Anketa

Partneři a sponzoři

PartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartner

Média

PartnerPartnerPartner
sokol-vrany.cz > Fanzóna > Putování po stadionech > Putování po stadionech XX. - Černuc

Putování po stadionech XX. - Černuc

17.10.2020

Jubilejní dvacátý díl nás zavede na půdu fotbalového družstva, které svou historii píše již od roku 1921, fotbalový tým, pro který jsou velmi dobře známé místní vody nižších fotbalových soutěží. V tomto díle se podíváme do viktoriánské Černuce.

Soutěž: JAKO Okresní přebor Kladno

Aktuální umístění: A týmu: 12. místo / skóre: 7:15

Klubové barvy: černá, žlutá

Založení: 1921 Souřadnice: 50°18′4″ s. š., 14°12′9″ v. d.

Jelikož dnes se měl konat náš domácí zápas se Smečnem, ale ze zištných důvodů se tomu tak nekoná, tak jsme si další díl rubriky putování po stadionech schovali do dnešního dne, abyste si mohli sobotní deštivý den zpříjemnit četbou z červené knihovny. Přejeme příjemnou zábavu a množství nově nabytých vědomostí.

Obec Černuc se nachází zhruba 3,5km severozápadně od našeho, a tento ročník zatím suverénního, přemožitele z Velvar a 12km severovýchodně od Slaného. Z Vraného cesta osobním vozidlem zabere přibližně 20 minut východním směrem - nicméně např. karavanem, kterým se na tréninky a zápasy dopravuje náš roudnický štírek Karel Skleněnka Kejval, by stejná cesta zabral téměr půldruhé hodiny - počínaje krásnou vískou s 50 obyvateli Horní Kamenice, kde, pokud zpomalíte a budete mít čas se kochat jako náš kníže Ivan Lvov Shamin, si všimnete, že silnici lemuje v přírodě krmící se skot, drůbež či prasata. Nespatříte však pouze tuto krásnou faunu, ale také nejmodernější zemědělskou techniku a dechberoucí výhled na hospodářský statek, který svým vzhledem připomíná největší farmu na světě - čínskou Mudanjiang Mega, která má rozlohu jako Portugalsko a domov v ní najde sto tisíc krav. Zde, v Horní Kamenici, celé své dětství prožil vranský srdcař, ikona, hráč a v osobním životě učitel a trenér nejmenších slavistických nadějí do budoucna, Tomáš Kladivo Novák.

Dále po silnici 239, směr bydliště našeho zahraničního hráče Tibora Lóránt Kostovčíka, na Považskou Bystricu a přes Hospozín kolem Vranského potoka až do Černuce. Někteří naši legionáři nemají to štěstí a jejich bydlištěm není malebná vesnice Vraný a tudíž musí dojíždět z okolních přidružených měst či vesnic jako třeba Slaný. Ze Slaného se nejlépe jede směr Dolín a Hobšovice a posléze už každý zkušený řidič cestu najde, ne však náš vracející se kapitán Adam Hrtan Fedrhanc, který za Hobšovicemi špatně odbočil a dojel až někam do polí, aby se musel složitě vracet a své vozidlo nasměrovat správným směrem na Černuc Nabdín, odkud už je to do Černuce co by kamenem David proti Goliášovi dohodil. 

Černuc se s rozlohou 21,2km² a 960 obyvateli řadí mezi jednu z nejmenších obcí v naší soutěži, co se týká počtu obyvatel.

Pět nejmenších obcí soutěže JAKO okresní přebor Kladno dle CSO (CZECH STATISTICAL OFFICE):

1 - TJ Sokol Lidice (427 obyvatel)

2 - SK Slavoj Pozdeň (456 obyvatel)

3 - TJ Sokol Vraný (728 obyvatel)

4 - TJ Viktorie Černuc (960obyvatel)

5 - SK Družec (1009 obyvatel)

Jak jste si jistě všimli, na bednu jsme Černuc nepustili ani tady. Zajímavostí je, že převážnou většinu zápasů s Černucí odehrálo naše bývalé vranské béčko. Slovy deset mistrovských utkání za posledních deset let, a to v sezonách 2010 až 2015. Fandové okresní kopané mohli vidět tyto souboje, vždy okořeněné nějakým ostřejším zákrokem, v rámci III. třídy skupiny B. První zápas A týmů se uskutečnil minulou sezonu 2019/2020 a poslední zápas (z celkových dvou) B týmů se odehrál v sezoně 2010 (4. třída), v jarní části ve Vraném. Tehdy, v exhibičním duchu, jasná výhra Vraného 5:0.

Níže si můžete prohlédnout bilanci vzájemných zápasů od roku 2009. Zde se náš sekretář, který ještě pamatuje vznik Varšavské smlouvy, co se týká archivovaných složek, opravdu vyznamenal. Pro zvědavé fanoušky, originální zápisy ze zápasů (v papírové formě) si můžete vyžádat po předzápasové tiskové konferenci u provizorní náhradní trenérské dvojce, hrajícího zástupce kapitána Libora Volfa nebo u Pavla Hanzlíka, který je právem považován jako srdce celého týmu, hlavní kustod a HR specialista (tento odstavec byl psán ještě před utkáním, tudíž kdo má zájem o originální zápisy, nechť se obrátí na náš email a my mu jistě vyhovíme, pozn. autora článku)

Výhra 6x - Prohra 6x - Remíza 2x

10.10. 2020 Černuc 0 : 3 Vraný A (okresní přebor)

29.9. 2019 Černuc 4:1 Vraný A (okresní přebor)

28.3. 2015 Vraný B 2:6 Černuc (III. třída skupina B-Kladno) *Vraný B postup do okresního přeboru

