Anketa

jaro
Celkem hlasů 58
Nyní nás čekají dva venkovní zápasy v Rakovníku a Švermově. Poté se budeme loučit se sezónou dvěma domácími zápasy v řadě. První z nich bude 11. června od 13:00 Libušín. Dorazíš zafandit Vranejm koním?


Partneři a sponzoři

PartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartner

Média

PartnerPartnerPartner
sokol-vrany.cz > Fanzóna > Putování po stadionech > Putování po stadionech XXII. - SK Kročehlavy

Putování po stadionech XXII. - SK Kročehlavy

7.10.2021

S menší odmlkou přicházíme s dalším dílem pravidelné rubriky Putování po stadionech. Tentokrát se zaměříme na hřiště týmu SK Kročehlavy, odkud máme nejčerstvější dojmy.

Soutěž: JAKO okresní přebor Kladno

Aktuální umístění A týmu: 10 / skóre: 8:18 B: 9

Klubové barvy: zelená a bílá

Založení: 1907 Souřadnice: 50°8′17″ s. š., 14°7′27″ v. d.

Bývalé Kablo Kladno se pyšní a natřásá jako Páv korunkatý svou minulostí, především co se týká fotbalových talentů, kteří oblékali jejich dres. V daleké minulosti zde hrávali reprezentanti jako Ferdinand Nový, Antonín Carvan, Jaroslav Bugr, Karel Hejma, Josef Košťálek, Václav Brabec, Antonín a Vaclav Horákovi, Josef Sedláček, Karel Kolský, Ladislav Koubek, František Štěpán nebo Václav Nový. Ze současných známých fotbalových tváří můžeme uvést, že svou kariéru zde načal v útlém věku slávistický obránce a také český reprezentant David Hovorka, přemožitel Romela Lukaka a oblíbený "psycho" slávistické fanouškovské obce - v současné chvíli bohužel opětovně zraněný. Kromě uvedených reprezentantů spousta zdejších hráčů přešla do ligových oddílů. V roce 1939 se Kročehlavy (od založení se Kablo Kladno několikrát přejmenovalo od SK Achilles Kročehlavy, Kablo Kladno až po dnešní SK Kročehlavy) probojovali do Divize, v té době druhé nejvyšší soutěže, kde své barvy hájili až do roku 1947.

Za zmínku určitě stojí i působení Ladislava Fujdiara v zelenobílém dresu, tedy bratra našeho bývalého trenéra Josefa, který se pak vykopal až do ligových mančaftů jakou jsou třeba Slovan Liberec, Sigma Olomouc či Baník Ostrava.

Fotbalový klub z Kladna, který v roce 2017 oslavil 110 let od svého založení, již několik let neskrývá ambice postoupit do vyšší soutěže. Určitě by se v tamějších vodách neztratil, dostatečné dispozice a předpoklady Kročehlavy určitě mají. Jako jeden z mála týmů Kladenska disponuje obrovskou hráčskou základnou přes A tým, dorost, starší A i B žáky, mladší žáky a dokonce až po starší a mladší přípravku. Celkem přes 200 plejerů registrovaných v tomto týmu, který je počtem obyvatel největší částí města Kladna.

Široký realizační tým, který zahrnuje i trenéra brankářů, jenom ukazuje, že to místní vedení s fotbalem opravdu myslí vážně. Areál okolo hřiště, který byl delší čas zanedbáván a připomínal léta minulá, prošel v poslední době značnou rekonstrukcí a místo škváry byla vybudována hala, do které náš tým zatím neměl šanci proniknout ani na tzv. kukačku. Bylo rozšířeno také parkoviště, takže i logisticky je tento areál na vyšší úrovni než dřív a hostující týmy tak nemusejí rozsévat svá auta po celém Kladně, aby se dostali na stadion. Samotné hřiště je svou rozlohou pověstné a kdejaký šikovný pilot Boeingu by jistě neměl problém na tomto travnatém letišti přistát s takovým kolosem a ještě by si klidně mohl nechat fóra.

Jak lze chválit vnější podmínky a logistické prvky, tak s vnitřkem už je to krapet horší a v útrobách stadionu se opravdu zastavil čas podobně jako v proslulých rozdělovských věžácích. Sprchy jsou společné a silně zastaralé, a pokud dojde k vyhrocenému utkání, tak pak následná společná koupel obou mančaftů není zřejmě to pravé ořechové. Na hostující kabině také zapracoval zub času, ale v konkurenci jiných okresních týmů to není úplně nejhorší. Stav hrací plochy odpovídá zatížení, místy bahnitý a vlnitý terén, ale celkový dojem bez námitek. Hřiště je, z pohledu velikosti, určitě jedno z největších v kraji. Dojmy z bufetu jsou na podobné bázi jako u jejich novokladenských konkurentů, zřejmě stejný dodavatel pochutin a nápojů.

Po zápase většinou mnoho hráčů nemá chuť ani čas na menší občerstvení, nejspíš proto budeme muset najmout nějakého profesionálního ochutnávače/fanouška. Nabídky nám posílejte do zpráv na Instragramu. 

Hodnocení: 1 - nejhorší .... 10 - nejlepší

Tým Zázemí Občerstvení Hrací plocha Celkový dojem
TJ Sokol Lidice     6       7        8          7
FC Slovan Velvary     8       8        8          8
SK Buštěhrad     3       5        7          5
TJ Viktorie Černuc      4       4        2          3
TJ Novoměstský Kladno     3       5        4          4

SK Kročehlavy     4       5        6          5

 

V následujícím díle se již konečně podíváme na zoubek slibovanému Brandýsku, který jsme si nezištně nechali až jako dalšího v pořadí.

#VranýKoně

Loading...

Putování po stadionech

1.B třída skupina A 2022/23

 

pořadí 
        tým  bodů
     1.TJ Sokol Tuchoměřice   69
     2.SK Baník Libušín  56
     3.SK Braškov  43
     4.FK Hředle  42
     5.TJ Sokol Vraný   40
     6.SK Lány  39
     7.Sokol Hostouň "B"  33
     8.TJ Baník Švermov  32
     9.FC 05 Zavidov  31
   10.TJ Sokol Mšec  28
   11.SK Lhota  22
   12.TJ Tatran Rakovník  18
   13.TJ Roztoky  17
   14.TJ Baník Lubná  11


podrobnější tabulka

 

Fotogalerie