sokol-vrany.cz > Fanzóna > Putování po stadionech > Putování po stadionech - Wroclaw

Putování po stadionech - Wroclaw

9.6.2012

Pokud se chystáte do Polska podpořit naše reprezentanty, tak pro vás máme naše první dojmy a tipy z Wroclawi.

Začněme cestou. Pokud vyrážíte ze středních Čech, doporučujeme cestovat po dálnici na Liberec a dále pak přes Frýdlant na polský Zgorzelec. Varování na zelené vlně Radiožurnálu o ucpaných hranicich jsme museli brát jako vtip. Nemuseli jsme totiž ani zastavovat a hladce tak vstoupili na území Polska. Po cca 15km od hranic a průjezdem Zgorzelce jsme najeli na dálnici A4 (pro osobní vozy bez nutnosti dálniční známky) a mířili rovnou směr Wroclaw. Celkově se to dá zajet za 3,5h. V případě lehčí nohy se vejdete i do 4h.

Náš šófér (Karel Pražák) zabloudil na kuláťáku už v Liberci a tak nás nepřekvapilo, že se netrefil napoprvé na správný sjezd přímo před Wroclawi. Vy sjeďte na silnici čislo A8 a sledujte tabule s logem EURO2012.

Pro parking doporučejeme ulici Szczecińska 15 (GPS souřadnice 51.133279,16.935883). Odsud se dostanete na stadion pohodovou chůzí do 5 min.

Stadion je opravdu moc pěkný a můžeme polským sousedům podobný stánek jen závidět. Kapacita 42.000 je nicméně po mistrovství pro polskou ligu předimenzovaná.

Brány stadionu otvírají 3 hodiny před výkopem. Pořadatelé byli na minutu přesní a tak pro žíznivé a hladové fanoušky bylo čekání utrpením. Na nějaké stánky s občerstvením před areálem stadionu zapomeňte!! Když už jsme se dostali dovnitř (pozor, nesmíte mít batoh!), tak u prvního stánku nás čekalo nemilé překvapení. Z piv pouze nealko Carlsberg (0,5l) za 74 Kč! Alkoholické pivo na stadionu nekoupíte. Takže doplňte pivní tekutiny při cestě na stadion. Ceny na čerpacích stanicích jsou naopak příznivé (20-25 Kč za plechovku 0,5l piva).

Kvalitu kabin pro hosty jsme možnost hodnotit neměli. Ale vzhledem k výkonu našeho repre-mužstva to musely být asi strašidelné katakomby.

Čisté toalety jsou na každém kroku v útrobách stadionu.

Klobáska podle Libora Urbana byla chuťově dobrá. Cena v přepočtu baťovských 99 Kč. Půlitr klasických limonád (CC, Fanta, Sprite) za 62 Kč.

Trávník z vizuálního pohledu vynikající - dáváme 10!

Mírným nedostatkem je prvních 10 řad, které nejsou kryté. Pokud začne vydatně pršet (a že před zápasem pěkně sprchlo), tak to fanoušci odnesou :(

Celkově se nám na stadionu moc líbilo a vřele všem doporučujeme.

(jmb)

Putování po stadionech