Anketa

Partneři a sponzoři

PartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartner

Média

PartnerPartnerPartner
sokol-vrany.cz > Fanzóna > Putování po stadionech > Putování po stadionech XXIV. - Družec

Putování po stadionech XXIV. - Družec

9.11.2021

V posledním díle podzimní části naší (ne)pravidelné rubriky se podíváme do daleké Družce, se kterou jsme naše utkání odehráli před více jak dvěma týdny. S menším zpožděním, ale nakonec přece, se tedy dostáváme i k tomuto krásnému sportovnímu areálu.

Soutěž: JAKO okresní přebor Kladno

Aktuální umístění A týmu: 6 / skóre: 43:22 B: 21

Klubové barvy: modrá a bílá

Založení: 1923 Souřadnice: 50°6′11″ s. š., 14°2′44″ v. d.

Tento díl jsme měli předpřipravený už z loňského roku, ale vzhledem k přerušení soutěže kvůli pandemii covidu jsme si ho schovali až do letošního podzimu, kdy pouze upravíme dílčí informace a detaily. Zajímavá zajímavost hned zkraje článku - stadion družeckého SK se nachází v nadmořské výškce 375 m.n.m.

Dříve, než se rozepíšeme o multifunkčním areálu s dětským hřištěm a hezký posezením, tak bychom vám rádi sdělili pár informací o tamější největší hvězdě, bývalém hráči reprezentace a současném trenérovi reprezentační U21 Janu Suchopárkovi. Pakliže si jméno tohoto internacionála vložíte do google vyhledávače, tak na vás vyskočí přes stovky článků, rozhovorů, záznamů ze zápasů a mnoho dalších informací týkajících se kariéry družeckého "Suchoše", jak mu spoluhráči říkají. Sice o tom úplně Putování na stadionech není, ale myslíme si, že by byla velká škoda si o tomto velikánovi českého fotbalu něco neříct, tedy alespoň velice stručně. Jan Suchopárek se narodil v roce 1969 v Kladně a je to někdejší český obránce a reprezentant.

Mezi jeho největší úspěchy patří:

  • mistr české ligy (1995/1996)
  • vítěz československého poháru (1990)
  • vítěz českého poháru (2002)
  • vítěz francouzského ligového poháru (1997)
  • semifinalista poháru UEFA (1995/1996)
  • finalista Eura 1996

Během své bohaté kariéry oblékal dresy mužstev jako jsou třeba Poldi Kladno, Dukla Praha, Slavia Praha, Racing Strasbourg (Division 1, nyní Ligue 1) anebo Tennis Borussia Berlin (2. německá fotbalová Bundesliga). První start za národní výběr (tehdy ještě Československa) se datuje k 25. září 1991 - jen pro zajímavost a porovnání, až o osm let později se narodilo naše rychlonohé křídlo Erik Rezek. Za Československou reprezentaci celkem odehrál 13 zápasů a následně za samostatnou Českou republiku si připsal úctyhodných 48 startů se čtyřmi vstřelenými brankami. Po konci hráčské kariéry se Suchopárek věnoval trenérskému řemeslu. V tu dobu již vlastnící UEFA Profi trenérskou licenci okusil trénování třeba FK Dukla Praha, SK Kladno, reprezentace U19 nebo U21, kterou úspěšně vede i v současné době. Z naší strany velký obdiv a respekt, že v jednapadesáti letech stále aktivně, i když už pouze na amatérské úrovni, rozdává úsměvy fotbalovým fanouškům svými výkony, obzvláště v této ne příliš úsměvné době. Tímto přejeme hodně zdraví a co nejvíce fotbalu i do budoucna.

Zpět do areálu, jak jsme již naznačili, místní borci a nejspíše i široká veřejnost mají k dispozici vymoženosti, které jinde s velkým úsilím dají dohromady sotva pět vesnic, možná více. Antukový kurt, který by se určitě autorovi této rubriky Josefu Bauerovi velice zamlouval, poněvadž je znám díky svým volnočasovým aktivitám, mezi které tenis určitě patří. Dále je zde menší osvětlená umělá tráva, beachvolejbalové hřiště, posilovna a také sauna. Není sporu o tom, že místní borci mají zázemí minimálně jako Česká fotbalová reprezentace při svých srazech před mistrovským utkáním někde na Strahově. Z čistě amatérského pohledu by zde k naprosté spokojenosti scházel snad už jen pokoj 433, bráno samozřejmě s nadsázkou. Hned vedle kabin je dokonce box Zásilkovny, což jistě velmi usnadní objednávku zboží kdejakému družeckému obyvateli, případně i samotným hráčů, pokavaď si nechají dovézt např. nové kopačky či jiné fotbalové náčiní. Za nás je to velice působivý detail, který nás mile zaskočil a známá módní ikona Tomáš Tajč dokonce přemýšlela o rychlé koupi a dovozu nějakého nového outfitu na zimu do tohoto boxu.

Hřiště odpovídá umístění a zatížení. Místní vlhké prostředí od přilehlého lesa a sedm aktivních mužstev dává místnímu plácku velice zabrat. Připočtěme k tomu studené a deštivé říjnové dny a je vymalováno. Velice těžký hrbolatý terén s podmáčeným základem, ne, na takový zápas se netěší ani borci ze čtvrté třídy. Navíc podzimní spadané listí chvílemi také ubíralo na kvalitě terénu, což nepříjemně glosoval především David Krampera, který je znám svým pedanstvím ohledně shrabaného listí - i proto si vysloužil familiární přezdívku "Listonoš". Kabina pro hosty je vcelku malá, ale útulná, avšak pokud je na soupisce mančaftu více jak 15 lidí, tak budou mít problém se tam namačkat. Sprchy čisté s dostatečně tekoucí teplou vodou. Místní občerstvení jsme okusili, avšak pouze pár piveček, abychom spláchli to důležité vítězství. Pivko chutnalo, ceny příznivé. Jídlo jsme nedávali, jelikož jsme pak šli na týmovou večeři, která se po vzoru českých reprezentantů protáhla až do pozdních nočních hodin.

V návalu euforie po získaných třech bodech jsme také zapomněli pořídit nějaké kvalitnější fotografie, tudíž přiložíme pouze ty, které jsme zvládli dohledat v soukromých archívech nebo těch veřejných.

Hodnocení: 1 - nejhorší .... 10 - nejlepší

Tým Zázemí Občerstvení Hrací plocha Celkový dojem
TJ Sokol Lidice     6       7        8          7
FC Slovan Velvary     8       8        8          8
SK Buštěhrad     3       5        7          5
TJ Viktorie Černuc      4       4        2          3
TJ Novoměstský Kladno     3       5        4          4

SK Kročehlavy     4       5        6          5
FK Brandýsek     4       6        2          4

SK Družec     8       6        4          6

 

Tímto naše putování pro tento rok končí. Poslední zápas sice odehrajeme teď v sobotu v Buštěhradě, ale jak si bystré oko pozorného čtenáře může všimnout, tak jsme reportáž z buštěhradského stadionu přinesli už během loňského podzimu - můžete si oživit paměť zde. Rádi bychom se s vámi v této rubrice rozloučili a doufejme, že se shledáme zase na jaře, kdy se rozjede druhá půlka sezóny. Do té doby se mějte fajn a zůstaňte nám věrní!

#VranýKoně

Loading...

Putování po stadionech