sokol-vrany.cz > Sezóna se zatím odvíjí dobře, ale tento tým má na víc, nechává se slyšet dlouholetý vranský brankář Löwe

23.9.2020

Po menší odmlce jsme si přizvali dalšího hráče z řad našich vranských borců, aby se s námi podělil o své myšlenky a náhledy pod pokličku tohoto fotbalového kolosu. A není jím nikdo jiný, než jeden z nejdéle sloužících hráčů a vranský odchovanec, který prošel všemi věkovými kategoriemi a jehož slovo má v kabině podobně stejnou váhu jako slovo trenéra - Tomáš Löwe. ,,V týmu je cítit chuť po vítězství a je tu fajn parta," vysvětluje Löwe své důvody, proč se opětovně těší z fotbalu.

Ahoj Tomáši, plánovali jsme si tě pozvat k našemu mikrofonu už dlouho, ale vždy do toho něco vlezlo - jiné priority nebo tvá absence na tréninku. Ze začátku nám tedy řekni, jak se ti daří?

Ahoj, zatím to celkem jde. Vrátil jsem se po zranění, takže to po fotbalové stránce není pořád to pravé ořechové. Snad se to bude jen zlepšovat.

Do vranského prostředí si se vrátil po delší pauze, kterou zapříčinlo zranění. Sdělíš nám o co šlo?

Bylo to způsobeno zraněním kolene. Bohužel, koleno se nezahojilo kompletně, takže nejsem stále 100% fit. Podle posledního výsledku, který jsem dostal od doktora, mám poškozenou čéšku. Nějak se mi povedlo ji přepálit.

V kabině se během tvé nepřítomnosti událo spoustu změn, jak mezi hráči, tak na trenérském postu. Jaké jsou tvé celkové dojmy z nynějšího vranského prostředí - kabina/spoluhráči, zázemí, trenér?

Tak co se týče zázemí a spoluhráčů, to moc dobře znám. S většinou kluků jsem již hrával. Zatím se mi zdá kabina fajn, až na pár horkých hlav, které mě občas pěkně vytáčí. David Cimi je dobrý trenér, má klukům hodně co dát. Takže za mě zatím pozitivní dojmy.

Co tě přimělo k návratu do fotbalového prostředí? Byla to snad neutuchající láska k vranskému Sokolu nebo kvalitní obsah na našich webovkách?

Popravdě mě přemluvili kluci. Už se mi moc vracet nechtělo, protože kulhat po každém tréninku/zápase, to fakt nechceš ve 27 letech. Je pravda, že ti fotbal chybí, když ho hraješ odmala. Ale ta bolest, to je prostě na houby. A pokud chceš pochválit tvou velmi kvalitní práci, budiž ti pochválena. Po dlouhé době mě baví číst reportáže na webu. Je to vážně super. Pokračuj v tom.

Kolik lidí v kabině znáš z minulého působení v týmu? Kdo je ti nejbližší?

Já znám celkem všechny. Akorát s Erikem Rezkem jsem se neznal osobně, ale to je fajn kluk, takže tam nebyl problém. Nejbližší? To těžko říci. Znám spoustu kluků řadu let, je těžké jmenovat jednoho.

Řekni nám něco o sobě. Po jak dlouhé pauze si se vrátil, jaká je tvá pozice na hřišti?

Celkově jsem se vrátil snad po 2 letech. Párkrát jsem to zkusil, ale nebylo to ono. Jsem odmalička brankář, takže v bráně. V tuto chvíli máme kvalitní brankáře, takže moje pozice je krýt jim záda.

Jak se osobně cítíš po fotbalové stránce? Jaké jsou tvé přednosti?

Za mě to není zatím žádná sláva. Dlouhá pauza a skutečnost, že dělám na směny a nemohu dorazit na každý trénink znamená, že to ještě chvíli potrvá, než se dostanu do optimální kondice. Já moc předností asi nemám. Vždy jsem se snažil, abych co nejvíce pomohl týmu. Ať už v kabině nebo na hřišti.

Jaké byly tvé fotbalové začátky? Kde si začínal s fotbalem, kam ses postupně dostal a jak probíhal tvůj vývoj během let?

Začínal jsem na Vraným, ve kterém jsem zůstal doteď. Prošel jsem si přípravkou, žáky, dorostem, A týmem i béčkem. Akorát do Áčka jsem se neprosadil na delší čas, na to jsem neměl, dle mého, kvality.

Jak na tebe působí nynější atmosféra v týmu?

Za mě je to fajn, je tam cítit ta chuť po vítězství, je to fajn parta. Chtělo by to, co si myslím já, zlepšit koncovku a pak si myslím, že můžeme hrát ještě lépe. Zatím je to fajn, ale tento tým má na víc.

Povíš nám svoje cíle do letošní sezóny - ať už osobní nebo týmové?

Za mě zůstat zdravý, to je pro mě hlavní. A trošku se do toho zpátky dostat, abych mohl být sám se sebou spokojený. A za tým – já bych chtěl hrát hezký fotbal. Ať se na nás rádi chodí lidé koukat a fandit. A ať z toho my máme pořád radost a baví nás to.

Jak by si zhodnotil derby se Zlonicemi z pozice náhradního brankáře z lavičky, kde si sledoval tuto gólovou přestřelku a drama s vědomím, že klukům na hřišti nemůžeš nikterak pomoci (kdyby se tedy nestala nějaká mimořádnost)?

Bylo to derby, to jsou prostě jiné zápasy. Je to těžký. Přišlo mi, že jsme byli nervózní, nehráli jsme to, co jsme chtěli. Zbytečné chyby jsme dělali. Ale zvládli jsme to, to je hlavní. I když jsem měl asi 2 infarkty. A to, že jsem nemohl pomoci na hřišti mi zase tolik nevadí. Dominik je kvalitní brankář. Je mladý a já mu budu chtít pomoci dál se zlepšovat a krýt mu záda.

Prozradíš nám nějaké pikantnosti na spoluhráče? Třeba kdo se nejdéle sprchuje, kdo používá dámský šampón, kdo si po tréninku přidává, kdo stojí nejdéle u zrcadla apod.?

Tak toho si asi moc nevšímám. To fakt nevím, co na někoho prásknout.

Na závěr nám řekni kdo je tvůj oblíbený fotbalový klub a hráč a můžeme se rozloučit.

Mé nejoblíbenější týmy jsou PSV Eindhoven a Slavie. A hráče nemám.

To byl rozhovor s dlouholetým vranským patriotem a brankářem Tomášem Löwem, který se mezi naše hochy vrátil po dlouhých zdravotních patáliích. Doufejme, že mu koleno bude držet už pořád a on se bude tak moci zlepšovat po boku svých spoluhráčů a brankářským kolegou Dominikem Izerou, s nímž tvoří údernou dvojici a naše střelce v trénincích přivádějí nesčetněkrát k šílenství. Věříme, že jsou tyto rozhovory pro vás, návštěvníky našich stránek a fanoušky, zajímavé a obohacující. Pokud máte nějaký námět či nápad, co by vás zajímalo, nebojte se ho napsat do diskuze nebo na náš Instagram.

Mějte klidný zbytek týdne.