Anketa

kapr
Celkem hlasů 23
Kapr na Vánoce?


Partneři a sponzoři

PartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartner

Média

PartnerPartnerPartner
sokol-vrany.cz > Souhrn podzimní části sezóny: 2. část

Souhrn podzimní části sezóny: 2. část

14.12.2021

Dnes vám přineseme druhou část souhrnu podzimu našich borců, kterou zhodnotí několika slovy i trenér David Cimrman.

V předchozím článku jsme zhodnotili hráče s nejlepší docházkou, a tak nás nyní čeká druhá strana této mince a titul Lajdáka podzimu. Z dvaadvaceti tréninkových jednotek se patnácti, respektive čtrnácti zúčastnili Matěj Luka a Tibor Kostovčík. Luka byl na soupisce jedenácti zápasů, v nichž mnohdy zůstal jako nevyužitý náhradník nebo naskakoval na závěrečné minuty utkání. Ke konci podzimu se dostával na hřiště častěji a svým výkonem se rozhodně neztratil, především v posledním zápase v Buštěhradě odehrál velmi kvalitní zápas. Naopak Kostovčík odehrál dvanáct zápasů a až na jednu výjimku celých devadesát minut. Přes svůj pokročilejší věk, menší rychlost a tvrdou hru byl ale neodmyslitelným článkem obranné čtveřice a navzdory dřívějším rozpačitým výkonům byl letos členem pevné defenzívy, kde předvedl několik skvělých výkonů a dokonce na domácím pažitu vsítil jeden gól. Doufejme, že ho díky svým aktivům a nemovitostem v Bulharsku nezláká tamější reprezentace a bude nadále věrný vranským barvám. S jedenácti tréninky se chlubí parťák z obrany Matěj Suk, který byl zároveň na deseti zápasech. Více mu nedovolilo větší pracovní vytížení a menší zranění, nicméně i tak byl naprosto klíčovou postavou naší hry, k čemuž dopomohl i gólem a dvěma asistencemi. Stejný počet tréninků a o dva zápasy navíc má vranský rezident Petr Adamus, jemuž lepší tréninkovou docházku pravidelně narušuje taktéž práce. Přestože nepatří do základní sestavy, tak svým přístupem patří mezi oblíbené persóny kabiny, především jako terč vtípků a vytříbená nálevna. Několikrát musel zaskočit na pozici beka v sestavě a této role se zhostil velmi dobře, byť mu občas dělá problém tvrdší hra za hranicí pravidel a slovník ostrý jako břitva. Deset tréninků a deset zápasů má na kontě David Krampera, který se letošní sezónu našel na pozici "bejčka" a tento post mu skutečně sluší a svědčí. Bohužel ho ze hry vyřadilo táhlé zranění, tudíž nemohl svými dovednostmi oslňovat po celý podzim. Asi nikdo nezapomene na jeho střelu z půlky hřiště na Brandýsku do břevna, po které jsme dali vedoucí gól. Áčko si však připsal jen jedno, jelikož toto mu sebralo kamenické kladivo svým hýžďovým svalstvem.

Nyní na řadu konečně přicházejí hráči s nejhorší docházkou. Pouhých osm tréninků má na kontě Pavel Hanzlík, kterému se ale leccos dá odpustit jakožto asistentovi trenéra a hlavnímu kustodovi. Jeho stoprocentní docházka na zápasy (i na brzký ranní na Novo Kladně po prohýřené svatební noci kamaráda Jirky "Konika" Koukolíčka) budiž tomu důkazem, tudíž po věčně usměvavém Pavlikovi (kromě vulgárního poločasového proslovu v Lidicích) se vozit nehodláme. Stejnou porci tréninků absolvovala další posila Pavel Nerad, který v deseti zápasech přidal i dva góly. Problémy s třísly ho nepustily do větší zátěže, a přestože zpočátku sezóny měl problém proniknout do sestavy, tak když se tomu stalo, tak jeho herní přínos byl evidentní a velice důležitý. O jeden trénink méně a dvanáct zápasů má na kontě Jan Jeřábek, jemuž do větší tréninkové zátěže háže vidle práce a rodina, což se dá pochopit. Na zápasy byl vždy připraven a asi nikdo v týmu nemá tak dobrý odhad na balon a celkově hlavičky jako právě Jeřábek. K výborné hře vzadu přidal navíc po dvou gólech a asistencích a byl tak důležitým článkem sestavy i přes své nízké tréninkové zapálení. Nejméně (šest) tréninků mají na kontě Karel Kejval (práce), Lukáš Košťák (vážné zranění), Tadeáš Dragoun (škola) a Simon Pustai (práce). Posledně jmenovaný byl na čtyřech zápasech a tři z nich v základu, kdy zaskakoval za nemocného Izeru a ve dvou udržel čisté konto. Sice nebyl s týmem tak často jak by asi i sám chtěl, tak se na podzim tento filmový kulisák zasadil o šest bodů dobrými výkony. Mladičký tanečník Dragoun si v osmi zápasech připsal gól a asistenci, a přestože je nejmladší hráč v kabině, tak se na hřišti i mimo něj neztratil a uvidíme, co nám předvede na jaře. Košťák odehrál dvě utkání, jelikož ho do více nepustilo vážné zranění, tady není o čem a snad bude na jaře fit a připraveni pomoci týmu - lajdáka z něj ale dělat rozhodně nebudeme. Kejval zasáhl do osmi zápasů a připsal si gól a dvě asistence, jeho top výkony přišly ve druhém anglickém týdnu - nejprve jako stoper proti Libušínu, a pak jako útočník proti Pozdni, za což si zasloužil absolutorium.

