sokol-vrany.cz > Souhrn jarní části sezóny

Souhrn jarní části sezóny

28.6.2023

Naše, po loňském postupu, premiérová sezóna v 1.B třídě je u konce. Vraný koně se umístili se ziskem 46 bodů na pěkném čtvrtém místě. V tomto článku přineseme menší souhrn celého jara.

Mizerná tréninková docházka z loňského podzimu vesele pokračovala dál. Zimní příprava byla bídná, účast na trénincích přímo žalostná, a co je nejhorší, tato špatná morálka se přenesla i do zápasů. Je tedy skutečně podivující, že se nám podařilo skončit na 4. místě a nechat za sebou silné celky této soutěže. Náš prvotní cíl bylo místo třetí, avšak od toho jsme museli upustit po naší špatné sérii na přelomu května a června. Celkem na jaře proběhlo 24 tréninkových jednotek a do toho 13 zápasů - z nichž jsme 7x vyhráli, 1x remizovali a 5x prohráli. Se 46 body (24 na podzim a 22 na jaře) jsme se umístili na 4. místě tabulky, a nakonec i dokonce s pozitivním skóre 74:63.

Stoprocentní docházku neměl nikdo, avšak pouze dva zameškané tréninky a 100 % zápasovou účast nemá nikdo jiný než Libor Volf, který tak potvrdil své prvenství z podzimu. Naprosto svědomitý, zodpovědný a výborný hráč, který možná přežije nás všechny. Na jaře navíc vsítil 6 gólů a připsal si 4 asistence, což mu i s podzimem činí skóre 9+8 a dělá to z něj třetího nejproduktivnějšího hráče klubu. Tři zameškané tréninky má na svědomí brankář Dominik Izera, jenž hájil naší svatyni ve 12 případech a mnohdy i nemocný nebo zraněný - jednou už to ale opravdu nešlo a musel ho zaskočit Petr Adamus. Izy si na jaře stejně jako na podzim připsal dvě čistá konta, tudíž má celkem čtyři. 20 tréninků a 11 zápasů má za sebou další veterán Lukáš Košťák, který na své konto připsal pouze jedinou asistenci, avšak jeho přínos týmu leží úplně někde jinde. 19 tréninků a všechny zápasy mají za sebou dva jarní tahouni - Michal Jaráb a kapitán Adam Fedrhanc. Prvně jmenovaný ke svému poctivému přístupu přidal ještě 3 góly a 7 asistencí (na podzim dvě áčka), což znamená jednu z nejplodnějších sezón jeho kariéry. To samé platí i pro našeho kápa, který zažil gólově nejplodnější sezónu v chlapech a k podzimním 5+3 přidal na jaře 8+3 = krásných 13+6 a druhé místo v klubové produktivitě. Pár absencí na jaře vykázal i (znovu) nejlepší střelec klubu Tomáš Kubík, který na jaře zatěžkal konta soupeřů 11 góly a k tomu dodal 3 asistence - celkově se vyšplhal na 23 gólů a 4 asistence a je jednoznačně naším nejproduktivnějším hráčem, který (všichni doufáme) bude nosit vranský dres i v další sezóně.

Podzimní komety Dáňa Havlovec a Zdeněk Růžička na jaře trochu vybledly - kluci už nebyli tolik produktivní a herně se obzvlášť v druhé polovině jara dost hledali. Nicméně i tak byli bezesporu důležitými články mužstva a na celkovém čtvrtém místě mají lví podíl. Trochu potrénují a bude to zase jízda. I přes zranění třísla toho znovu spoustu odtrénoval i odehrál slovenský zadák Tibor Kostovčík, který si kariéru nejspíš ještě prodlouží a to tak, že v našem dresu. Po ospalém začátku jara se nakonec do tempa dostal Žany Jeřábek, který po vlažném startu chytil šanci za pačesy a do sestavy už nikoho nepustil - blýskl se i dvěma pěknými góly.

Odcházivší Karel Kejval s Tomášem Tajčem měli vesměs průměrnou tréninkovou docházku. Kejval byl na devíti zápasech, ve kterých má bilanci 2+3. Tajč má na svém kontě víc tréninků, víc zápasů a víc bodů - 2 góly a 7 asistencí, což ho znovu řadí mezi nejlepší nahrávače našeho týmu. Uvidíme, jak se chlapcům bude dařit v jejich novém působišti. Průměrnou docházku měli také David Krampera s Petrem Adamusem, kteří střídali lepší chvilky s horšími. Poněvadž jsou to takové naše bebíčka, tak jejich jaro pochroumala častá zranění nebo nemoci. Na jaře pronikl do týmu další mladíček, a sice Martin Zázvorka, který začal už v zimní přípravě a pokračoval i celé jaro - stihl 13 tréninků a 7 zápasů, v nichž nějakou minutáž dostal a v Rakovníku si dokonce odbyl debut v základní sestavě. Příští sezónu by měl jít hostovat do Klobuk, kde by se mohl vyhrát po boku dalšího vranského mladíčka Dragouna a v budoucnu táhnout naše mužstvo.

Nejhorší docházku měli Míra Hrůnek, Marek Klár a Pavel Nerad, kterého jako jediného omlouvá opětovné zranění kolene. Naprosto žalostný přístup celé jaro byl ale od prvně dvou jmenovaných a my všichni doufáme, že to od letní přípravy zlepší a půjdou všem svou nově nalezenou poctivostí a zodpovědností příkladem.

Náš tým čekají nějaké odchody, ale zároveň také příchody. Doufáme, že nové posily nahradí odcházející hráče jak kvalitativně, tak i pohodou a humorem v kabině. O všech novinkách budeme přes léto informovat.

Děkujeme všem fanouškům za jejich přízeň a vidíme se během letní přípravy na nějakém přáteláčku a posléze na startu nové sezóny 2023/2024.