sokol-vrany.cz > Putování po stadionech XXII. - SK Kročehlavy

Putování po stadionech XXII. - SK Kročehlavy

7.10.2021

S menší odmlkou přicházíme s dalším dílem pravidelné rubriky Putování po stadionech. Tentokrát se zaměříme na hřiště týmu SK Kročehlavy, odkud máme nejčerstvější dojmy.

Soutěž: JAKO okresní přebor Kladno

Aktuální umístění A týmu: 10 / skóre: 8:18 B: 9

Klubové barvy: zelená a bílá

Založení: 1907 Souřadnice: 50°8′17″ s. š., 14°7′27″ v. d.

Bývalé Kablo Kladno se pyšní a natřásá jako Páv korunkatý svou minulostí, především co se týká fotbalových talentů, kteří oblékali jejich dres. V daleké minulosti zde hrávali reprezentanti jako Ferdinand Nový, Antonín Carvan, Jaroslav Bugr, Karel Hejma, Josef Košťálek, Václav Brabec, Antonín a Vaclav Horákovi, Josef Sedláček, Karel Kolský, Ladislav Koubek, František Štěpán nebo Václav Nový. Ze současných známých fotbalových tváří můžeme uvést, že svou kariéru zde načal v útlém věku slávistický obránce a také český reprezentant David Hovorka, přemožitel Romela Lukaka a oblíbený "psycho" slávistické fanouškovské obce - v současné chvíli bohužel opětovně zraněný. Kromě uvedených reprezentantů spousta zdejších hráčů přešla do ligových oddílů. V roce 1939 se Kročehlavy (od založení se Kablo Kladno několikrát přejmenovalo od SK Achilles Kročehlavy, Kablo Kladno až po dnešní SK Kročehlavy) probojovali do Divize, v té době druhé nejvyšší soutěže, kde své barvy hájili až do roku 1947.

Za zmínku určitě stojí i působení Ladislava Fujdiara v zelenobílém dresu, tedy bratra našeho bývalého trenéra Josefa, který se pak vykopal až do ligových mančaftů jakou jsou třeba Slovan Liberec, Sigma Olomouc či Baník Ostrava.

Fotbalový klub z Kladna, který v roce 2017 oslavil 110 let od svého založení, již několik let neskrývá ambice postoupit do vyšší soutěže. Určitě by se v tamějších vodách neztratil, dostatečné dispozice a předpoklady Kročehlavy určitě mají. Jako jeden z mála týmů Kladenska disponuje obrovskou hráčskou základnou přes A tým, dorost, starší A i B žáky, mladší žáky a dokonce až po starší a mladší přípravku. Celkem přes 200 plejerů registrovaných v tomto týmu, který je počtem obyvatel největší částí města Kladna.

Široký realizační tým, který zahrnuje i trenéra brankářů, jenom ukazuje, že to místní vedení s fotbalem opravdu myslí vážně. Areál okolo hřiště, který byl delší čas zanedbáván a připomínal léta minulá, prošel v poslední době značnou rekonstrukcí a místo škváry byla vybudována hala, do které náš tým zatím neměl šanci proniknout ani na tzv. kukačku. Bylo rozšířeno také parkoviště, takže i logisticky je tento areál na vyšší úrovni než dřív a hostující týmy tak nemusejí rozsévat svá auta po celém Kladně, aby se dostali na stadion. Samotné hřiště je svou rozlohou pověstné a kdejaký šikovný pilot Boeingu by jistě neměl problém na tomto travnatém letišti přistát s takovým kolosem a ještě by si klidně mohl nechat fóra.

Jak lze chválit vnější podmínky a logistické prvky, tak s vnitřkem už je to krapet horší a v útrobách stadionu se opravdu zastavil čas podobně jako v proslulých rozdělovských věžácích. Sprchy jsou společné a silně zastaralé, a pokud dojde k vyhrocenému utkání, tak pak následná společná koupel obou mančaftů není zřejmě to pravé ořechové. Na hostující kabině také zapracoval zub času, ale v konkurenci jiných okresních týmů to není úplně nejhorší. Stav hrací plochy odpovídá zatížení, místy bahnitý a vlnitý terén, ale celkový dojem bez námitek. Hřiště je, z pohledu velikosti, určitě jedno z největších v kraji. Dojmy z bufetu jsou na podobné bázi jako u jejich novokladenských konkurentů, zřejmě stejný dodavatel pochutin a nápojů.

Po zápase většinou mnoho hráčů nemá chuť ani čas na menší občerstvení, nejspíš proto budeme muset najmout nějakého profesionálního ochutnávače/fanouška. Nabídky nám posílejte do zpráv na Instragramu.

Hodnocení: 1 - nejhorší .... 10 - nejlepší

Tým Zázemí Občerstvení Hrací plocha Celkový dojem
TJ Sokol Lidice     6       7        8          7
FC Slovan Velvary     8       8        8          8
SK Buštěhrad     3       5        7          5
TJ Viktorie Černuc      4       4        2          3
TJ Novoměstský Kladno     3       5        4          4
SK Kročehlavy     4       5        6          5

V následujícím díle se již konečně podíváme na zoubek slibovanému Brandýsku, který jsme si nezištně nechali až jako dalšího v pořadí.