sokol-vrany.cz > Putování po stadionech XXVIII. - Smečno

Putování po stadionech XXVIII. - Smečno

25.5.2022

Další díl našeho putování nás zavedl do městysu Smečno, obce nedaleko Slaného, a našeho jarního přemožitele, jehož fantastický výsledek byl jistojistě zapsán kronikářem do smečenských análů jako životní úspěch všech zúčastněných.

Soutěž: JAKO okresní přebor Kladno

Aktuální umístění A týmu: 6 / skóre: 63:53 B: 33

Klubové barvy: černá a bílá

Založení: neznámé Souřadnice: 50°11′19″ s. š., 14°2′26″ v. d.

Naším dalším hostitelem byl fotbalový oddíl Smečna, který v sezóně 2018/19 postoupil po 21 letech do okresního přeboru.

Téměř dvoutisícové městečko všechny natěšené fanoušky a členy klubu hned po příjezdu příjemně překvapilo areálem, přilehlým tenisovým kurtem a tréninkovým hřištěm, aby hned vzápětí knockoutovalo kvalitou travnatého povrchu, který se sice krásně zelenal, ale tvrdostí odpovídal jedné z přísad do litých asfaltů.

Smečno bylo prvním místem v Čechách, kde mechanik a vynálezce Josef Božek vyzkoušel svůj parní vůz. A kdyby vám někdo řekl, že první jízda byla právě na místním hřišti, nejspíše byste se ani nedivili. Opravdu velmi špatný povrch byl opět pro naše hráče utrpením. Nicméně v tomto díle jsem se zaměřili více na fotodokumentaci a nově také implementovali špičkové vybavení inspirované světovými televizními trendy, tedy video z pozice GoPro. Tyto záběry bychom vám v článku rádi ukázali, ale jelikož stále pracujeme na implementaci modernějších webových stránek (a ty současné na tak přelomovou technologii zkrátka nestačí), budou videa k dispozici na vyžádání u místního archiváře Pavla Archivbucha.

Pro bližší představu, jak to na hřišti a v celém areálu vypadalo, máme přehršel fotek, poněvadž se náš fotoreportér dost činil. Nechceme to více pitvat, ale hřiště bylo prostě příšerné a asi nejhorší v celém okrese. Domácím ale vyhovuje a ze svého stadionu dělají velice nepříjemnou zastávku pro jakéhokoliv soupeř, takže fair play od smečenských plejerů.

Krátce se podíváme také do kabiny. Vcelku prostorná a čistá kabina působila velice pěkným dojmem. Dostatek teplé vody spolu s obklopenou zelení se ve finále jevilo jako velice příjemné prostředí. Početná domácí základna fanoušku hnala borce téměř celý zápas ve slušném duchu, a to bez zbytečných provokací a povyků vůči hostujícímu celku.

Občerstvení byla kapitola sama za sebe, situováno v klasické maringotce (nebo to byl kiosek?) nabízelo pestrou škálu nápojů a pochutin. Točené pivo byste zde ale nedohledali, místo toho se nabízelo lahvové a sice Gambáč 10 a Krůšo 10. Pokavaď jste chtěli vzbudit dojem, že máte točený, milá obsluha vám ho z lahve přelila do kelímku. Toto nás opravdu znechutilo a už jsme neměli sebemenší chuť a touhu něco dalšího zkoušet či ochutnávat. Jedno velký špatný, asi jako náš výkon na hřišti.

Hodnocení: 1 - nejhorší .... 10 - nejlepší

Tým Zázemí Občerstvení Hrací plocha Celkový dojem
TJ Sokol Lidice     6       7        8          7
FC Slovan Velvary     8       8        8          8
SK Buštěhrad     3       5        7          5
TJ Viktorie Černuc      4       4        2          3
TJ Novoměstský Kladno     3       5        4          4
SK Kročehlavy     4       5        6          5
FK Brandýsek     4       6        2          4
SK Družec     8       6        4          6
SK Zlonice     9       9        4          7
FK Slovan Kladno     3       5        5          4
SK Vinařice     2       8        2          4
TJ Sokol Smečno     7       1        1          3

Areál je v této lokalitě vskutku hezký a povedený, nicméně dojem kazí opravdu nevyhovující stav hrací plochy a vesměs příšerná nabídka místního občerstvení, což je u fotbalu vždycky velké tučné mínus.