sokol-vrany.cz > Putování po stadionech XXV. - Zlonice

Putování po stadionech XXV. - Zlonice

6.4.2022

Jak víme od Vojty Kotka z reklamy Hornbachu, tak jaro je tady a s ním i naše nepravidelná rubrika Putování po stadionech. Dnes vám (ne)přinášíme pohled do areálu SK Zlonic, kde jsme odehráli své první jarní utkání.

Soutěž: JAKO okresní přebor Kladno

Aktuální umístění A týmu: 13 / skóre: 33:53 B: 15

Klubové barvy: modrá a bílá

Založení: 1919 Souřadnice: 50°17′15″ s. š., 14°5′32″ v. d.

Jeden z nejhezčích fotbalových stánků okresního přeboru Kladna se nachází právě zde, ve Zlonicích. Stadion, který průběžně prochází rekonstrukcí se může pochlubit sice menším, ale osvětleným tréninkovým hřištěm, ale také tenisovým kurtem a útulnou hospůdkou umístěnou hned za první řadou skromně improvizované tribuny, jejíž sestrojení vzniklo z lavičkové osady. Lavičky jsou údajně vyrobeny z řeziva, které pochází z barokní kaštanové aleje, avšak co je na tom obzvlášť zajímavé je fakt, že tento přírodní úkaz lemuje východní část zlonického pažitu. Kvalitu laviček nám po zápase také potvrdil Lukáš „Kaštan“ Košťák, který byl bohužel při tomto zápase zraněný a utkání pozoroval právě z "chestnut benches", neboli z kaštanových laviček. Když jsme se po zápase našeho Kaštana zeptali, zda věří faktu, že lavičky byly zkontruovány z kaštanového dřeva, tak skromně a lakonicky odpověděl: „ano.“

Stav hrací plochy vypadá z divácké perspektivy určitě velice kvalitně. Ovšem naši hráči mohou potvrdit místy až překvapivě nekvalitní povrch. Pět až šest nebezpečných výmolů, za které by se nemusela stydět ani naše dálnice D1 na úseku Humpolec – Větrný Jeníkov, prověřilo vigilitu našich hráčů jak při rozcvičce, tak během zápasu. Nade vší upřímnost ale musíme konstatovat, že zlonický povrch z pohledu rovnosti a travnatosti patří do skupiny nadstandardní, mluvíme-li o naší soutěží, kde se často musíme vyrovnat spíše s nakloněnou rovinou. Celkově areál působí velice moderním dojmem, jediný mínusem je menší oplocení na straně hřiště za lavičkami, kde snadno nějaký technicky nevyspělý fotbalista zakopne minimálně půltucet merun.

Kabina hostů působí také nadprůměrným dojmem, čistou a prostornou místnost hodnotíme za jedna. Dále samostatné sprchy, kde si na hlavici můžete nastavit režim s tropickým deštěm FRIKO ve slim stylu může závidět kdejaká domácnost a nás tento zážitek nenechal bez povšimnutí a mile potěšil. Kdekomu se z těchto sprch vůbec nechtělo domů do vlastní a náš kustod je pomalu musel tahat ven za jejich mužskou chloubu.

Zajímavé údaje klání Zlonice - Vraný:

• Aktuální hlavní trenér Zlonic je Josef Fujdiar. Náš bývalý trenér a kamarád přešel do Zlonic právě z poslední štace ve Vraném.
  • S mnoha hráči momentálně působících ve Zlonicích probíhaly námluvy o působení v našem dresu, ale kvůli mnoha důvodům se tomu tak nestalo.
  • Dále aktivní hráči, kteří mají herní zkušenost ze Zlonic a nyní naopak působí ve Vranémjsou tito borci (zahrnuto od přípravky až po dospělé): Tadeáš Dragoun, Pavel Hanzlík, Dominik Izera, Lukáš Košťák, David Krampera, Tomáš Kubík, Tomáš Novák, Daniel Havlovec, Martin Kotěra.
  • Vzájemné bitvy jsou vždy bohaté na góly, již několik let padá v tomto zápase více jak 5 gólů. Je to tedy lákavý šlágr pro zaujaté i nezaujaté fanoušky.

Občerstvení je zde kapitola sama o sobě, především klobásky. To víme velice dobře, jelikož náš hospodský Lukáš s tatínkem začali svou udírnu zásobovat právě zlonickými klobásami, což byla příjemná a vítaná změna po těch předchozích, které nechutnaly snad nikomu. Bohužel jsme se to dozvěděli loni na podzim po zlonickém domácím debaklu, a tak přes slzy utrpení a bolest na srdci jsme se všichni ládovali zlonickými klobásami poté, co nám jejich hráči v Agros Aréně vysolili bůra. Ve zlonickém areálu klobáska z udírny stojí krásných 55 korun a k tomu si můžete svlažit hrdlo excelentním Gambáčem 11 za tři pětky. Dobrého jídla a pití si zde považují a to hodnotíme velmi kladně.

Celkové hodnocení stadionu našeho rivala je více než dobrá, avšak musíme se omluvit, jelikož z té vítězné radosti a zmatku, že už zase začala sezóna, jsme nikdo nedokázali pořídit kvalitní fotografie. Musí vám tedy stačit jedna přiložená ze zlonického webu a pak zapojit svou fantazii nebo se přesvědčit na vlastní bulvy.

Hodnocení: 1 - nejhorší .... 10 - nejlepší

Tým Zázemí Občerstvení Hrací plocha Celkový dojem
TJ Sokol Lidice     6       7        8          7
FC Slovan Velvary     8       8        8          8
SK Buštěhrad     3       5        7          5
TJ Viktorie Černuc      4       4        2          3
TJ Novoměstský Kladno     3       5        4          4
SK Kročehlavy     4       5        6          5
FK Brandýsek     4       6        2          4
SK Družec     8       6        4          6
SK Zlonice     9       9        7          8

Dalším místem, kam budou směřovat naše kroky je Slovan Kladno, na nějž se zaměříme v následujícím týdnu.