sokol-vrany.cz > A tým > Archiv > sezóna 2010-11 > SK Slaný - Vraný A 1:1

SK Slaný - Vraný A 1:1

19.5.2011  18:00
1.A třída 17.kolo
Bod z venku nakonec bereme !

Po dvou povedených zápasech jsme jeli do Slaného s cílem předvézt podobný výkon, což se nám nepodařilo a s bodem z venku musíme být spokojeni.

sestava : Jochman - Kala, David, Kalík, Zelenka - Volf, Galbavý, Matoušek, Maliňák - Bauer, Novák

střídali : 61.min Rešl za Nováka, 74.min Soudek za Volfa

připraveni : Šplíchal, Hora, Frič, Liška

Už nástup hráčů na plochu, kdy slánští měli pěkně připravenou choreografii ve stylu Ligy mistrů, ukázal, že nejen hráči se na toto utkání netradičně připravovali. Po úvodním hvizdu jsme začali aktivně a hned ve 3.minutě šikovně posunul Maliňák Galbavému, kterého ve vápně fauloval Majtaník a kopala se penalta. Tu bezpečně proměnil Libor Maliňák - 0:1. Pokračovali jsme v ofenzivní hře, ale některé brejkové situace byly řešeny velice zbrkle. Ve 13.min se do vyložené šance dostali domácí, ale díky zákrokům Jochmana, Zelenky a Matouška jsme odvrátili do bezpečí. V 16.min kopal slánský Urban TK z 25 metrů, ale trefil pouze zeď. Ve 20.min Galbavý prověřil střelou z dálky Cílka, který se štěstím kryje. Ve 30.min opět Galbavý střílí a Cílek konečky prstů vytěsnil na roh. Zbytek prvního poločasu přebírají aktivitu domácí. Ve 34.min nebezpečně hlavičkoval Hadrika, ale "Jochy" byl připraven. Ve 43.min opět souboj Hadrika - Jochman a opět Jochy ve střehu.

Druhý poločas jsme začali o dost lépe. Novákovi se dařilo aktivně napadat rozehrávku Slaného a jejich obránci často chybovali. V 51.min slánský Majtaník zastavuje evidentní rukou slibnou přihrávku na rozběhnutého Galbavého, ale píšťalka sudího Klečky zůstala němá. Pokud by rozhodčí ocenil úmyslné hraní žlutou kartou, znamenalo by to pro Martina Majtaníka ČK a cestu do sprch, neboť za penaltový střet v prvním poločase ŽK už viděl. V 55. na druhé straně chyboval Kala a Hadrikovu pohotovou jedovku Jochy vyrazil. V 56.min po rohu Bauera střílí Kalík mimo. V 60.min slánský Mrština srovnává střelou z vápna stav na 1:1. Předcházel tomu po autovém vhazování ztracený míč Maliňáka u postranní čáry. To domácí povzbuilo a pokračovali v dobývání naší branky. Ta se v 61.min rozklepala po střele Urbana. Tentokrát při nás stálo štěstí. Hra se postupně přitvrzovala, což odnesl náš Matoušek a hlavně po kung-fu zákroku Zímy Jochman. V 70.min se Majtaníkovi nelíbí výrok rozhodčího, odkopává daleko míč od místa zákroku. To, za co dostal v prvním poločase Volf ŽK, nechává tentokrát sudí Klečka bez povšimnutí. Je si moc dobře vědom, že by musel tasit Rote Karte a tím by výrazně domácí oslabil. Vzápětí domácí kopou 2 rohy, kterým jsme se ubránily. V 80.min končí Davidova střela vysoko nad. Ke konci zápasu jsme měli ještě 2 možnosti přímých kopů ze strany, ale nic jsme z nich už nevytěžili. Zápas tak po 2 minutách nastavení skončil dělbou bodů.

Musíme uznat, že si domácí vytvořili více brankových příležitostí a měli k vítězství blíže. Nám paradoxně brzký gól moc nepomohl.

Zároveň bychom chtěli poblahopřát slánskému vedoucímu mužstva Milanovi Šúrovi k jeho pátečním padesátinám.

Tento víkend máme díky odstoupivšímu Milínu volno. Příští týden přivítáme vedoucí tým z Černolic, který nezadržitelně míří do krajského přeboru.

Poděkování Romanovi Marešovi za svolení použití titulní fotky.

Zíma atakuje "Jochyho" Zíma atakuje "Jochyho"