Sečteno podtrženo, Lajdákem podzimu dle našich propočtů volíme Simona Pustaie, jelikož má na kontě nejméně tréninků a také zápasů, a pokud by chodil více, tak by byl jistě platnějším členem týmu a Izera by neměl svou pozici jedničky tolik jistou.

A jak to celé hodnotí trenér David Cimrman? Zde jsou jeho slova: ,,První půlku sezóny hráči předváděli spíše rozpačité výkony. Lepší zápasy (Vinařice nebo Slovan Kladno) střídaly ty horší (Zlonice, Kročehlavy) a chyběla tak konzistentnost. Vše se začalo lámat po domácím zápase s Černucí, kdy se konečně všichni semkli a jako tým jsme se vydali za cílem daným před sezónou - postupem. Myslím si, že do té doby ne všichni hráči věřili faktu, že skutečně můžeme hrát o postup. S tím se nesly i ne vždy 100% výkony a připravenost na zápas, mnohdy jsme byli příliš laxní a ledabylí, což nám ve výsledky ublížilo a stálo nás to cenné body jako třeba právě v Kročehlavech." Trenér dále jmenuje i klíčovou fázi sezóny, která nejspíše rozhodla o tom, že zimu strávíme na prvním místě tabulky a můžeme se tím odrazit do jara. ,,Hodně důležitý byl pro nás druhý anglický týden, který jsme, na rozdíl od toho prvního, zvládli na jedničku. Připsali jsme si ze třech zápasů devět bodů proti velmi těžkým soupeřům a naopak naši pronásledovatelé v zápasech ztráceli, přímo s námi ve vzájemných soubojích Družec a Pozdeň. Celkově se nám druhá půlka podzimu povedla jak výsledkově, tak i herně. Závěr se nám sice o týden prodloužil kvůli Covidu, navíc se ten týden pro nás nevyvíjel vůbec dobře kvůli absenci (ať už kvůli nemoci, práci nebo zranění) šesti lidí základu, a tak v Buštěhradě dostali šanci hráči širšího kádru. Té se ale zhostili skvěle a pomohli zajistit důležité tři body."

Závěrem trenérova hodnocení bude i poděkování: ,,Myslím si, že máme za sebou úspěšnou podzimní část sezóny. Touto cestou bych chtěl všem hráčům poděkovat za jejich úsilí, nadšení, čas a obětavost, která k tomu prostě patří. Poděkovaní patří samozřejmě i celému výboru, který se o nás perfektně stará a podporuje. V neposlední řadě nesmím zapomenout i na naše věrné fanoušky, kteří chodili poctivě celý podzim, často i na venkovní zápasy. Díky!"

My vám také jako tým velice děkujeme a uvidíme se zase na jaře! A klobouček všem, kteří to dočetli až do konce.

#VranýKoně

Okresní přebor    2021/22

 

pořadí 
        tým  bodů
     1.TJ Sokol Vraný   32
     2.SK Vinařice  30
     3.FK Brandýsek  25
     4.SK Slavoj Pozdeň  24
     5.FK Slovan Kladno  23
     6.SK Družec  21
     7.TJ Viktorie Černuc  19
     8.TJ Novoměstský Kladno  18
     9.TJ Sokol Smečno  16
   10.SK Zlonice  14
   11.SK Kročehlavy  14
   12.TJ Sokol Lidice  13
   13.SK Baník Libušín B  13
   14.SK Buštěhrad  11


podrobnější tabulka

 

Fotogalerie