sokol-vrany.cz > A tým > Archiv > sezóna 2010-11 > Vraný A - SK Slaný 2:0

Vraný A - SK Slaný 2:0

15.8.2010  17:00
1.A třída 2.kolo
Rekordní návštěva viděla výhru Vraného

vrany_sk slany.jpgVraný - Očekávané derby I. A třídy mezi fotbalisty Vraného a Slaného skončilo zaslouženou výhrou domácího celku, jenž si do tabulky připsal první body. Nováček ze Slaného si naopak na premiérový bodový zápis musí počkat. Před rekordní návštěvou 400 diváků rozhodl závěr prvního poločasu, v němž vítězové zaznamenali obě branky utkání.

"Slaný nás ale ze začátku zaskočilo a my se začali prosazovat až zhruba po dvaceti minutách. Hráči chtěli napravit nepovedený první poločas utkání prvního kola v Petrovicích," uvedl trenér Vraného Břetislav Wozniak.

Hosté ale až na pár výjimek domácího gólmana Jochmana příiliš neprověřili. Za zmínku stojí pouze jeho zákrok při trestňáku Urbana (14.), který vytlačil na břevno, jinak vážněji zasahovat nemusel. Mohla za to i vychýlená muška slánských forvardů. Například Mrština ve slibné příležitosti minul (8.), stejně jako ve velké šanci Hořejší (56.).

Domácí byli před soupeřovou brankou nebezpečnější. Ve 34. minutě předvedli pěknou kombinaci, včetně povedené finální přihrávky, jenže zakončení šlo vysoko nad.

Podobně zdařilou akci předvedli o tři minuty později. Tentokráte už s gólovou koncovkou Trejbala - 1:0. Po chvíli si strážce slánské svatyně Sedláček připsal další zákrok, když vyrazil přízemní střelu. Vydařený úsek utkání korunovali Vranští druhou brankou, když ve 41. minutě přihrávku před bránu zblízka doklepl za brankářova záda Kocman - 2:0

"Měli jsem dobrý nástup, pak jsme ale dojeli na kardinální chyby v obraně. Jinak ale bylo utkání vyrovnané a možná jsme měli míč častěji na kopačkách. Hrajeme ale naivní fotbal bez důrazného zakončení. Právě v koncovce se projevila větší zkušenost domácích," uvedl exvranský trenér Slaného Karel Grabmüller.

Z průběhu druhého poločasu stojí za zmínku povedený trestný kop domácího Bauera, který skončil na břevně slánské branky (78.). Na druhé straně už Jochman zasahovat nemusel. Domácí kouč ale přesto soupeře ocenil. "Líbilo se mi, že nepřestal hrát. Můj tým zaslouží absolutorium za herní i obecnou disciplínu a také za to, jak zvládl ošidné poločasové vedení dva nula," řekl Wozniak.

Branky: 37. Trejbal, 41. Kocman.

Rozhodčí:

Vraný: Jochman - Mrvik, David, Matoušek (74. Plašil), Maliňák - Kocman, Blažek, Trejbal, Zelenka (70. Němec) - Bauer, Rešl (87. Volf)