sokol-vrany.cz > Fanzóna > Putování po stadionech > Putování po stadionech XI.- SK Černolice

Putování po stadionech XI.- SK Černolice

2.11.2011

Jedenáctý díl nás zavedl jen kousek od Všenor, kde jsme byli s naším seriálem naposledy.

Obec Černolice, založena r. 1239, se nachází ve velmi zajímavé přírodní lokalitě. A tou je krajina mezi obcemi Řitka, Všenory, Dobřichovice, Řevnice, Mníšek pod Brdy (8 km jihozápadně od Prahy). Je oblíbeným cílem pražských horolezců. Nad obcí se totiž tyčí Černolické Čertovy skály, tvořené pevnými ordovickými křemeny.

Už když se blížíte k areálu černolického fotbalového klubu, tak musíte uznat, že místní vedení peníze (dotace) sehnat umí.

Hřiště leží v severní části obce. Z jedné strany je chráněno vzrostlým lesem, z jedné tréninkovým hřištěm, tenisovým kurtem a zástavbou rodinných domů. Kabina pro hosty není sice extra veliká, ale je dostačující. K čistotě a vybavení jak kabiny, tak sprch nemáme výhrady. Na co v Černolicíh určitě myslí, jsou diváci. Ti mají na hřiště pěkný výhled jak z hlavní "tribuny", tak z přilehlé terasy a "lesního sektoru" s lavičkami. Navíc se můžou najednou občerstvit na dvou různých místech. Buď u okénka výčepu místní klubovny nebo v bufetu U Salerky, který leží hned u vstupu. Na klobásku si můžete zajít do udírny za hlavní budovou.

Obsluha příjemná a ochotná i mimo oficiální otevírací dobu. Točí Gambinus a v nabídce mají i točeného Birella! Kvalita klobásek  na krajském průměru. Malé výhrady máme k množství klobásek. Na některé hráče už po zápase nezbylo :(

Co třeba udělat pro hostující tým před zápasem předobjednávku? Určitě by byly obě strany spokojeny.

Kvalita hrací plochy odpovídá zatížení. Tým údajně trénuje v Praze a žádné mládežnické družstvo v Černolicích nehraje! Proto trávník je už léta ve výborném stavu. Ono se není co divit. Borce formátu Vízek, Rada, Chovanec, Hašek, Bittengel, Beránek, Rott, Berger, Urban, Pešice..... by fotbálek na nějakém "drňáku" nebavil. Součástí areálu je i menší osvětlené tréninkové hřiště s umělou trávou. Na opačné straně je vybudován tenisový kurt s umělým povrchem. Pro nejmenší návštěvníky je k dispozici moderní dětské hřiště.

Celkově tedy Černolice musíme zařadit k tomu nejlepšímu.

hodnocení : (1-nejhorší ....10-nejlepší)

tým   zázemí     občerstvení   hrací plocha celkový dojem
 Nelahozeves       3       4       2         3
 Hvozdnice      3       6       4        4,3
 Spartak Příbram        8       8       8         8
 SK Slaný      7       7       7         7
 SK Lhota      8       6       9        7,6
 AFK Tuchlovice      8       7       8        7,6
 SK Hřebeč      4       6       3        4,3
 Velká Dobrá      5       7       7        6,3
 Petrovice u Sedl.       6       6       5        5,7
 Všenorský SK      5       6       5         5,3
 SK Černolice      8       6       8        7,3

Další štace, kterou navštívíme, bude Hradištko.

ostatní díly najdete v sekci FANZÓNA > PUTOVÁNÍ PO STADIONECH

pohled z ptačí perspektivypohled z ptačí perspektivy
pohled z ptačí perspektivy
kabina hostů