31.8. 2014 Černuc 1:2np Vraný B (III. třída skupina B-Kladno)

14.6. 2014 Vraný B 0:1np Černuc (III. třída skupina B-Kladno)

16.11. 2013 Černuc 3:4 Vraný B (III. třída skupina B-Kladno)

9.6. 2013 Černuc 0:0 Vraný B (III. třída skupina B-Kladno)

10.11. 2012 Vraný B 1:3 Černuc (III. třída skupina B-Kladno)

5.5. 2012 Vraný B 6:3 Černuc (III. třída skupina B-Kladno)

9.10. 2011 Černuc 3:2 Vraný B (III. třída skupina B-Kladno)

7.5. 2011 Vraný B 1:1 Černuc (III. třída skupina B-Kladno)

3.10. 2010 Černuc 2:3 Vraný B (III. třída skupina B-Kladno)

27.3. 2010 Vraný B 5:0 Černuc B (4. třída skupina B-Kladno) *Vraný B postup do III. třídy

22.8. 2009 Černuc B 5:1 Vraný B (4. třída skupina B-Kladno)

Stav hrací plochy není vůbec dobrý a během říjnového počasí se z místního plácku stává velice náročný, místy i nebezpečný válečný terén, který vyhovuje spíše zarputilejším a silovějším hráčům. Těch je v tamějším týmu spousta, počínaje brankářem konče případně zaskakujícím kustodem, zkrátka všichni se zde drží jejich klubového hesla, které prezentují i na svých webových stránkách "úroveň fotbalu je vizitka celé společnosti". Autor tohoto citátu není nikdo jiný než Tomáš Řepka. Bohužel nerovnost a vlny jsou viditelné už ze silnice, zatím diametrální rozdíl hrací plochy oproti dosavadním týmům.

Ohledně hostující šatny nemáme nikterak zvláštní výhrady, po našem příchodu bylo topení zapnuté na nejvyšší obrátky a mnoho našich borců se tak zpotilo ještě před vstupem na hrací plochu, tudíž měli skvělou výmluvu pro liknavý přístup k rozcvičce, jelikož jejich termo trika byla nasáklá potem jak po celodenní šichtě v karvinské šachtě. Kabina víceméně prostorná, avšak kvůli epidemiologické situaci se v jeden moment převlíkali pouze hráči základní sestavy, takže se nikdo na nikoho nemačkal. Sprchy jsou pro oba týmy společné, což nemáme moc v oblibě, kor když zápas skončí nějak vyhecovaně a hráči si tak mohou své potyčky vyřídit ještě ve sprchách v rouše Adamově a to nebývá hezký pohled. Domácí borci však prokázali velkou pohostinnost a vznešenost a nechali naše hráče vykoupat jako první. Po naší výhře se to od domácích cení o to víc a my, jakožto správně vychovaní a sympatičtí chlapci, jsme jim jako poděkování nevypotřebovali veškerou teplou vodu.

Občerstvení si žádnou výtku také nezaslouží, naši vyvolení ze střídaček měli možnost okusit párečky, limonádu i pivko a vše s boulema za ušima chválili. Nepodařilo se nám z nich tedy dostat značku piva nebo jaké uzenářství dodalo párky místnímu restauratérovi, to však snad ale ničemu doufáme nevadí. Všude nechvalně známa žlutá základna místních ultras, v médiích zkráceně VČELY 1921, týmu spadající do Dolnooharské tabule, umí svými vulgarismy a nesportovním chováním vytvořit velice nepříjemné podmínky pro hostující borce a tím znepříjemnit celý fotbalový víkend i celkový dojem. Vzhledem k restrikcím vydané vládou se však žádný člen Včel na zápas nedostal a utkání tak proběhlo v poklidném duchu bez jakýchkoliv nadávek, což pro náš tým bylo letos premiérou a možná i derniérou.

Černucký Lou Camp je pro nás velice neoblíbený stánek hlavně kvůli své hrací ploše. Ta nezklamala a vše očekáváné se stalo realitou, nicméně kladně hodnotíme umístění hřiště hned vedle prasečáku, což koresponduje s naší krásnou Agros Arenou. Domníváme se, že si zdejší architekti vzali z našeho svatostánku příklad a při hledání té správné lokace pro výstavbu stadionu se výrazně inspirovali námi. My to ale kvitujeme a děkujeme za kompliment.

Hodnocení: 1 - nejhorší .... 10 - nejlepší

Tým Zázemí Občerstvení Hrací plocha Celkový dojem
TJ Sokol Lidice     6787
FC Slovan Velvary     8888
SK Buštěhrad     3575
TJ Viktorie Černuc      4423

V dalším díle, který bude Prymula ví kdy, se můžete těšit na návštěvu areálu Družce, kde stále aktivně hraje jednapadesátiletý bývalý profesionální obránce a reprezentant Jan Suchopárek.

#VranýKoně

Loading...

Putování po stadionech

1.B třída skupina A 2022/23

 

pořadí 
        tým  bodů
     1.TJ Sokol Dobrovíz  33
     2.Mšec - Nové Strašecí  26
     3.FC Čechie Velká Dobrá   23
     4.AFK Libčice  22
     5.SK Lány  22
     6.TJ Sokol Vraný   21
     7.FC Slavoj Kladno  21
     8.SK Braškov  16
     9.FK Hředle  16
   10.SK Lhota  15
   11.SK Baník Libušín  11
   12.TJ Baník Švermov  7
   13.FC 05 Zavidov  5
   14.Sokol Hostouň "B"  4


podrobnější tabulka

 

Fotogalerie