sokol-vrany.cz > Souhrn podzimní části sezóny

Souhrn podzimní části sezóny

13.12.2022

Podzimní část sezóny 2022/2023 1.B třídy skončila přesně před měsícem a tak přinášíme menší zhodnocení uplynulého podzimu.

Podzimní část pokračovala v nastoleném trendu z letní přípravy, a sice mizerné tréninkové docházky a celkově špatnému přístupu k fotbalu. Tréninkových jednotek bylo během celého podzimu celkem 26 a zápasů jsme odehráli 13 - z nichž jsme vydolovali 7 výher, 3 remízy a 3 prohry. 24 bodů nám zajistilo přezimování na 5. místě tabulky se skóre 36:26 a pětibodovou ztrátou na 3. místo.

Stoprocentní docházku neměl žádný hráč, avšak nejvíce absolvovaných tréninků (21 z 26) a 11 zápasů absolvoval nejstarší hráč týmu Libor Volf, za což si zasloužím obrovské smeknutí klobouku. Jeho přístup byl příkladný a svými výkony stále nepatří do starého železa - naopak byl tahounem mužstva a se svými 3 góly a 4 asistencemi patří k bodově nejplodnějším hráčům týmu. Ostatní by si z něj měli vzít příklad. 20 tréninků z 26 a všechna utkání odehráli další hráči nad 30 let - Michal Jaráb a Tibor Kostovčík, kdy prvně jmenovaný k tomu přidal dvě asistence, a druhý jmenovaný jeden gól. Stejnou porci tréninků a zápasů absolvoval i kapitán Adam Fedrhanc, pro něhož to byl asi nejgólovější podzim ve Vraném a se svými 5+3 se umístil na druhém místě v kanadském bodování Vraného. 20 tréninků, 11 zápasů, 12 gólů a jedna asistence je vizitka snajpra Tomáše Kubíka, který jednoznačně vede kanadské bodování našeho týmu a opět bojuje o pozici nejlepšího střelce celé soutěže, k čemuž mu snad celý tým na jaře dopomůže. 19 tréninků má na kontě Dominik Izera, který k tomu přidal v 11 zápasech dvě čistá konta, Tomáš Novák, pro kterého je dojíždění ze západu Čech vůbec nejkomplikovanější a až na jednu zápasovou absenci znovu patřil ke klíčovým hráčům trenéra Cimrmana a podílel se tím i bilancí 2+2, a v neposlední řadě Dáňa Havlovec, jehož výkony na podzim v každém zápase byly jak z říše snů a svou dravostí a rtuťovitostí zlobil obranu každého soupeře - bilance 4+4 ho řadí po bok Fedrhance na druhé místo kanadského bodování. 17 tréninků a 12 zápasů má na kontě Zdeněk Růžička, který střídal post defenzivního záložníka s levým křídlem a na svůj mladý věk dokázal předvádět vyzrálé výkony, které podpořil dvěma góly a dvěma asistencemi.

Zbytek týmu už tak poctivou docházku neměl a mnohdy se stávalo, že se několik hráčů omluvilo z tréninku hodinu před začátkem. Ti nejmladší by si měli vzít příklad z těch nejstarších, kteří i přes delší dojezdnou vzdálenost a málo času téměř vždy přijeli na trénink a dali tomu všechno, což se bohužel nedá říct o některých jejich spoluhráčích. Lajdáků podzimu je mnoho, dokonce nám jeden hráč během podzimu bez jakéhokoliv varování napsal, že s fotbalem na dobu neurčitou končí a takových jobovek se během podzimu (i v létě) vyskytlo víc. Jmenovat nikoho nechceme, každopádně apelujeme na zlepšený přístup a větší zodpovědnost jednotlivců vůči týmu, trenérovi a vedení v následujícím roce.

Děkujeme za podporu fanoušků po celý podzim a uvidíme se na jaře. Zimní příprava startuje 31. ledna 2023, bližší info přineseme v následujícím roce.