sokol-vrany.cz > Putování po stadionech XXIII. - Brandýsek

Putování po stadionech XXIII. - Brandýsek

20.10.2021

V dalším díle se podíváme do již několikrát slibovaného Brandýsku. Místní FK, který již přes 10 let hraje okresní přebor, si stihnul během svého působení šťouchnout jak s vranským A týmem, tak s již s zrušenou Benfikou.

Soutěž: JAKO okresní přebor Kladno

Aktuální umístění A týmu: 5 / skóre: 21:14 B: 17

Klubové barvy: modrá a bílá

Založení: nelze dohledat Souřadnice: 50°11′22″ s. š., 14°9′43″ v. d.

Brandýsek je jeden z mála týmu v přeboru, který si je schopen každý rok obhájit svojí kvalitu. Od sezóny 2010/11 vždy potvrzuje svoje místo v soutěži kvalitním umístěním. Mimo menšího selhání v sezoně 2018/19 (7. místo) místní klub pokaždé obhajoval pozice v první pětce (včetně nedohraných covid-19 sezón 2019-2021). Nedílnou součástí dobrých výsledků je určitě herní plocha, především kvůli svým rozměrům a kvalitou povrchu, kde očividně domací vedení zastává již několik let jasnou a úspěšnou taktiku, k tomu se dostaneme ale až později.

In villa Brandis (první zmínka o obci je z roku 1345) se nedávno hrála také krajská soutěž, a to v soutěžním roce 2009/2010 1.B třída skupiny B. Bohužel pro fanoušky brandýského FK, domácí následně sestoupili do okresního přeboru. Určitě se ale místní borci nemuseli za nic stydět, jelikož v té době hráli stejnou soutěž mužsta jako SK Slaný (nyní Divize), Slovan Velvary (nyní ČFL) nebo Sokol Hostouň (nyní ČFL). V následujicích letech si Brandýsek stihl zahrát také s B týmem Vraného a to vždy úspěšně. Soutěžní rok 2015/16 dne 31.10 výhra proti našemu B týmu 3:2 na domácí půdě, což následoval totální debakl a KO pro hráče a fanoušky Vraného, konkrétně den 4.6.2016 se vryl nesmazatelně do pamětí všem přítomným debalkem 1:10 v Agros Aréně. Další utkání bylo až v ročníku 2019/20 a sice výhra Vraného (již A týmu) 2:1 po penaltách, nicméně to bohužel byla jenom malá útěcha a slabá náplast během pokračující se krize vranského fotbalu. Covidové ukončení soutěže se následně jevilo jako seslaný dar z nebes a i přes poslední 14. příčku se díky lockdownu a první nedohrané sezoně z OFS do Vraného odeslala vstupenka do přeboru. Pro fanoušky Vraného s vidinou na lepší zitřky. A ty opravdu přišly, vendeta v podání Vraného přišla 29.8, v opět nedohraném ročníku 2020/2021, vysokou výhrou 7:1. Poslední utkání vyhrálo Vraný nedávno dne 26.9.2021 3:4 po penaltách právě na obtížném terénu v Brandýsku.

A hrací ploše se teď budeme věnovat. Brandýské hřiště se řadí k jednomu z nejužších v kraji, avšak s přehledem je to jedno z mnoha dalších nerovných a hrbolatých. Primát následně jednoznačně drží jako nejtvrdší hřiště v okrese, což spolu v souladu s oblíbenou tvrdou hrou domácích borců dělá z místního stánku nedobytnou tvrz, kde díky nevyzpytatelnému odskoku balónu padá vždy hodně gólů. Velký počet branek je také zřejmě recept na pravidelnou početnou domácí návštěvu. Přestože Brandýsek nepatří k nejlépe střílejícím týmům v soutěži, tak mu ale patří dělené třetí místo v počtu inkasovaných branek (celkem 14 stejně jako náš mančaft). To pouze potvrzuje naše tvrzení, že na hřišti tohoto týmu bude velice těžké dosáhnout nějakého bodového zisku.

Občerstvení je zde velice bohaté, pivečko teče proudem a klobásky provoněly celé hospodské zázemí až skoro k našim šatnám. Ty jsou poněkud omšelé a zastrčené a kdekdo si je může splést s toaletami, zejména v momentě, kdy si o klíč ke dveřím musíte říct místnímu správci. Než jsme byli vpuštěni do kabiny, tak někteří z nás skoro vystáli důlek a fanoušci nepolíbeni místním prostředím se nás ptali, zda je skutečně ta fronta na záchod takhle dlouhá. V kabině jsme si mohli všimnout pár trofejí za 4-10. místa na všelijakých turnajích, což v našich hlavách způsobilo menší podcenění soupeře. Sprchy jsou vlastní, teplá voda teče, pouze z dvou hlavní bez baterie teče silný proud jak z hadice při kropení zahrady, což pro slabší povahy není úplně ideální.

Hodnocení: 1 - nejhorší .... 10 - nejlepší

Tým Zázemí Občerstvení Hrací plocha Celkový dojem
TJ Sokol Lidice     6       7        8          7
FC Slovan Velvary     8       8        8          8
SK Buštěhrad     3       5        7          5
TJ Viktorie Černuc      4       4        2          3
TJ Novoměstský Kladno     3       5        4          4
SK Kročehlavy     4       5        6          5
FK Brandýsek     4       6        2          4

Tento víkend jedeme v sobotu na těžký zápas do Družce, ze které přineseme další díl příští týden.