sokol-vrany.cz > Fanzóna > Putování po stadionech > Putování po stadionech XVIII. - Velvary

Putování po stadionech XVIII. - Velvary

17.9.2020

Naše druhé putování v této sezóně nás zavedlo do královského města Velvary. Do města, které momentálně nejlépe reprezentuje náš okres - alespoň co se týká A týmu - který již třetím rokem (včetně sezony koronavirové) válčí ve třetí nejvyšší soutěží ČR, konkrétně Fortuna ČFL ve skupině B.

Z Vraného cesta vozidlem zabere přibližně 20-25 minut cesty přes okolní vesnice po trase Horní Kamenice - Jarpice - Šlapanice - Poštovice - Kmetiněves - Hospozín - Černuc a konečně Velvary. Cesta to není uplně příjemná, jelikož místní silnice nejsou v nejlepším stavu a snadno si můžete zadělat na poškození svého dopravního prostředku. Rychlou jízdu tudíž příliš nedoporučujeme. Navíc se fotbalový stadion netradičně nachází hned vedle místního náměstí, takže pro někoho, kdo na velvarský pažit jede poprvé, žádný lehký úkol se dobře zorientovat a přijet na sraz včas. Například jako jeden z našich zahraničních hráčů Tibor Lóránt Kostovčík.

Velvarští borci mají k dispozici celkem 3 hřiště. Hlavní, které disponuje skvělou hrací plochou a tribunou, která v případě zaplnění dokáže vytvořit pěknou atmosféru. Hned za západní brankou se nachází hlavní budova spolu s venkovní zahrádkou místní restaurace, kde většinu času shromažďující se místní ULTRAS tvoří taktéž pěknou kulisu. Druhé hřiště je plnohodnotná nejmodernější uměla tráva s osvětlením a zajímavé na ní je, že se nachází na místě původní nepopulární "dvojky", kde se většinou hrála přípravná utkání nebo tam byly odstaveny B týmy. Nyní umělé hřiště slouží jako skvělé útočiště během zimního sychravého období, kam v tento, pro fotbalisty, nepopulární čas jezdí trénovat téměř každý fotbalový klub v okolí. Umělá tráva je zde k dispozici od roku 2018. Třetí hřiště je obrovská kvalitně zatravněná plocha, kde se pro uskutečnění fotbálku (nejspíš především pří tréninku mladších sportovců) musí použít místní přenosné branky.

Na první dojem celý areál působí jako tréninkové centrum anglického klubu Chelsea v Cobhamu, řečeno s nadsázkou. Každopádně Velvary mají, až na pár nedostatků, prvotřídní areál. Mezi nedostatky by se dal zařadit plot okolo hřiště a jeho výška a pak další maličkosti, které jsou však z pohledu fotbalu zanedbatelné. Důležité je, že pro své hráče mají kvalitní zázemí a v ČFL se určitě nemají za co stydět. Kabina je prostorná a čistá stejně jako sprchy, které disponují dostatkem teplé vody i pro ty největší seladony. Místní restaurace nabízí (možná v limitované edici) hroznovou limonádu chuťově velmi příjemnou a osvěžující, taktéž pivo o stupnici 10 a 12 za rozumnou cenu. K fotbalu kromě piva, které hospodským ubývalo pod rukami rychlostí blesku, patří i klobása. A ta v tomto zařízení byla opravdu znamenitá, skvěle chutnala a pálila. Pochvalou na klobásy může být i fakt, že po zápase neodolalo a koupilo si tuto pochutinu z našeho týmu snad půlka hráčů a všichni klobásy spořádali rychleji než naši fanoušci pili pivečko. Na závěr bychom rádi pochválili příjemnou obsluhu u výčepu, která pár z nás svým milým a vlídným úsměvem dokonce donutila rozsvítit lustr a ochutnat zdejší rum.

Ve zkratce velice příjemná návštěva tohoto stánku. Když připočteme ještě fakt, že na hřišti, kde se proháněli naše koně, hrají mužstva jako FC Slovan Liberec B, FK Mladá Boleslav B, FK Teplice B někdy také s prvoligovými plejery v sestavě, je to jeden z největších zážitků pro naše nejmladší vranská hříbátka. Například minulý rok ve Velvarech hrálo béčko pražské Slavie, kde hráli borci jako Tecl, Frydrych, Zelený a další špílmachři, kteří mají přes 100 ligových startů. A závěrem taková zajímavá zajímavost, o víkendu za B tým Velvar nastoupil Marek Mucha, odchovanec Zlonic a místní ikona. Ligu si zahrál v sezoně 2001/2002 za Příbram. Marek Mucha si zahrál všechny republikové soutěže, od čtvrté třídy a ligy starých pánů až po první ligu. V každé soutěži (mimo první ligy) vstřelil branku.

Hodnocení: 1 - nejhorší .... 10 - nejlepší

Tým Zázemí Občerstvení Hrací plocha Celkový dojem