sokol-vrany.cz > Fanzóna > Putování po stadionech > Putování po stadionech XXI. - Novoměstský Kladno

Putování po stadionech XXI. - Novoměstský Kladno

15.9.2021

Po téměř roční pauze z důvodu covidového lockdownu jsme zpět s naší populární rubrikou. Uvidíme, jak dlouho poběží tento podzim, než nám to zase zakážou, ale do té doby si ji pojďme užít a pustit se do ní s radostí nám vlastní. Vítejte u dalšího dílu Putování po stadionech - dnes se zaměříme na stánek TJ Novoměstský Kladno.

Soutěž: JAKO okresní přebor Kladno

Aktuální umístění A týmu: 9 / skóre: 4:8 B: 3

Klubové barvy: červená a bílá

Založení: 1909    Souřadnice: 50°8′13″ s. š., 14°5′14″ v. d.

Třetí zápas sezony 2021/2022, první venkovní zápas podzimu, díl číslo 21 (pro karetní fajnšmekry tzv. "oko bere") nás zavedl do největšího města Středočeského kraje - do Kladna. Kladno (německy Kladen) disponuje několika fotbalovými mančafty. My jsme měli tu čest a zavítali na půdu Kladna Novoměstského. Klub, který za posledních 20 let hrál několikrát i 1.B třídu (naposledy v soutěžním roce 2013/2014), většinu doby ale hraje okresní soutěž pod svou statutarní vlajkou průmyslového města. Novoměstské Kladno, z místních klubů geograficky neblíže stadionu Františka Kloze (kde dlí nejslavnější mužstvo města, a sice kladenské SK), disponuje zastaralým areálem, který by určitě zkousnul pár dobrovolných brigád. Malé kabiny, které jsou pro hosty připraveny, čítají prostor spíše pro symbolických 12-13 hráčů, což může způsobit tlačenici a nedostatek funkčního zázemí pro početnější kluby. To se týkalo zrovinka nás, kdy se naše državy rozrostly do téměř dvaceti kusů a v době covidové jsme tak měli velké potíže dodržet předepsané rozestupy. Někteří střídající hráči se tak museli převlíkat v protějších sprchách či na chodbě.

Když už mluvíme o tamějším sociálním zařízení, které očividně strádá v oblasti úklidu a přípravy na zápas, tak ani zde nejsou příjemné podmínky, na které někdo vzpomíná rád. Sprchy i toalety poměrně zanedbané, kde především dvouvrstvý papír nadělal neplechu u pár vranských borců, kteří se rozhodli před výkopem odlehčit pár kil ze svých vypracovaných těl. Dle místních zdrojů se ale klub v rámci rozšiřování městkého sletiště bude stěhovat do nedalékého Rozdělova, proto chápeme, že na brigády či jiné úpravy není chuť a finance, anebo spíše zde panuje pouze nechuť a zklamání... každý jak chce, jelikož už teď mají hřiště s areálem v pronájmu. Místní hráči vyjadřovali zhnusení i nad vlastními dresy, které byly žluté barvy, tudíž vůbec nepodporovaly charakteristické barvy klubové.

Tento zmiňovaný a určitě velice obtížný administrativní a finanční přesun odnese areál s více jak 100letou tradicí. Pro bývalé hráče, členy klubu a fanoušky to určitě bude srdceryvný přesun do areálu, který sice za poslední roky prošel značnou úpravou, ale nejspíš opět do pronájmu. Navíc organizačně to bude velice zajímavé, protože, jak je známo, v místním Rozdělově trénuje několik mládežnických kategorií SK Kladno.

Zpět na hřiště. Na první pohled povrch vypadá velice kvalitně a zdálo se, že místní správce (jménem určitě Jarmil) se přes týden činil. Bohužel, zdání klame a při prvním rozběhu slyšíme praskání větví a křupání listí. Po chvilce jsme zjistili, že se nejedná o žádné narušující přírodní atributy, ale našemu dědečkovi Volfikovi se ozývá na velice tvrdém a nepříjemném povrchu jeho meniskus. Další zvuky pocházely z kyčlí našeho Lóránta Kostovčíka. Hrací plocha by určitě snesla častější zavlažování či případné provzdušňování. Tvrdý ač celkem rovný povrch s kombinací fotbalového míče Select je, bohužel, v této soutěží námi velice neoblíbená tradice, kterou musíme respektovat a také objektivně hodnotit.

Bufet byl otevřen již od časných ranních hodin a místní fanoušci a štamgasti tak mohli po sobotním mejdanu dát hned zkraje rána jednoho nebo tři vyprošťováčky. Z místní nabídky by si vybral abstinent i alkoholik a ceny byly také normální, žádné přepálené velkoměstské. Bohužel, nikdo z nás si nedepořál ochutnat klobásku či párek, poněvadž všichni spěchali domu ke svým milenkám/ženám/matkám/babičkám na nedělní obídek, takže k tomu vám mnoho nepovíme.

Celkový dojem byl, pod radostnou a příjemnou přikrývkou tří bodů, dobrý a v místních vodách akceptovatelný. Jak by řeklo kamenické kladivo Novas, který má vlastní měrnou jednotku, údajně používaná i na Červeném koberci nebo chcete-li on the Red Carpet, na nejzazším západě Čech: "z možných pěti MORD dávám MORDY tři."

Hodnocení: 1 - nejhorší .... 10 - nejlepší

Tým Zázemí Občerstvení Hrací plocha Celkový dojem
TJ Sokol Lidice     6       7        8          7
FC Slovan Velvary     8       8        8          8
SK Buštěhrad     3       5        7          5
TJ Viktorie Černuc      4       4        2          3
TJ Novoměstský Kladno     3       5        4          4

V dalším díle se podíváme na stadion FK Brandýsek.

Putování po stadionech