejde na Emirates stadium 60.335 mají z každého místa dokonalý výhled na hřiště. Zastřešení je natolik rozsáhlé, že se musí v některých místech uměle "dosvěcovat", aby trávník mohl růst. K tomu slouží speciální zařízení, které můžete vidět na fotkách.

Kvalita trávníku je na slušné úrovni a je vidět, že se správce vyzná. Poslední místo, které bychom zmínili, je klubový fanshop. Rozměrem srovnatelný se supermarketem Billa! Bufet v době návštěvy stadiónu nebyl otevřen a tak nemůžeme občerstvení objektivně hodnotit.

Každopádně se jedná o fotbalovou lahůdku mezi světovými stadiony a můžeme jen závidět těm, kteří si zde mohli alespoň jednou zahrát.

kabina domácíchkabina domácích
kabina domácích
prostor pro strečinkprostor pro strečink
prostor pro strečink